Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik ezek közül a leghiteles...

Melyik ezek közül a leghitelesebb közvéleménykutató?

Figyelt kérdés
Tárki, Medián, Szonda Ipsos, Századvég, Nézőpont Intézet, Gallup?
2012. nov. 5. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik részrehajló, az a helyzet. A legjobb, ha mindegyiket figyelembe veszed. A Századvég nagyon erősen fityeszes, a Tárki, meg a Nézőpont nem annyira durván, de azok is, a Szonda Ipsos balos, Gallup egy kicsit balos.
2012. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A Nézőpont a legkormánypártibb, nem? Az még a Századvégnél is feljebb "méri" a Fideszt.
2012. nov. 5. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Századvéget Orbán haverjai alapították, szóval az mindenképpen a legfideszesebb. A Nézőpont is konzervatív erősen ja. Amúgy szerintem a Tárki meg a Medián a legjobb, én személyesen ezt a kettőt favorizálom.
2012. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Medián nagyon ritkán mér...talán nyáron volt az utolsó.
2012. nov. 5. 18:14
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Egyik sem hiteles. Az egyetlen olyan "közvéleménykutatás" a pártok támogatottságát illetően, ami számít, az majd a választás lesz 2014-ben. Addig akár az MKKP is vezethet 90-10%-ra, ha ott 5-en nem ikszelnek melléjük.
2012. nov. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen sajnos, pedig szerintem az övék szokott lenni a legkorrektebb mérés. A Tárki kissé jobbra húz, de szerintem nem vészes, elég korrekt. Ami biztos, hogy a Századvég, a Nézőponz, és a Szonda Ipsos elfogult, azokat mindig érdemes kritikával figyelni.
2012. nov. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van köztük különbség, az nem pártállás miatt van, hanem a módszer megválasztása miatt. Mindegyik elég komolyan veszi magát ahhoz, hogy ne torzítson, ha elolvassuk a módszertant, azonnal tudjuk, miből ered az eltérés.
2012. nov. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!