Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik és hogyan irányítanák az...

Kik és hogyan irányítanák az országot, ha a politikusi pálya semmilyen előnnyel nem járna?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy az Országgyűlés midnen tagja betöltött poszttól, bizottsági munkától függetlenül az átlagfizetést kapja (nettó 150-180 ezer forint), a szolgálati autó pedig egy középfelszereltségű Suzuki Swift. Juttatásként egy átlagos összegre szóló étkezési, üdülési utalvány, a törvény szerint előírt évi szabadság, mulasztás csak orvosi igazolás ellenében, és a munka nem megfelelő elvégzése esetén a juttatások megvonása.
2009. szept. 15. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezeknél a feltételeknél minden diplomával rendelkező ember jobb állást talál így valószínüleg szövőnők és útépítő segédmunkások írányítanák az országot. Kétlem, hogy ez beválna.
2009. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ilyen feltételek mellett senki. Elsőéves egyetemista vagyok, voltak cégek előadásokat tartani. Az egyikhez évente 60 új embert vesznek fel, a pályakezdők 5-ös BMW-t kapnak szolgálati autónak, és nettó 400 körüli fizetést...
2009. szept. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik ókori állam valamelyik korszakában (már nem emlékszem, melyik) úgy volt, hogy csak abból válhatott vezető politikus, aki már bőséggel megszedte magát a saját üzleteiből, épp azért, hogy ne legyen oka sikkasztani az állam pénzét, lévén van már neki éppen elég. A cél ezzel éppen az volt, ha jól emlékszem, hogy tényleg olyan emberek kerüljenek vezető pozícióba, akik valóban TENNI AKARNAK AZ ORSZÁGÉRT, nem pedig meggazdagodni belőle.


Sajnos azonban ott se nagyon vált be ez a modell.


És tartok tőle, hogy amíg pénzalapú világban élünk, addig sehol nem is fog.

2009. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Baromságot kérdeztél!


Szerintem a minimálbér 10-12× ese arányosan kitermelné azokat akik aktívak lehetnének.


De azt is kérdezd meg hogy ki fogja eltartani az országot, ha a fiatalok elmennek, az öregek betegek lesznek, sóvak tovább vastagodik a roncs társadalom.

Havi 80 000 ből!

Míg az átlag is csak 120 000 keres.

Ki fogy fogyasztani és dolgozni ? A jóidő?

2009. szept. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"ilyen feltételek mellett senki. Elsőéves egyetemista vagyok, voltak cégek előadásokat tartani. Az egyikhez évente 60 új embert vesznek fel, a pályakezdők 5-ös BMW-t kapnak szolgálati autónak, és nettó 400 körüli fizetést..."


Melyik cég ez ?

És te merre tanulsz?

Valamit benéztél!

Ma már lassan a szartaposást is főiskolához kötik, "teljesen feleslegesen". Ez a tendencia mióta szűkülnek a piacok és nincs munkaerő igény.

Aztán majd jön a bukfenc amikor ott állnak a cégek alsó közép vezetők nélkül mert elszaladnak az első lehetőséget megragadva a havi 130-140 elöl.

Persze ha külföldi a cég az lehetséges hiszen az agyelszívás teljesen általános.

De előbb-utóbb nem lesznek szakmunkások sem mert azok sem bolondok. és a 4000000 segédmunkás országa leszünk.

2009. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindig, mindenhol előnyös volt vezető pozícióban lenni. Ha legális úton ez nem érvényesíthető, akkor illegális úton vagy más módon érvényesítik.


Pl. '89 előtt az állami vezetőknek alacsony volt a fizetésük és nem volt számottevő tulajdonuk. Ez nem jelenti, hogy nem lakhattak luxusvillákban vagy nem járhattak külföldi nyaralásra. Csak éppen állami pénzen, nem a sajátjukon, ahogy a villájuk is állami vagy párttulajdon volt, nem hivatalosan az övék.

2009. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy lehet jobb állást találni. Itt a lényeg: hátha olyan emberek vágnának bele, akik nem potenciális sz*rrákereseti lehetőségként tekintenek erre a pályára, hanem valóban a közért dolgoznának. Az útépítők és szövőnők kiesnének, mert követelmények lennének az állás betöltésére.


"Ha legális úton ez nem érvényesíthető, akkor illegális úton vagy más módon érvényesítik." Ez vajon kivédhetetlen? Lehetetlen 2009-ben Európában egy olyan kormány fölött álló szervet felállítani, amelynek tagjai nem züllenek el rövidúton?

2009. szept. 16. 16:35
 8/8 anonim ***** válasza:

""Ha legális úton ez nem érvényesíthető, akkor illegális úton vagy más módon érvényesítik." Ez vajon kivédhetetlen? Lehetetlen 2009-ben Európában egy olyan kormány fölött álló szervet felállítani, amelynek tagjai nem züllenek el rövidúton?"


Ki állítja fel azt a "szervet"? A politikai elit attól politikai elit, hogy övék a hatalom. Természetesen teljes képtelenség az ötleted, nemcsak Európában 2009-ben, hanem az ókori Egyiptomtól a középkori inka birodalomig mindenhol és minden korban.


Egyébként az önérdekkövetés nem elzüllés. A kapitalizmus arról szól, hogy az emberek 100%-ig önzők. Azért szabálykövetők, mert a hosszú távú önérdekük megkívánja ezt.


A fejlett demokrácia nem attól fejlett, hogy a politikusok önzetlenek benne, hanem attól, hogy az állampolgárok önzők, és az önérdekük szerint szavaznak. Mivel az állampolgárnak nem érdeke, hogy a választott politikus lopjon vagy elszúrja a gazdaságot, ezért ha a választott politikus ilyet tesz, akkor az állampolgár - önérdekből - másra szavaz. Ezért a politikusok - önérdekből - igyekeznek nem lopni, és rendbeteszik az ország gazdaságát.


Mint sejtheted, Magyarország nem fejlett demokrácia, bár az utóbbi néhány évben nagy lépést tett a fejlettség felé. Ugyanis egészen mostanáig az emberek nem önző módon, nem önérdekből szavaztak, hanem elvből és szerelemből ("Haljak akár éhen, csak nehogy visszajöjjön a Zorbán!"). Ennek megfelelően a politikusok nem voltak rászorulva arra, hogy önző okokból ne lopjanak és tartsák rendben a gazdaságot. Hiszen Fercsi 2006-ban választást tudott nyerni hazudozással. Úgy tűnt, hogy a hazudozás az, ami mindent visz, ez a követendő stratégia. Csakhogy kiderült, hogy a pofátlanságnak van egy olyan szintje, amit a magyar választó sem bír már elviselni, és önző módon a magyar választók elfordultak Gyurcsánytól, aki végül megbukott. Ettől kezdve a politikusoknak tudniuk kell, hogy nem hazudhatnak akármennyit, a magyar választók pedig megtanulták, hogy lehet és kell is időnként véleményt változtatni, ha a kedvenc pártjuk nem tartja a szavát. Ez egy tanulási folyamat. Valószínű, hogy Gyurcsány bukása után már nem lesz politikus, aki azt hiszi majd, hogy olyan ócska trükkökkel, mint a Gyurcsányéi, nyerni lehet, ezért - megint csak önérdekből - tisztességesebben fognak játszani, mint eddig.


A demokrácia, lévén liberális, azaz individualista intézményrendszer, az önző egyénekre épül.

2009. szept. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!