Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Észrevettétek, hogy ha valaki...

Észrevettétek, hogy ha valaki azt mondja, hogy nem akar se az MSZP-re se a Fideszre szavazni, akkor azonnal lebüdös jobbikosozzák meg leugatják a magukat "értelmesnek" mondó emberek?

Figyelt kérdés

Én Jobbikra fogok szavazni, de ha egy másik párt jutna hatalomra ami nem parlamentben ülő, akkor már jobban érezném magamat. Tudjuk, hogy mit várhatunk a Fidesztől meg az MSZP-től, de a többi párttól nem tudjuk, meg kéne nekik adni az esélyt.


Mellesleg mindig azok szólnak be, hogy a jobbikos hozzászólók agresszívek, akik előbb támadtak. (furcsa mód én nem kommunistázok, nem zsidózom, nem gúnyolódom és még sokan mások sem)


2009. dec. 22. 11:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Tessék... sértegetsz és fröcsögsz, és közben meg vagy győződve róla, hogy te vagy Az Ész. Biztos megkaptad már Vonától a Kiváló Jobbikos Érdemrend Aranyfokozatát. :)


Viszont nem ártana, ha legalább azzál tisztában lennél, mit is írtál ki kérdésnek. Segítek:


"Észrevettétek, hogy ha valaki azt mondja, hogy nem akar se az MSZP-re se a Fideszre szavazni, akkor azonnal lebüdös jobbikosozzák meg leugatják a magukat "értelmesnek" mondó emberek?"


Ez volt ugye a fő kérdésed. Erre egyszerűen nem érdemes válaszolni, mert akinek van szeme, látja, hogy hülyeség. Én magam is sokszor mondtam már ezt, hogy se Fidesz, se MSZP, érdekes módon mégse hülye Jobbikosozott le senki (nem is vagyok az) és sok más hasonló embert is láttam már, akik szintén nem lettek így megcímkézve. És tudod, mi ennek az oka? Nem? Akkor nézd át a saját eddig írott kommentjeidet, és máris meglátod. A Jobbikosokat azonnal fel lehet ismerni arról, hogy nem bírnak az indulataikkal és felsőbbrendűnek, józanabbnak, tájokozottabbnak és megvilágosodottabbnak képzelik magukat mindenki másnál, és ezt folyton hangoztatják is. Aki viszont NEM ilyen, az nyugodtan mondhatja, hogy se Fidesz, se MSZP és nem is fogják lejobbikosozni. Ilyen egyszerű. Ezt mindenki jól tudja, talán még te magad is, viszont a kérdést mégis fel kellett tenned, hogy megint kampányolj és provokálj egy kicsit. Tényleg agyrém már, hogy itt a politikai részleget gyakorlatilag egyetlen hatalmas Jobbik kampányfórummá tettétek.


"Én Jobbikra fogok szavazni, de ha egy másik párt jutna hatalomra ami nem parlamentben ülő, akkor már jobban érezném magamat. Tudjuk, hogy mit várhatunk a Fidesztől meg az MSZP-től, de a többi párttól nem tudjuk, meg kéne nekik adni az esélyt."


Ezt írtad hozzá kiegészítésként, ami meg nem más, mint mosakodás és takarózás... Á, én igazából nem is vagyok Jobbikos, csak azért szavazok rájuk, mert parlamenten kívüliek, de bármelyik másik parlamenten kívüli is jó lenne... Aha, persze. Akkor szavazz inkább az LMP-re! Nekik még vannak is értelmes gondolataik, amik a valóságban is megállják a helyüket. Ja, hogy rájuk már nem vagy hajlandó? Nem vagyok meglepve. Mert ugye SZDSZ-utódpárt, megatöbbi, megatöbbi? Aha, persze... Vagy szavazz BÁRMELYIK MÁSIK parlamenten kívülire, a Jobbikon kívül! Ja, hogy azt se? Mert úgyse jutnának be és elveszik a szavazatod? Hát ha így gondolkodsz, és veled együtt sokan mások is, akkor tényleg.


Konklúzió: vérbeli Jobbikos vagy, csak nem mered felvállalni. Ez mondjuk valamelyest méltatlanná tehet a Kiváló Jobbikos Érdemrend Aranyfokozatára, de mindegy. Attól még kétségkívül jó szolgálatot teszel nekik.


