Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hülye metrójukra költik a...

A hülye metrójukra költik a pénzt, ahellyett hogy cukorgyárat építenének (újra) vagy az apámnak kerékpárutat. Most kéne örülnöm?

Figyelt kérdés
Adtam bele!
2009. okt. 23. 17:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Parancsolsz?
2009. okt. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

cukorgyárat?

sirhatnékom van amikor a szerencsi cukorgyár romjai előtt sétálok el...

kerékpárut?

ugyanmár,akkor kevesebb biciklist ütnének el

(bár kerékpárut esélyesebb,abbol le lehet nyulni pénzt,mint az autopályaépitkezésnél)

2009. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Mi a retekért építsünk cukorgyárat, amikor az utolsó is nemrég zárt be, mert nem volt elég nyersanyag?


Az EU szabályozni akarja a cukorrépa termelést, ne legyen túl sok cukor, és ezért nagy támogatást kaptak azok a gazdák, akik áttértek más takarmánynövények termesztésére. Mivel sokan áttértek, nem maradt elég nyersanyag, csak a kaposvári cukorgyár működéséhez elég.


Mellesleg a Sweet Family és Ezüstkanál cukrok (nordzucker mindkettő) Németországból jönnek, a Mátra Cukor Zrt. csak a csomagolást végzi Magyarországon.

2009. okt. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, de azt a metróalagutat annyi pénzért én már egy kiskanállal is rég kiástam volna..
2009. okt. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A Kabai cukorgyár még meg van.
2009. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Anyám akkor mért nem tudja eladni?

meg a sarkadiaknak miért nincs hová járniuk dolgozni?


Mindenki a metrójával jön nekem, de ha engem kérdeztek volna, én bele se fogtam volna, szerintem lenne annál sürgősebb is, amibe pénzt lehetne fektetni.


Mindig úgy jönnek nekem a metrójukkal, mintha a világ nyolcadik csodája épülne. De, kérdem én! Át tudok én menni azzal a Négyegyenesből a Betyárútra? Mert ha nem, akkor nem lehetne kicsit énrám is költeni néha? A pénzemből?

Igen, az én fővárosom. Örülök neki. Még kihúztam volna kicsit a dugóban.

2009. okt. 23. 17:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

„Mellesleg a Sweet Family és Ezüstkanál cukrok (nordzucker mindkettő) Németországból jönnek, a Mátra Cukor Zrt. csak a csomagolást végzi Magyarországon”


Nézzük tárgyilagosan a dolgot!

Az Eu akarta hogy álljunk le a cukorgyártással, ¼ támogatást kaptunk a répatermelésre, mint bár ki.

Megvették a piacainkat olcsón, ennyi történt.

Azóta a duplájára emelkedett a cukor ára.

De gondolkodj a saját fejeddel! Hogy tudna egy német olcsóbban cukrot előállítani, mint mi? Sehogy!

Talán a támogatásokat kellett volna egy szintre hozni, és a verseny eldöntötte volna.

Persze erre nem volt még példa, hogy nekünk legyen valamiből előnyünk.

És most vehetjük sokkal drágábban a cukrot, mint ahogy mi megtermelnénk.

Most a németek hozzák ide, és nem mi visszük oda!

Na ez a valami, a nagy liberális színtiszta színjáték!

Persze megígérték, hogy bioethanolt gyárthatunk majd az ex cukorgyárakban. (az sem rossz üzlet)

De kiderült hogy azt sem lehet nekünk, mert talán a németeknek vagy a franciáknak jobban áll!

Csak szívatnak bennünket már évek óta, és ha nem teszünk valamit semmink nem marad!

2009. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Gyerekkoromban tele volt a határ répával. Nagyon jól fizetett.

Fiatalkoromban Sarkadon laktam. Az uccsó cigányasszonynak is volt munkája a cukorgyárban( sok szoknyában, pipával)

Most meg? Meszet öntök a teámba! Egyszerűen minősíthetetlen. 200 Ft/kg-ért.

Inkább adnám a pénzem cukorra, mint segélyre, ugyanoda.

2009. okt. 23. 17:48
 9/14 anonim ***** válasza:
74%
Köszönd meg az EU nak, és a minden segget nyaló (van az a pénz) politikusoknak.
2009. okt. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A metróépítéssel egy csomó pénzt lehet rokonoknak,haveroknak átjátszani.Kerékpárút építésével meg nem.
2009. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!