Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet jobb lenne, ha az...

Lehet jobb lenne, ha az Összefogás nem jutna be a parlamentbe?

Figyelt kérdés
Tudom, elsőre őrültségnek hangzik, de ha jobban belegondoltok, a mostani választások már lefutott mecsnek tekinthetőek újabb FIDESZ győzelemmel. És, ha megnézzük, hogy mi történt a korábban kiesett pártokkal akkor az elkövetkező négy év alkalmas lenne arra, hogy egy ténylegesen megtisztult, a régi arcoktól mentes ellenzék álljon ki Orbánék ellen a következő választásokon, ne pedig az unalomig ismert, már lejáratott arcok.

2014. ápr. 2. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
SAJNOS bejut, de könnyen lehet, hogy lecsúsznak a harmadik helyre, de még ha nem is, úgy is NEKIK mennyire ciki már, hogy 5en alig érnek el jobb eredményt mint a Jobbik egymaga :3 :D
2014. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te is bedőltél a sulykoló propagandának. Nem, még nincs lefutva, csak ezt a hangulatot akarják elterjeszteni, hogy passzívak legyenek az emberek. Az a helyzet, hogy az emberek nem vállalják fel a pártszimpátiájuk, illetve antipátiájukat, mert félnek. Ezáltal a közvélemény-kutatók adatai is torz képet adnak. Te meg elhiszed, hogy már minden veszve van. és el se mész.

A kérdésre válaszolva: úgyis bejutnak

2014. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy csoda kéne ahhoz, hogy ne jussanak be.


Én baloldaliként bízom ebben a csodában, mert ameddig ők a porondon vannak, nem lesz magyar baloldal. Gyurcsány megölte.

2014. ápr. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
azért az szdsz-nek is elég nagy szerepe volt annak, hogy az mszp-ből kiveszett a baloldali rész.
2014. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
abban*
2014. ápr. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-mal és #4-gyel egyetértve, úgy gondolom, a nem bejutás csodájában bízni dőreség. Ilyent csak a sulykoló Fidesz propaganda állít, hátha elhiszik.

A "lefutott meccs" meséje azon alapszik, hogy léteznek önbeteljesítő jóslatok. Ez nem ilyen.

Nem létezik régi arcoktól mentes "ellenzék". A történelem folytonos, nincsenek szakadások. Létezhet véleményváltozás, és létezhet hangsúly- erőeltolódás. Fokozatosan. Soha nem fog az bekövetkezni, hogy kialakul/átalakul egy párt, amely tiszta, csupa jó emberből áll. Csak olyan párt van, amelyben vannak ilyenek és olyanok. Hogy melyik érvényesül jobban, azt a társadalom dönti el. Ha a "csúnyák" kezdenek erőre kapni, és erre kimegy a közönség, hogy ácsi, nem kaptok szót, akkor a "jók" lesznek az erősebbek. Mert az erőt mindig az adja, melyik csoportról hiszik el többen, hogy őt támogatják. Eddig a Fideszről hitték, és ők azt szeretnék, ha ez így is maradnia.


De mi is itt a tét? Mi történik a különböző esetekben? Ha a Fidesz marad, épül tovább a hatalmi rendszer. A többinek egyre kevesebb lehetősége lesz. Ilyen az óvatos diktatúra. Ha kiépült, már az sem számít, a Fideszé-e. Ugyanis aki (más) oda kerül, egyfelől nem tudja könnyen lebontani, másfelől rájön, hogy egy védett hatalmi helyzetbe került. Ha addig nem is, onnantól tetszeni fog neki és használja. Vagy most, amíg lehet, visszabontjuk, hogy mindenkinek nehéz legyen ilyent létrehozni. A visszabontás azt jelenti, hogy a Fidesz nem kerülhet kormányra. Azt már mindenkinek magának kell eldönteni, hogy a hatalom őt védeni, vagy támadni fogja. Mert a diktatúrában csak semleges helyzet nincs.

2014. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Hármas. Ehhez annyit tennék hozzá hogy Gyurcsánynak köze nincs a baloldalhoz , soha nem illett bele a gondolkodás módja az MSZP-be. Liberál-konzervatív. (Fizetős felsőoktatás , teljes EU integráció , minimálbér eltörlése). Nagyon hasonlít az amerikai Republikánus párthoz.
2014. ápr. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Legyünk óvatosak az általánosításokkal és hasonlításokkal. Az még nem probléma, ha valami "van", de ha rossz módszerrel "van", az már baj.


Fizetős felsőoktatás: igen az, mert nem tartunk ott, hogy az ingyenességet elbírná a gazdaság.

Teljes EU integráció: igen, mert éppen ennek zavarossága miatt vannak a problémák. Persze ennek feltétele a kiegyensúlyozott, megegyezéses működés. Az nem megy, hogy teljes, de az erősebb kutya ugat. Az se, hogy mindenk ellene mar.

Minimálbér eltörlése: Feltétlen cél. De nem ma. Mert a minimálbér fogalma nézőpont kérdése. Azért alkalmazzák, mert törvényt, emberi méltóságot nem tisztelő a társadalom, mert rossz a gazdaság szerkezete, rossz a működése, mert csak erőszakkal lehet elérni a normális működést. Jól szervezett és kiegyensúlyozott gazdaság hatékonyan termel, a törvények világosan és stabilan szabályozzák azt, ennélfogva egy adott érték előállításáért nem kifizetődő keveset fizetni, mert ez a termelés csökkenését eredményezné. Röviden fogalmazva, a minimálbér a hibás működésből fakadó kényszer, normális működésnél egyszerűen fölösleges, mert senki sem akar önmagának rosszat.


Ezzel mindössze azt szerettem volna bemutatni, hogy adott fogalom sokféleképpen értelmezhető, lehet pozitív és negatív, attól függően, oknak, okozatnak, szükségszerűségnek, kényszernek, vagy minek tekintjük. Ami pedig Gyurcsányt illeti, nem az a baj vele, hogy konzervatív, vagy liberális, hanem az, ami Orbánnal. Önző egoista, önmaga érdekéért akár az országát is feláldozza, ha ez szükséges. Nem azért kell a mandátumot megvonni mindkettőtől, mert liberális, vagy jobboldali, hanem az előbb említett miatt.

2014. ápr. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!