Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért találták el a közvélemén...

Miért találták el a közvéleménykutató szervezetek megközelítőleg végeredményt, én meg miért nem?

Figyelt kérdés
Nem értem. Azt írták, hogy a választás napján is 1000 ember megkérdezése után kb. ilyen végeredmények jöttek ki. Na most én az utóbbi hetekben rengeteg emberrel beszélgettem a választásól (munkahely, család, ismerősök, stb.) és nagyon kis százalék mondta, hogy a fideszre szavaz (arányaiban pár %). Sőt, mindenhol csak szidták, hogy soha többet. Most meg le vannak döbbenve az eredményen, ahogy én is. Az én felmérésem miért nem volt ilyen hiteles? Hozzáteszem, budapesti vagyok, állami szférában dolgozom (közalkalmazott). Nem jó helyen kérdezősködtem?
2014. ápr. 7. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt reprezentatív a mintavétel. Az, hogy az ismerőseid között érdeklődtél, önmagában torzítja az eredményt, mivel az ember szűk családja alapból nagy eséllyel azonos világnézetű, de a baráti kör is, mivel többek között ez alapján is választjuk őket. A munkahelyi kérdezés szintén torzít, hiszen a körülötted dolgozók ugyanazon tapasztalatokat szerzik a világról, mint te: hasonló bér, munkakör, anyagi helyzet, lakóhely stb., tehát megint jó esélye van az azonos pártállásnak is.


A közvéleménykutatók minden úgy választják ki a korcsoportot, társadalmi és vagyoni helyzetet a válaszadóknál, hogy számarányaikban kicsinyítve az országos átlagot mutassák. Legyen köztük háromdiplomás Budai felsővezető és borsodi munkanélküli vasipari munkás is, csak hogy a szélsőségekről beszéljünk, de számít a nem, az életkor, a lakhely, a végzettség, munkakör, anyagi helyzet és még ezer apró tényező is.

2014. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
en is igy vagyok ezzel kerdezo, de amit az elso valaszolo leirt sok igazsag van benne!
2014. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
A vidékiek vitték győzelemre őket, ott sokkal jobb az élet, mint Pesten.
2014. ápr. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Mert ők bele kalkulálták a fideszes csalássorozatot, te meg nem.
2014. ápr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kérdést meg is válaszoltad magadnak. Pesten győzött a baloldal tehát nem hazudtak az ismerőseid.
2014. ápr. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!