Ha Ausztria el tud lenni atomerőmű nélkül, akkor Magyarország miért nem?
Ausztriának egy darab atomerőműve sincs, amit építettek (azt az 1-et) azt is naperőművé alakították, és sehol nincs áramhiány Ausztriában.
Magyarország miért nem tudja ezt megtenni? Mi ennek az akadálya? Pedig Ausztriának még rengeteg alföldje sincs, hogy napkollektorokat tegyenek fel.
Azt, hogy egy atomerőmű telephelyén napelemeket szerelnek fel, azt én nem nevezném az atomerőmű naperőművé alakításának. Tehették volna azokat a napelemeket máshová is, illetve akár működhetne is az atomerőmű a napelemek mellett. Nyilvánvaló, hogy ennek a lépésnek a szimbolikus üzenete sokkal erősebb, mint a mögötte álló műszaki teljesítmény. Aztán ha elosztod azt a 180 000-t 8760-nal, akkor kiderül, hogy átlagosan 20 kW-ot produkálnak ezek a napelemek. Az atomerőmű 700 MW-os lett volna. Szóval, ha építenek még 34 999 ugyanilyen "naperőművet", akkor már meg is van az atomerőmű teljesítménye.
Egyébként ezen az eseményen pont ezt a kérdést fogják feszegetni. Mármint, hogy kell-e Magyarországnak atomenergia. Menj el, ha tudsz.
Az ELTE Vitaklub szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt a következő Közéleti Vita eseményére!
Időpont: 2014. április 29. (kedd) 19:00 óra
Helyszín: ELTE ÁJK A épület, VII. tanterem (Nagy Ernő Auditórium I. ½. emelet 305.) 1053 Budapest Egyetem tér 1-3.
A vitaest tételmondata:
"A Ház szerint az atomenergiának hosszú távon meghatározó szerepet
kell játszania Magyarország villamosenergia-ellátásában."
A többit megtalálod a fenti link alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!