Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a politikai pálya érdekel,...

Ha a politikai pálya érdekel, milyen egyetemi szakot ajánlanátok (másoddiploma)?

Figyelt kérdés
Politológia, nemzetközi tanulmányok, jogász, vmilyen közgazdász (pénzügy és számvitel, gazdálkodási és menedzsment, turizmus-vendéglátás, alkalmazott közgazdaságtan...stb), szociológia, társadalmi tanulmányok, kommunikáció és médiatudomány...stb? Várom az ötleteket! :)

2014. ápr. 5. 17:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem a szakra gondoltam, és ott egy szmájli is. Elfelejtettem írni, hogy empátia és humor se árt!
2014. ápr. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Jó, de én direkt szakot kérdeztem. Az elég egyértelmű, hogy érteni kell az "emberek nyelvén", empatikusnak kell lenni, hogy meg tudja őket győzni az ember, de én a szakmai részére gondoltam a kérdés kiírásakor.
2014. ápr. 6. 02:16
 13/18 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen szakma. A politológus is szemlélődik, elemez, publikál. A jogászoktól isten mentsen, bölcsésztrolloknak semmi keresnivalója ott, mi marad? Mérnök, 8 osztály, vagy mi? Más a fontos. Először tudnod kell valóban hozzáértőket megbízni és koordinálni. Ez se szakma.
2014. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Hát szerintem a jog nem rossz... azért aki a törvényhozásban dolgozik, értsen már a joghoz...... Meg ne haragudj meg, de tanulatlan, 8 általánost végzett emberek nekem ne akarjanak országot irányítani.
2014. ápr. 6. 11:54
 15/18 anonim ***** válasza:
Egy szatyor nyolcosztályos közt biztos alig vagy egyáltalán nem akad olyan, aki alkalmas rá, de nem kizárható, hogy van annyi rálátása a jogra és a törvényhozásra, amennyi kellene neki ahhoz, hogy jól csinálja ott a gyakorlatban. Persze, hogy segíthet, ha jogász vagy, csak lehet, hogy később rájössz, hogy ott is jobb titkolni, ha értesz valamihez, mert csicskának használnak be aztán oda az aranyélet. Ahhoz, hogy azt nyomd, amit az elől kiabáló mond, nem kell diploma, de még nyolc osztály se. Persze ha bízol benne, hogy kitisztul a közélet, mire bedobod magad, akkor nem árt a jog, meg szerintem képviselőként vagy akár alpolgármesterként is, nem árthat egy-két amolyan "vezetőképző" tanfolyam, meg ha kíváncsi vagy az iskolai verzióra, rendes menedzsment könyveket is beszerezhetsz. De semmilyen szak elvégzése nem feltétele, talpraesett megközelítés ajánlott még akkor is, ha nem az öncél vezérel, hanem esetleg épp ellenkezőlet. Egyébként ha van (márpedig feltételezem, van) valamiféle pártállásod, akkor épp elég lenne azzal kezdeni, hogy "külsősként", aktivistaként, vagy akár tagként már most nekiállsz a gyakorlatnak a neked tetsző színekben.
2014. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
*ellenkezőleg, bocsánat...
2014. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Csak amíg egyetemista vagyok, addig nem akarok párttag lenni. Félek, hogy esetleg vizsgán hátrányom származhat belőle.
2014. ápr. 7. 00:34
 18/18 anonim ***** válasza:
Inkognitóóóó :D
2014. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!