"Mellesleg mindig azok szólnak be, hogy a jobbikos hozzászólók agresszívek, akik előbb támadtak. (furcsa mód én nem kommunistázok, nem zsidózom, nem gúnyolódom és még sokan mások sem)"


Nem-e? :D Jó, a kommentjeidben eddig még tényleg nem kommunistáztál és nem zsidóztál, de az agresszivitás már az első kommentedtől fogva ott van.


Látod, ez megint olyasmi, amiről azonnal meg lehet ismerni a vérbeli Jobbikost: MONDJA, hogy hát ő értelmes, meg nyugodt, meg minden... csak aztán valahogy mégse sikerül annak lennie. Akik meg nem Jobbikosok, csak egyszerűen elegük van az MSZP-ből is meg a Fideszből is, azok NEM MONDJÁK, hogy ők értelmesek meg nyugodtak, meg minden - hanem egyszerűen csak azok, ezért nem is kell mondaniuk.

2009. dec. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%
kedves utolsó a soraidból csak úgy süt a gúny és a ellenségeskedés re sem vagy különb mint a másik.
2009. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%
* te sem vagy különb
2009. dec. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
34%
Valóban minden párt leszerepelt már,amelyik kormányzott(tett jókat is és rosszat is),ahogy mindkét oldalon vannak f@ßfejek(pl Mikola,Kövér,Gyurcsány,Zuschlag stb),elvesztették nálam a bizalmat,de ettől még a jobbik is lehet ugyanolyan ßar,azért mert még enm bizonyított.A programjuk szerintem nonszensz:-1.adózzanak a multik:jelenleg a multik,akik tisztességesen adóznak(audi,metro,)s nem a lesajnált szlovák rendszámos bmw-s kisvállalkozó,aki minimálbérrel bejelentve nyaralgat külföldön.-2.magyar földet csak magyaroknak:ehhez ki kéne lépni az euból,mert az eunak az egyik alapelve,hogy bárki bárhol vehet ingatlant,-3.csendőrséget:minek?ha van egy szervezet,amelyik nem látja el a feladatát rendesen(rendőrség:állomány és pénzhiány,jogi kötöttségek)az a megoldás hogy létrehozunk mégegyet,ahelyett hogy azt reformálnánk?és azt kivel töltik fel?gárdistákkal?jobb az ha a "r" betűtlecseréljük "cs"re?Olaszországban is van csendőrség is(carabinieri)meg rendőrség is mégis a legnagyobb bűnözés ott van.A jobbikkal az a gond,hogy nagy szavakat használ az érzelmekre hatva,de nincs mögötte semmi.Én kerestem a honlapjukon a programjuk közt engem érintőket:tandíjreform,diáktámogatás,nyugdíjak,vidékfejlesztés,munkahelyteremtés vidéken,adókedvezmények,adóreform,lakáshoz jutásról valami,gyermekvállalóknak valami kedvezmény enyhítés,környezetvédelem,közlekedésfejlesztés vidéken,de semmit se találtam,ergo engem semmivel nem szólított meg a jobbik,nem adott rá okot,hogy ráixeljek.Másrészt valamilyen furcsa módon,ha egy-két jobbikossal beszéltem egy óra alatt azért előjött egy-két "zsidók a hibásak féle" vmi.Harmadrészt szerintem egy valamire való párt kiállíthatna jelentős "koponyákat" támogató körébe és tehetne az ellen a rágalmak ellen amik érik(szélsőségesség,rasszizmus,stb)de úgy látszik,hogy nekik jobb az hogy lefasisztázzák őket és így a szélsőjobbos emberek többsége rájuk szavaz,minthogy tenne ellene,és így ugyan kevesebb ember szavazna rá(a nácik pl nem)de olyanok meg velük lennének,akik ezek a külsőségek miatt ódzkodnak tőlük.
2009. dec. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

megtehettem volna, hogy nem írom bele a kérdésembe, hogy a jobbikra fogok szavazni. De elég egyértelműen úgyis ez lett volna mindenki első gondolata. Nem akartam hazudni vagy elhallgatni információkat. akinek van kis esze az ez nem borítja ki.


Egy kérdés(nem én írtam ki)

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__558..


kapásból az első hozzászóló. és ilyet ezer helyen olvasok.


Végigelemezted az egész kérdést mondatról mondatra. De nem biztos, hogy külön kéne értelmezni, hanem egyben esetleg.


