Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarországi baloldal...

A magyarországi baloldal halálra van ítélve?

Figyelt kérdés

Néztem néhány képet az MSZP-s nagygyűlésről, s azt láttam, hogy szinte csak idős emberek voltak kint.

Én fiatal vagyok (18 éves), az ismerőseim egy jelentős része teljesen elzárkózik a politikától, míg a másik része jobbikos. A fiatalabb generációk körében gyakorlatilag mérhetetlen a baloldal népszerűsége, esetleg néhányan az LMP-vel szimpatizálnak.

Mihez fog ez vezetni? Előbb-utóbb az összes magyar baloldali párt támogatottsága olyannyira lecsökken, hogy örökre elfeledhetik még az álmodozást is a kormányzásról?

Számomra úgy tűnik, hogy hosszú időre (akár évtizedekre is) a Fidesz maradt az egyedüli párt, amelynek kormányképes támogatottsága van.


2014. márc. 31. 07:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Vona szerint minden második ember jobbikos, csak még nem tud róla :) Ha csak 50%-ban hazudott, az akkor is 2,5 millió embert jelent az összpopulációból, ami a azvazóképesekből olyan 1,4 milliót jelent. Emellé jön egy komoly Fideszes szavazótábor, ami manapság kb. akkora, mint az MSZP-nek volt 2002-ben. Na ezzel kéne versenyeznie a mostani baloldali egybekapaszkodásnak.
2014. márc. 31. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
A magyar baloldalnak lőttek, elmeháborodott nyugdíjasokon meg ostoba cigányokon kívül más nem szavazik rájuk!
2014. márc. 31. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Vona csak álmodozik! A Jobbiknak jó ha lesz, egymillió szavazója. Azok is olyan fiatalok, akik nem értenek semmit a gazdasághoz.

A baloldalt még nem kellene temetni. Majd a választások eldöntik, hogy hányan szavaznak rájuk. A többség ezt nem veri dobra. A fiatalabb korosztályban is elég sok baloldali van.

2014. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%

Jó látni, ahogy tele a gatyája a 62%-nak:)

Szó se volt a Jobbikról, erre azon kattog.

Csak nem az eltűnt 47% tért vissza?

2014. márc. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, az után, amit leműveltek itt 8 éven keresztül, ne is csodálkozz.

A Fidesz sem valami népszerű a te korosztályodban és 4 év múlva csak annyira lesz népszerű, mint most a baloldal.

A Birkameneten sem nagyon láttál fiatalt, de még középkorút sem. A nagy részük idősebb volt.


A Jobbikra meg azért szavaznak annyian, mert ők a harmadik legerősebb és nem akarnak a másik kettőre. De gondolom nem sokaknak hiányzik az EU-ból való kilépés és a többi cucc...

2014. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
69%
Igény az lenne egy igazi, jól működő baloldali pártra, de amíg a mostani felhozatal képviseli a baloldalt, addig esély sincs rá, legalábbis szerintem.
2014. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Igen, ezt sokan szeretnék. Működik a propaganda, és működik a gyerekes gondolkodás: majd a papa (miniszterelnök) megmondja, mi legyen, mit gondoljunk.

De hangosan gondolkodni a gyerekek szoktak, aki valóban ezt teszi, nem hallatszik a hangja. Egy része csendben dolgozik, másik része még csendesebben tervezi a jövőt és közben függetlenséget teremt magának. Mert az nélkülözhetetlen a gondolkodáshoz.

Nézz körül. Ismerőseid, a (magát köznek csúfoló) média pontosan úgy viselkedik, mint egy kisgyerek. Érzelmei vannak, akiről azt mondja a papa, hogy csúnya, az utáljuk. Nem tudjuk miért, de nem is akarjuk tudni. Politika? Vagy utáljuk (mert nem értjük), vagy parancsra tesszük.

Tudod, aki egy bombán ül, még másodpercekkel a robbanás előtt is biztos abban, hogy minden nagyszerű. De arra már nem lesz ideje gondolni, hogy mégse.

2014. márc. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

No Stirlitz (legalább tudod, ki volt az?) mesélj arról a nyolc évről. Sorold! És állíts párhuzamot a mostani hasonló témájú intézkedésekkel!

Vagy észre sem vetted, hogy a beléd oltott szak-propagandát harsogod?

2014. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Na pont 72% beszél, akinek a kedvenc csapata egy hónapja abból él, h a Jobbikon csámcsog....

Na neeee!

2014. márc. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
A lepontozást vállalva; szerintem a magyarban van egy csomó dac, kuruckodásra, kivagyiságra való hajlam, amely tulajdonságok sokkal inkább megtámogatottak a mostani kormányzat által, mint a baloldal részéről. Szóval nekünk ez a jó, ezért ezt kapjuk! (mert megérdemeljük... bocs, ezt nem tudtam kihagyni)
2014. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!