Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jogosan féltem a jövőmet?

Jogosan féltem a jövőmet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok. Amit tervezek az érettségi után: egy OKJ-s pénzügyi számviteli ügyintéző szakma, majd utána mondjuk egy gazdálkodás és menedzsment diploma a terv.

Viszont már most azon aggódom, hogy találok-e majd munkát, lesz-e saját házam, autóm, amit mondjuk nem hitelből veszek, mert nem akarom ezzel elrontani az életem.

Szeretek itthon, nem akarok külföldre menni, de már megfordult a fejemben, nem akarok sokáig anyámékon lógni az egyetem után.

Szerintetek jogosak a félelmeim vagy csak én reagálom túl és ennyire azért nem rossz a helyzet?


2014. ápr. 7. 16:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
57%
ahhoz hogy legyen egy házad, meg kocsid, még külföldön is sokat kell dolgoznod, nem csak itthon.
2014. ápr. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%
Megértelek. Én is hasonló helyzetben vagyok. Nem szeretnék elköltözni, de ha itthon nem lehet normálisan megélni, nincs más választásom és neked se.
2014. ápr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos jogosak,itt nincs jövőd.500 ezer magyar már rájött erre és elmenekültek.Nekik volt igazuk.Külföldön legalább emberként és nem rabszolgaként élhetsz.Nem mindegy,nagyon nem!
2014. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Kedves első, de nem a dupláját vagy a tripláját az biztos.
2014. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%

Hát ezekkel már most se nagyon találsz munkát. Ha találsz, akkor se fogsz annyit keresni, hogy szülői segítség és hitel nélkül házat/autót vegyél. Utóbbit azért elég kevesen tehetik meg hazánkban.

Én hamarosan mérnökként végzek, nem szeretnék külföldön dolgozni, illetve itt hagyni a családomat, de a szavazó polgárok mindenképp el akarnak küldeni. :) Nem csak az alacsony bér miatt hagyják itt az országot a fiatalok, hanem amiatt, mert értelmiségnek itt nincs helye.

2014. ápr. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
Külföldön sincs pályakezdőknek hitelmentes háza, autója, sőt! A magyar viszonyok között normális saját lakástulajdon nagyon is ritka Nyugat-Európában.
2014. ápr. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Fiatalok, legyen már eszetek. Én sem vagyok sokkal idősebb, 28 éves vagyok, de tényleg, ne egyétek már be ezt a maszlagot, hogy egy választási eredmény miatt csomagolni kell. Vállalkozásunk van, túléltük a Gyurcsány-kormányt, a gazdasági válságot, aztán Orbánt is, ezt a 4 évet is túléljük.


Sok minden bizonytalan, de nagyrészt nem a politikán múlik a boldogulás, hanem rengeteg egyéb tényezőn. Tudom, nem trendi ilyet mondani, de rengeteg sikeres embert ismerek, akik a maguk erejéből márkát, céget, megrendelői kört építettek ki mindenféle állami vagy EU-s hátszél nélkül. És tudjátok mit? A legtöbb, aki kimegy, az azért megy ki, mert nulla a végzettsége, és kint picit jobban megéri mekizni vagy takarítani, mint itt. De van olyan ügyfelem is, aki úgy dolgozik külföldön, hogy magyar cég a munkáltató, jól keres, több diplomája van, épp az USA-ban dolgozik, de esze ágába sincs költözni, nagyon szeret itthon élni.


Sokan piszok sokat dolgoztunk a boldogulásért, de anélkül nem megy. Az első pár évben - nem túlzok - napi 16-18 órákat is, ha úgy adódott, ezt egy alkalmazott sosem csinálta volna végig, amit én. Arra, hogy legyen erőd sikert építeni, valahol születni kell, nem mindenkiben van meg az a stressztűrés és munkabírás, hogy sikerüljön. És tudom, ez köcsög módon hangzik, de az emberek jó része azért tart ott, ahol tart, mert ennyire képes, nem a kormány miatt! Tudom, ezt senki nem fogja magáról beismerni, de ez van. Nagyon sok szakmámbelinek nyújtottam erőmön felül segítséget, hogy felzárkózzon, de hamar belefáradtam, mert míg én végiggüriztem a hétvégéket, ő nyafogott, hogy ez nem embernek való, ő nem akar ennyit dolgozni, kereste a kifogásokat. Mikor pénzt kellett volna visszaforgatni, akkor azt hallgattam, hogy ő ezt nehezen kereste, magára akarja költeni, nem a cégre. Ugyanott tart azóta is, és közben piszok irigy, hogy én meg nem...


Szóval azt tanácsolom, ne hidd el összes panaszt, amit hallasz, legalább 2-vel oszd el. :) Az emberek a saját sorsuk kovácsai csak sokszor nem akarnak élni a lehetőségekkel, mert panaszkodni egyszerűbb.

2014. ápr. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

És akinek nincs vállalkozása?Alaptőkéje sem,mert pl.mélyszegénységben él és esélye nincs vállalkozást indítani?

Pedig ilyenből van ám itt több!

2014. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha itthon nem örökölsz házat, vagy szülők nem egyeznek bele abba, hogy voltaképpen ingyen lakjál náluk hogy tudj félretenni mondjuk havi 100-at vagy afelett, akkor lehetetlen 20-30milliót összekaparni saját házra, ugyanis építkezni is majdcsak ugyanennyi.


Nekem is annyiból jó hogy már adott egy felújításra váró ház, amiben a nagyanyám lakik, mivel eladni nem lehet a környéken mert aki ideköltözik az általában pénzesebb az átlagnál, és annak meg sem kottyan építkezni, így érthető hogy nem meglévő házat akar venni, én meg egyedüliként eltudok élni benne


Ha nincs havi 250-400ezres fizetésed, akkor segítség nélkül nem jutsz egyről a kettőre, barátnő támogatására meg ne alapozz, mert az nem olyan jó dolog ha benne van az Ő pénze is


Amerikában hallottam egy családról akik 5 gyerek mellett, megengedhették maguknak hogy 3szintes házat vegyenek, magyar pénzbe átszámolva 58 millióba került.

21F

2014. ápr. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

# 1

Külföldön is hitelekből fizetik ezeket a dolgokat csak éppen ott olyan fizetések vannak hogy nevetve kicsengetik!

2014. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!