Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megközelítőleg hány forint...

Megközelítőleg hány forint bírság járna azért, ha nem zebrán mennék át az úton?

Figyelt kérdés

A gyalogos átkelőre gondoltam, nem arra, hogy felülök egy zebrára, és átbaktatok :) :D

Bár tudom, hogy ezt ritkábban büntetik (én legalábbis eddig megúsztam), de azért érdekelne.


2014. márc. 8. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem 5 ezer ft helyszíni bírságra büntettek. Ha nem fogadom el, szabálysértési feljelentés lett volna belőle, akkor nem tudom, mennyi lett volna. Nagyon szemetek voltak, húsvét vasárnap, zéró forgalomban akartam átmenni a Váci úton a Lehel-piacnál. Ott álltak, és lesték, hogy sarcolhassák az autósokat és a gyalogosokat a semmire.
2014. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5000 helyszínen, ha nem fogadod el a csekket akkor feljelentenek és a szabálysértési eljárás költségei is téged terhelnek.
2014. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelőhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelőhely nincs,

a) lakott területen levő főútvonalon az útkereszteződésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedő jármű megállóhelyén levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között (a járdasziget teljes hosszában),

b) egyéb helyen bárhol,

a legrövidebb áthaladást biztosító irányban mehet át.


Ha ezeket valaki megszegi, 5-50eFt helyszíni bírság, vagy 125eFt-ig terjedő pénzbírság feljelentés esetén.

2014. márc. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít "közeli gyalogátkelőhelynek"? Minket tavaly egy fesztiválon körbe küldtek a rendőrök, hogy a zebrán menjünk át (ami kb. 500 méter kerülő volt így), de pár embert meg is bírságoltak. Nyilván nem volt épp fontosabb dolguk...
2014. márc. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Röhej ami megy. :D BP-n a rendszer sokszor a következő: Megindulnak az emberek pirosnál is, elég csak például a Keletinél az átjáróra gondolni, ha valaki megindul megy a tömeg is. A másik verzió meg ha piros van odébbmennek 10 métert és átmennek ott.
2014. márc. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Átlósan átkelni, keresztben egy útkereszteződésben......

az ugyebár 2 szabályos áthaladás leegyszerűsítése.

Vagyis egységnyi oldalú négyzet átlója mindig rövidebb, mint a két oldalának összege.

Mivel gyök kettő kisebb, mint kettő.

Lehet ragozni, de a matek ritkán érdekli a rend őreit.

(Ilyen kocka módon úsztam már meg, mert belátták, hogy éjszaka senki érdeke sem sérült.)

2014. márc. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!