Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Macungo kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy legyen-e miniszterelnöki vita?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint felesleges, hiszen csak hazugságok és üres ígéretek hangoznának el, mint a korábbiaknál történt aztán persze hazudott Medgyessy és Gyurcsány is.


Ráadásul a Jobbik nem vehetne rész rajta, meg talán az LMP sem ami nem túl demokratikus..


Szerintem maradjon ez a szokás a buta amerikaiaknak, én el tudom dönteni melyik kormányzás tetszik, melyikben élek jobban..



2014. márc. 30. 20:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Hát a USA-ben a választás az egy hatalmas show-műsor, szóval az utolsó mondatba nem bírtam, hogy ne kössek bele; ugyanis az itteni tv-k még ennyire nem korcsultak el.


Ha arra a balos kezdeményezésre gondolsz, akkor meg kell mondjam, hogy pert vesztettek, és nem tarthatnak vitát Vona nélkül. Persze fellebbeztek a demokrácia suttyóproli hívei, de mindegy. Ha lesz ilyen vita, akkor csak Vonával együtt lesz. És akkor nagyon fognak főni.

2014. márc. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem kell. legalábbis nekem nem hiányzik az,hogy 1 óráig szenvedjenek, és egymás nemi szervét csapdossák caslánnal
2014. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A politikusok tudod hogy kommunikálják magukat a nép felé? Elmennek az interjúra, ahol az általuk fizetett interjúztató felteszi a kérdéseket, amiket megkapott, hogy fel kell tennie. Az általuk fizetett újságírók megírják ezt és az általuk fizetett szakemberek kiveszik azt a részt, ami nem tenne jót az imázsuknak. Szóval egy Hitler is simán el tudná adni magát a II. VH közepén egy ilyen műsorban, mert az újságíró nem tenne fel neki kényelmetlen kérdéseket.

Ellenben egy ellenzéki politikus igenis feltenné azokat a kérdéseket, és akkor derül ki, hogy meg tudja-e védeni az adott politikus az elképzeléseit érvekkel, adatokkal, vagy sem. Ilyen egyszerű. 4 évente legalább egyszer az emberek láthatják a jelölteket, amint olyan kérdésekre kell válaszolniuk, amiket nem ők és szakembereik állítottak össze. Szerintem ez egy elég jó dolog (lenne). Bár én mondjuk havonta tartatnék ilyet, nem 4 évente.

2014. márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ellenben egy ellenzéki politikus igenis feltenné azokat a kérdéseket, és akkor derül ki, hogy meg tudja-e védeni az adott politikus az elképzeléseit érvekkel, adatokkal, vagy sem."


De nem igaz érvekkel és pontos adatokkal kommunikálnának, hanem ígéretekkel és megtévesztő hazugságokkal, mint azt már megtapasztaltuk. Azt tudnánk meg, hogy ki a jobb manipulátor és a legnagyobb hazug..

2014. márc. 30. 21:05
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"De nem igaz érvekkel és pontos adatokkal kommunikálnának, hanem ígéretekkel és megtévesztő hazugságokkal, mint azt már megtapasztaltuk. Azt tudnánk meg, hogy ki a jobb manipulátor és a legnagyobb hazug.."


Mert mikor a saját embereinek ad interjút, akkor ez nem történik meg? De igen, csak akkor semmi esély arra, hogy ezt le lehessen reagálni. Pl Orbán a HírTV-nek simán mondhatja, hogy az államadósság 10%, senki nem fog beszólni érte. Otthon egy-két tévénéző megvakarja a fejét, egy-kétezer meg meglepődik, hogy jé, olyan kevés, hát akkor én is a fideszre szavazok. Orbán a HírTV-nek, Gyurcsány a saját TV-jének akkorát hazudik, amekkorát nem szégyell. És az emberek el is hiszik.

Ellenben ha egy vitában Orbán Viktor azt mondja, hogy 10% az államadósság, Bajnai/Mesterházy/Vona/Schiffer előveszi az okostelefonját, és 1 másodperc alatt megmondja, hogy nem annyi, hanem pontosan mennyi. Ellenben ha egy vitában Gyurcsány hazudik, Orbán azt le tudja reagálni.


Visszajelzés, reakció. Ha pedig az egyik fél annyira felkészületlen, hogy elhiszi a másik nyilvánvaló hazugságát, akkor nem való miniszterelnöknek.

2014. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Erről beszélek, vita vagy interjú egyre megy.. Nem vesznek elő semmilyen okos telefont. Állítás és tagadás ennyi az hogy kinek van igaza nem derül ki, csak a saját életedet és környezetedet vizsgálva tudod meg, hogy melyik a jobb.


Persze vannak olyan dolgok amik tények, mint a Simon ügy és az IMF hitel visszafizetés amik tények és kész... De nem tudsz egy vitából semmit leszűrni a valóságból szerintem. Csak annyit mint egy szappanoperából.

2014. márc. 30. 21:26
 7/12 viktorvarga ***** válasza:
100%
kéne hogy legyen,én megnézném azért ki mit produkál,biztos azért nem lessz mert fosnak
2014. márc. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy nem az állítás és tagadás a lényeg, hanem a KÉRDÉS. Egy vitában meg lehet kérdezni az ellenfelet, hogy ezt meg ezt hogy gondolta. Egy interjúban csak olyan kérdéseket kap, amire már két héttel korábban egy ezzel foglalkozó csapat megírta a tökéletes válaszokat. Az a probléma, hogy egy-egy TV-csatorna vagy internetes hírportál csak egy irányból közelíti meg a kérdést. Egy irányból heti hét nap napi 24 órában. Ez pedig egy nagyon hamis képet fest a műsor nézőiben. Megpróbálom elmagyarázni egy példán keresztül.

HírTV:

-Hogy áll az államadósság elleni harc

-Az IMF hiteleket már visszafizettük.

Vége, az ember azzal a gondolattal bújik ágyba, hogy minden szép.


Vita:

-Hogy áll az államadósság elleni harc

-Az IMF hiteleket már visszafizettük.

-És akkor hogyhogy mégis nőtt az államadósságunk?

-Más hiteleket vettünk fel helyette.

-Szóval akkor most más felé vagyunk eladósodva, ez mitől is akkora siker?

-????

És itt Orbán elmagyarázhatná a dolgot. Vagy megtudnánk, hogy nem tudja megmagyarázni. Egy vitában a felkészült felek rá tudnak világítani a féligazságokra és hazugságokra. Egy interjúban meg ilyen nincs. Ezért szerintem egy vita hasznosabb. Pont.


Arról meg, hogy ki mikor élt jobban... Ez elsősorban az egyéni döntésektől másodsorban a világgazdaság helyzetétől függ. És úgy kb huszonhatodsorban a kormánytól. Én pl rosszabbul élek, de eszem ágában sincs ezért a Fideszt hibáztatni.

2014. márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kötelezővé tenném. A poltikus munkájának ez is része.

Plussz program nélkül ne lehessen választáson indulni!

Nonszensz!

2014. márc. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, az nonszensz hogy program nélkül indulnak, de, hogy program nélkül meg is nyerik arra nincs is szó. Illetve van. Ez mind a mi hibánk, hogy eltűrjük.
2014. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!