Az első mondatomból kihoztad kapásból, hogy a kérdésemmel a jobbik-al kapcsolatos vita a célom, pedig ha csak ezt a mondatot olvasod el, akkor ebből azt is kiszűrhetted volna, hogy egy besértődös MDSF-es LMP-s stb vagyok aki kifogásolja, hogy jobbikosnak nézték.


A 2.részben amit beidéztél, megemlítettem, hogy a jobbikra fogok szavazni, mint mondom nem fogok hazudni. Hogy miért szavazok rájuk az nem ebbe a topic-ba tartozik, mert mint mondtam nem a jobbik elemzése lenne a téma. Ha idáig félre is értetted az egész kérdést, akkor mostanra már tudatosulnia kellett volna benned, hogy az összes nem parlamenti párttal kapcsolatban írok, mint mondom meg kéne adni az esélyt nekik. Nem csak a jobbik létezik közöttük.


Az utolsó bekezdésemben és egyikben se fedeztem fel agresszivitást. De ha ennyire jól kielemezted az írásomat, akkor kérlek elemezzed ki újra, hogy honnan süt az agresszió belőle.


----

összegzés:

tudod te pontosan olyan vagy mint azok a fajta jobbikosok akikről írsz. Totálisan végigelemeztél, hogy miért vagyok én a vérengző vérjobbikos. Ugyanúgy ahogy valaki végigelemez egy emebert és minden bekezdése végére kihozza, hogy ez egy rossz zsidó.

2009. dec. 22. 12:37
 16/21 anonim ***** válasza:
11:32: Teszek a politikára, még szavazni sem igen, fogok, de, bárhogy olvasom, mindenki ugrik a másikra habzó szájjal. Legyen jobbikos, vörös vagy naracs, esetleg bajusz szimpatizáns. Nincs kivétel. :D
2009. dec. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

szerintem viszont 12:22-es jól látja a dolgokat.


Az a gond, hogy a politika és a politikusok túl sokat hisznek magukról. Egy értelmes embernek nem kell, és nem szabad hogy a politika határozza meg a mindennapjait. A politika csak egy szükséges rossz, ami a demokrácia működéséhez kell. És tényleg.. a politika rovat ITT gyakorlatilag a Jobbik kampányolásáról szól.

2009. dec. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
még mindig nem írta le senki sem az összes parlamenti pártot nekem, hogy miért rosszabbak mint az MSZP és Fidesz.
2009. dec. 22. 12:40
 19/21 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 11:52-es válaszoló:


Szép hasonlatot mondtál, de mondok én is egyet a tiedre alapozva. Te nem ugranál bele a jeges Dunába, ha körülötted égne az egész város és nem lenne más kiút?


Sosem tudhatjuk, hogy a Jobbik tényleg jobb lenne-e nekünk, ha nem adunk neki esélyt a megmentésre. Az MSZP-nek bezzeg sokadszorra adunk alkalmat, mégis egyre rosszabb a helyzet. A Fidesz meg az utóbbi pártnál is többet igér, de még annyit sem tudna betartani belőle.


De természetesen szép magyar (meg)szokás szerint előidézzük magunknak a bajt, hogy aztán legyen mi miatt panaszkodni. Valószínőleg megint a 2 nagy párt közül kerül ki a győztes, aztán majd sírunk, hogy élni alig tudunk.


Üdv,

Egy lepontozható jobbikos

2009. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az a bajom ezzel, hogy hiába ugrok bele a Dunába, az sem megoldás. Mert itt már régen kiderült számomra, hogy nem magukkal a pártokkal van a legnagyobb baj, hanem magával a rendszerrel.

Amíg a parlamentben az megy ami ma:

-pártutasításra szavazások, és x párt mindegy mit mond, y akkor sem szavaz arra csak azért mert x mondja

-kivonulások

-és aki esetleg bennvan, az is maximum laptopozik, vagy újságot olvas, de nem figyel, pláne nem jegyzetel.

Tehát amíg a parlamentben ez megy, addig hótmindegy hogy kik ülnek benn. Maximum ezentúl a jobbikosoknak lesz audijuk, vagy bmwjük, ezt leszámítva semmi sem fog változni.


Ami megoldás lenne az a rendszer gyökeres átalakítása, valamire, ami nem parlamenti demokrácia, mert ez nem működik nálunk.


Ez se így, se úgy nem fog megtörténni. Innentől kezdve minek beleugrani a jeges Dunába?

2009. dec. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!