Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mennyi pénzre...

Szerintetek mennyi pénzre lenne szüksége egy magánembernek, hogy újra megnyisson mondjuk egy bezárt cukorgyárat?

Figyelt kérdés
Mi lenne akkor, ha egy ilyen ember indítaná be lassan és fokozatosan újra Magyarországon a termelést, visszacsinálná a privatizáció okozta károkat?
2014. ápr. 7. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Több milliárd forintra.

Ez nagyban függ, hogy mekkora volumenű termelést szeretne beindítani.

2014. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem csak pénzkérdés lenne.

Újra kellene indítani a cukorrépa termesztést, olyan áron, hogy a gazdáknak megérje termeszteni.

A gyárban olyan technológia kellene, hogy a cukrot olcsóbban tudd eladni, mint a versenytársak.

2014. ápr. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Eladták az eu csatlakozás előtt a cukor kvótát, vagyis a piacot és ezt sok "nagy ember" aláírta . Nem ismerem pontosan a részleteket, de ezen nem könnyű változtatni.(

Tehát a gyárak nem azért zártak be, mert nem kellett a termékük, hanem mert eladták az országnak ezt a részét is a senkiháziak)

2014. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Egy időben dolgoztam egy cégnek, amelyik csinált ilyen kalkulációkat, kb. 20-30 milliéárd forint kellene hozzá.

De őszintén, mi a fenének nyitna ilyet bárki is. Tudom, népszerű szapulni a multikat meg hogy elvették a magyar cukorgyártást, de teljesen fölösleges dolgokat feszegetsz a kérdéseddel. A cukor megvehető importból, az állítólag szent magyar föld meg terem helyette mást.


Ilyen a világ. Hogy mondjak egy másik példát, cukornádból évente négyszer annyi cukrot lehet kinyerni, mint répából. Persze, lehet izmozni rajta, hogy nekünk kell az a vacak répa, de ez épp olyan butaság, mint szőlőt termeszteni az északi sarkon.

2014. ápr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mivel lehetne akkor beindítani Magyarország gazdaságát, ha a politikusok nem csinálnak semmit?
2014. ápr. 7. 18:36
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
Megközelítőleg 70 forintra, én is ennyiből indultam el annak idején és elég volt.
2014. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy időben hallottam olyasmit a környékünkön, hogy már azon gondolkodtak a nagyobb gazdák, akik korábban is foglalkoztak a cukorrépa termesztéssel, hogy ők maguk megveszik a bezárt cukorgyárat és újraindítják a termelést (ez akkoriban volt, amikor az EU kitalálta, hogy nekünk Argentínából kell a cukor és akkor ment fel a cukor ára olyan 400 forint környékére, mert betegség miatt nem tudott Argentína szállítani). Őszintén szólva simán megtehetnék az ilyen nagyobb gazdák, hogy páran összeállnak és újraindítják a termelést és még el is tudnák adni a cukrot, ebben majdhogynem biztos vagyok.
2014. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan gazdaságpolitikával, ami befektető barát, és nem visszamenőleges törvényeket hozni. Nem költeni felesleges beruházásokra, amelyiknek semmi haszna.
2014. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!