Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki kezd el most csomagolni és...

Ki kezd el most csomagolni és repülni innen messzire?

Figyelt kérdés
Vajon mennyire fog megcsappanni az ország lakossága rövid időn belül?
2014. ápr. 6. 22:45
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
19%
Ja olyan emberek, akik állandóan sírnak mindenért, és minden hibáért a Fideszt hibáztatják. Nem muszáj Magyarországon megmutatni, hogy ti milyen nagyszerű emberek vagytok, meg lehet külföldön is akár. Nem kötelező itt élni senkinek sem.
2014. ápr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Nem mindenért, csak amiről ők tehetnek. Teljesen felesleges leírni, hogy mik ezek, mert a fajtád úgysem fogja fel.
2014. ápr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Hat eltudpm kepzelni ennek az orult viktor fanatikusnak honnan jott a felhasznalo neve (gondolom olyan ragyas a kepes mint a holdon a kraterek :D) Tuti hogy ez is lepenzelt bidambidam... persze ok jol elnek a mi orszagunkban...
2014. ápr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Princess Of The Moon: Ráhel te vagy az?
2014. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

"Ja olyan emberek, akik állandóan sírnak mindenért, és minden hibáért a Fideszt hibáztatják. Nem muszáj Magyarországon megmutatni, hogy ti milyen nagyszerű emberek vagytok, meg lehet külföldön is akár. Nem kötelező itt élni senkinek sem."


Így ismeretlenül, álnév mögött, egy 10 éves, örök Fidesz fan szülök gyerekének gondollak. Nagyjából eltaláltam?


Nyilván nem ők a hibásak mindenért. Azért nem őket hibáztatom, hogy a matekból csak 3-as vagyok.

De azért, hogy anyámnak az elmúlt 4 évben nem volt semmi munkája, hiába jelentkezett már vagy 100 helyre, több végzettséggel a kezében. A nagynénémet is mindenhová csak próbaidőre hajlandóak felvenni, ha ritkán talál ilyet, pedig ők is tanult, több iskolában is elvégezte ugyanazt a szakot. Volt olyan, ahol csak megtudta a főnöke, hogy utálja a Fideszt, egy óra múlva már meg is kapta az elbocsátást. Apámnak még van munkahelye, de mivel ő nyíltan vállalja, hogy nem Fidesz támogató, a főnöke mindig próbált valamit kitalálni, hogy elküldhesse, mert a munkavégzésében nem találtak hibát. A fizetését viszont folyton csökkentik. Anyámnak elvették a TB támogatását munkaviszony hiánya miatt, miközben folyamatos kezelésre jár a szíve miatt. Apám így is csak annyit keres, hogy hónap utolsó hetében már csak pár ezer forint marad. Most ebből nem lehet fizetni a kezelését és a gyógyszereit. Közben öten lakunk együtt plusz egy macska. A macska is rengetegbe kerül, lehetne mondani, hogy váljunk meg tőle, de ő is a család része, szinte mellette nőttem fel. A nővérem egyetemre jár 4. éve, próbál munkát találni, de sehova se veszik fel. A rezsi nem csökkent, kevesebbet használunk, mint pár hónapja, mégis az összeg legjobb esetben ugyanannyi, mint eddig, de általában pár százzal forinttal több. Az élelmiszerek folyton drágulnak. Az elmúlt évben cégek akarták (talán meg tették) kivonulni az országból, mert a magyar gazdaság miatt itt csak veszteségük van. Nagyimnak súlyos csontritkulása van, azonnali gerincműtétre lenne szüksége, mert már lábra állni sem bír, szenved a fájdalomból. Erre a műtét időpontját 2018-ra írták ki neki még tavaly előtt. A kórház azt mondta, nincs elég pénzük, ezért kell ennyit várnia.

Ez szerintem már a kormány hibája. És ahogy hallom, sokan vannak így.

2014. ápr. 8. 04:32
 36/36 anonim ***** válasza:

"Nem a politikus bohócoktol függ hogy megélsz-e otthon,hanem az agyadon."


Csak jelezném, hogy 5 év után kaptam egy állásajánlatot egy nagyon komoly magyar cégtől. Konkrétan vezérigazgató helyettesi lettem. El is fogadtam. 1.5 év alatt a rengeteg adó és miegymást annyira kiherélték a céget, hogy 800 embert el kellett küldeni. Köztük engem is.

Pedig a német, az osztrák és angol piacra gyártottunk.

Bizony otthagytam a tuti kinti állásom, hazajöttem és 1.5 év után munkanélküli lettem.

Találtam melót 2 hét alatt, de havi 300 ezerből nehezen tudok megélni, nem is értem, hogy tudnak, havi 60-70 ezerből megélni az emberek.

A vicc az, hogy mikor 2008-ba elmentem havi 220 ezer körül kerestem. És akkor az nem volt rossz pénz. Csak azóta 3x drágább lett minden.

De idén már remélhetőleg megyek vissza.

2014. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!