Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosan féltem a jövőmet?

Jogosan féltem a jövőmet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Amit tervezek az érettségi után: egy OKJ-s pénzügyi számviteli ügyintéző szakma, majd utána mondjuk egy gazdálkodás és menedzsment diploma a terv.

Viszont már most azon aggódom, hogy találok-e majd munkát, lesz-e saját házam, autóm, amit mondjuk nem hitelből veszek, mert nem akarom ezzel elrontani az életem.

Szeretek itthon, nem akarok külföldre menni, de már megfordult a fejemben, nem akarok sokáig anyámékon lógni az egyetem után.

Szerintetek jogosak a félelmeim vagy csak én reagálom túl és ennyire azért nem rossz a helyzet?


2014. ápr. 7. 16:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja.Csak épp ugyebár itt munkanélküliség van.Munkanélküli meg alapból nem kap hitelt.
2014. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

Minden ismerősöm úgy indított vállalkozást, hogy alapjaiból kezdett építkezni, egész apró lépésekkel munka vagy egyetem mellett, hogy a járulékokat ne kelljen fizetni.


Ha kicsiben kezded, amihez elég csak mindig ennyit belefektetni, amit fizetésből, ösztöndíjból félre tudsz tenni, akkor életképes a dolog. Nem gyártósorokkal és terepjárókkal kell kezdeni a cégalapítást, hanem házi körülmények között elvégezhető munkával. Nem ismerősöm, de remek példa a Mannaszappan, ami egy kis házi szappanműhelyből nőtt ki. Sőt, sokan feketén kezdenek ezt-azt csinálni, amikor már annyira beindul, hogy legalább nullára kijön a vége anyagilag, akkor egy egyéni vállalkozást, bt.-t alapítani, ami munka mellett szinte költségmentes egy darabig, innen meg már egyenes az út. :)

2014. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Csak ugye ehhez az kell, hogy munka után hazaérve nem a Való Világot kell nézni, hanem elkezdeni a vállalkozásodra szánt munkát napi 3-4-5 órában, majd alvás, kelés, munkahely, hazaérsz, munka, alvás és így tovább, na meg hétvégén is... Na ezt a részét nem bírják általában.
2014. ápr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
75%

# 11

Ha van is az embernek munkája 2x 100-120 ezres fizuból elég gyalázat fizetni laksásra meg autóra felvett hitelt fizetni!

2014. ápr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Autó terén kiegyezek valami használtban is 3-4 százezerért, nem kell nekem a legújabb Audi.

És a lakás témán az sem segít, hogy mostanában mennek lejjebb az ingatlanárak?

Legalábbis én így vettem észre, sokan próbálnak szabadulni a lakásuktól, és ezért hajlandók olcsóbban is adni.

Még így is reménytelen? :D

2014. ápr. 7. 18:01
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen szerinted a saját lakás önerőből valós cél?


Lehet szidni a mai rendszert, de anyámék idejében sem volt jobb. Ketten dolgoztak, jó fizetéssel, másfél szobás önkormányzati panelben éltek, aminek az egyik szobáját kiadták két munkáslánynak, hogy tudjanak félretenni, ők éltek a bátyámmal a másik szobában, míg meg nem születtem. Manapság ezt ki tenné meg? Nagyon kevesen, az emberek kényelmesebbek, mások az igények.

2014. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

"És akinek nincs vállalkozása?Alaptőkéje sem,mert pl.mélyszegénységben él és esélye nincs vállalkozást indítani?

Pedig ilyenből van ám itt több!"


Konkrét példa, egyedül maradt kisgyerekes anyuka. Félretett pénzből mindig vett egy-egy darabka anyagot a méteráruboltok turkálós részében, cérnát, tűt, szabadidejében plüssöket varrt. Az első plüssre kuporgatott, abból a bevételből, amit azért kapott, vette a következő kettőre az anyagot, és így tovább. Nem mondom, hogy nagyvállalkozó lett mára, de szép kis mellékese lett belőle.

2014. ápr. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Jogosan és nem csak te.
2014. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja,munka mellett kezdte.Csakhogy nagyon sok magyarnak egyáltalán nincs semmilyen munkája és esélye nincs rá.

Havi 22 ezerből milyen vállalkozást lehet indítani?

2014. ápr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Bocsi, beírok ide, mert el akarom menteni a kérdést.
2014. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!