Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy 2/3-os...

Mit jelent az, hogy 2/3-os többség?

Figyelt kérdés
A szavazók 2/3-a szavaz ugyanarra a pártra, ennyi lenne? Vagy mi mást értünk alatta?
2014. ápr. 6. 23:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
41%
De sok itt a komcsi!....
2014. ápr. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Hát én nem gondolom magam egyikhez sem, de apámék mind a hét napot végigdolgozzák a héten, mindezt kb. éhbérért és nem azért, mert szarul keresnek, hanem mert az adó elviszi kb. mindet. Szóval az tuti, hogy ami most van, az elég tré.
2014. ápr. 7. 00:09
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Hidd el, Mesterházy-Gyurcsány kormánnyal még szarabb lenne.
2014. ápr. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
39%

Azt jelenti, hogy


GYŐZTÜNK!

2014. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

a fideszes matek:


10 milliós ország

kb. 8millió szavazó

ebből kb 2.2millió szavazott a fideszre

ez kb. 22% (1/5-öd)

és ez abszurdisztánban 2/3-ot ér


LOL

2014. ápr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
De ha annyira fasza dolog a győzelem, akkor miért hagyja el annyi fiatal az országot? Miért vannak ilyen ócska helyzetben a kórházak, az oktatás, a munkanélküliség miért ilyen magas? Nyilván nem azért, mert senki sem ajar dolgozni... ennek miért olyan jó örülni?
2014. ápr. 7. 00:16
 17/18 anonim ***** válasza:

Jó leírom én úgy látom senki nem tudja vagy nem akarja.


A 2/3 alapvetően törvényalkotásban jelentős hiszen sarkalatos törvények megszavazásához vagy módosításához minősített parlamenti többségi szavazat kell. Ez nem áll a sima törvény felett hierarchálisan viszont ebben szabályozzák a legfontosabb dolgokat amik az alkotmányban nincsenek benne tehát nem feltétlenül univerzális sőt sokszor részletekbe menő dolgokat.


Ha a fidesznek 2/3 lesz megint effektíve 12-20 évre előre törvénykezhet hiszen nem lesz olyan kormány akinek kétharmada lesz jó ideig vagy úgy szavaznának, és a nép se nagyon hajlandó népszavazni az állatságok ügyében. Meg pl. ha van vmi korrupciós, csalásgyanús ügy OGY-nek szavazni kell róla na most 2/3 fidesz azt mondja nem nem vizsgáljuk akkor kész cső nem vizsgálják és ennyi.


Alapvetően ezt jelenti.

2014. ápr. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ezzel kb azt jelentik ki,hogy egy fideszes szavazó szavazata 1,5-szer többet ér,mint a többié.Ez nem demokrácia,mert a demokráciában egyenlőség van.

Szerintem ilyen törvényeket nem szabadna megengedni,hogy bárki is hozzon.

Én egyik pártnak sem adnék 2/3-ot,mert szerintem az már egyeduralom,és egy ország irányítása akkor lesz igazságos,ha többféle érdekek,vélemények szerepet kapnak.

2014. ápr. 8. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!