Ha Ausztria el tud lenni atomerőmű nélkül, akkor Magyarország miért nem?
Ausztriának egy darab atomerőműve sincs, amit építettek (azt az 1-et) azt is naperőművé alakították, és sehol nincs áramhiány Ausztriában.
Magyarország miért nem tudja ezt megtenni? Mi ennek az akadálya? Pedig Ausztriának még rengeteg alföldje sincs, hogy napkollektorokat tegyenek fel.
Magyarország a villanyáram 30% már most is imoprtból szerzi be. Az árát illetően nincs alku pozicióban mert örül ,hogy még ki bírják szolgálni egyáltalán.
Ha holnaptól tízszer annyit kell fizetni érte azt a fogyatszóra kell terheje.
A sok pici erűműveinknek annyi.Lejárt a szavatosságuk , vagy eleve veszteségesek.
Nincs sok lehetőség válogatni, mert a 24. órában vagyunk a kormányok hanyagságának és "egyébb körülményeknek" köszönhetően.
Tegyük kicsit tisztába a dolgot. Az atomerőmű már itt van, azt csak fenn kell tartani. Napelemet telepíteni, geotermikus energiát kibányászni iszonyat költség lenne.
(Ráadásul a napelemet előállítani baromi környezetszennyező, az élettartama lejártával pedig veszélyes hulladék az is. Az a zöld energia nem olyan zöld, mint gondoljátok. Ha nincs baleset, akkor az atomerőmű tisztább. Baleset meg bármikor bármivel lehet. Ennyi erővel ne menjünk ki az utcára, mert a fejünkre eshet egy tégla.)
És nehogy a Paks 2-vel jöjjetek, hogy az még nincs kész, mert ki mondta, hogy Ausztria nem fog 10 év múlva erőművet építeni? Elég, ha ott is megválasztanak egy olyan marha politikust, mint ti a Viktorkát, és rögtön lesz ott minden földi jó...
"Az a baj a naperőművel, hogy akkor termel áramot mikor nem kell. Ha süt a nap, akkor ritkán ülnek bent a házban az emberek, de ha szar idő van akkor bent ülnek, és tv-znek, gépeznek stb"
Ugyan nézzünk már utána, hogy a megtermelt áram hány százalékát használják a háztartások, és hányat a vállalatok :) Utóbbiak pedig bizony jó időben is üzemelnek. Na meg aztán, akinek nincs kedve a jó idő ellenére sem sehová menni, az otthon hűsöl a légkondik alatt, amelyek, minő meglepetés, árammal működnek. Elfogy az az áram, hidd el. Ha meg nem azonnal fogy el, pár óráig tárolni nem okoz gondot, hogy majd este, a strandról hazaérve bezuhanva a tévé elé legyen felhasználva.
"6: Dehogy lenne 100x annyi! A sörkollektorról hallottál?:)"
A napkollektor nem termel áramot, csak vizet melegít. Áramot a napelem termel, azt pedig még nem láttam sörösdobozból készítve.
"Ausztriával nem szabad (M)agyarországot össze hasonlítani mert a két ország mentalitásában van 50 év különbség."
Még ha csak 50 lenne...
Az osztrákok naperőművé alakították az atomerőművüket?! A pofám leszakad, mennyi eszed van :-D Amíg keresel és linkelsz nekem egy összefoglalót erről a páratlan műszaki teljesítményről, addig linkelek neked egy cikket Ausztria (és néhány más ország) atomiparának rövid történetéről.
Egy rövid idézet a cikkből:
"Vajon ezzel tényleg vége szakad annak a képmutatásnak,
amit Ausztria már évtizedek óta gyakorol? Köztudott
ugyanis, hogy éjjel importálja a francia és cseh
atomerőművekben (korábban németekben is) termelt olcsó
áramot, szivattyús-tározós erőműveiben felpumpálja velük a
magasba a vizet. Majd másnap reggel már tiszta, és
környezetbarát vízi energiával fejlesztett áramként kínálja
fogyasztóinak."
Még egy kérdés a kérdezőhöz: Szerinted hogy függ össze az atomerőmű, az alföld és a napkollektor?
Csak hogy megvilágítsam kérdésed értelmetlenségét: Napkollektort oda érdemes tenni, ahol süt a Nap. Teljesen mindegy neki, hogy alföldön van vagy hegyen. Másrészt a napkollektor egy háztartási melegvíz előállítására szolgáló berendezés, míg az atomerőmű villamosenergiát termel. Napkollektor segítségével fincsi, meleg vízben lehet zuhanyozni, de a számítógép sajna nem megy tőle :-/
18-as (utolsó előtti)
"A létesítmény sorsa 2005-ben újból irányt váltott. Az alsó-ausztriai energiaszolgáltató vállalat (EVN) felvásárolta az erőművet. A következő években az udvaron és a kontément épület homlokzatán 1000 napelemet szereltek föl, amelyek 180 000 kWh éves teljesítmény előállítására képesek.[5][6] A naperőművé átváltoztatott atomerőmű 2009. június 25-én kezdte meg az elektromos áram betáplálását az osztrák hálózatba. 2010-ben az EVN és a Bécsi Műszaki Egyetem megalapította az erőmű területén működő Fotoelektromosság Kutatóközpontot, amelynek napelemei 190 kW teljesítményre képesek."
Tudom, hogy nem nagy teljesítmény, de akkor is átalakították.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!