Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik az iskolázatlanok...

A Jobbik az iskolázatlanok pártja?

Figyelt kérdés

[link]

Ha a 2010-es helyzetet nézzük (a kistérségek fölé visszük a kurzort), látjuk, hogy általában a legszerencsétlenebb, legszegényebb térségekben magas a Jobbikra szavazók aránya, a nagyobb városokban és a fejlettebb régiókban kisebb. A szegényebb részeken általában alacsonyabb az emberek képzettsége, (és nem csak a romáké). Tehát ez alapján: a Jobbik szavazótábora valóban túlnyomórészt alacsony iskolai végzettségű.


2014. márc. 29. 23:34
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
4%

A szélsőjobb mindig a csőcseléket szívta fel. Iskolázatlan, sikertelen emberek. Normális ember nem érti, hogy lehet ezt csinálni 2014-ben, szebb jövőt, meg gárdáskodás, trianon, székelyek. A jobbiknak van a legprimitívebb kommunikáció, ezzel csak az alját tudják meghatni.

De nem is kell, hogy a szavazó okos legyen, úgyis csak az számít, hogy a húsosfazék közelébe kerüljenek a jobbik fejesei.


Azt mondja amit hallani akartok, ti meg zabáljátok :)


Szerintetek szívjóságból, hazaszeretetből mondják ezt vagy csak képviselői fizetést, eu-s pénzeket szeretnének?

2014. márc. 30. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Egészen egyszerű az egyetemista-iskolázatléan ellentmondás feloldása szerintem.


Van a Jobbiknak egy bázisa az egyetemeken (főleg bizonyos szakokon), és van egy bázisa az iskolázatlan rétegek között is, szegényebb térségekben. Egyébként szerintem ezen az oldalon is lehet érezni a különbséget a kétféle jobbikos között, már csak szóhasználatban is.

2014. márc. 30. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 T-55 2.0 ***** válasza:
80%
A válasz legalább annyira egyszerű,mint amilyen bonyolultnak tűnik. Azokon a területeken erősebb a jobbik,ahol az átlagnál nagyobb a probléma a kissebséggel. Nem iskolázottság kérdése hogy attól a párttól várják asegítséget amelyik nem tekinti tabunak a cigányok sokszor tűrhetetlen viselkedésének megfékezését
2014. márc. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
62%
A Jobbik a magasan kvalifikáltak pártja.
2014. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

" Az egyetemisták köréban a jobbik a legnépszerűbb párt. Rájuk nehéz lenne azt mondani, hogy iskolázatlanok. Sajnos csak 2013-as statisztikát találtam, de nem hinném, hogy sokat változott a helyzet azóta. Számokban kifejezve (az általad linkelt oldalról): [link]



Az egyetemisták jellemzően olyan buták, mint a segg. Kevés kivételtől eltekintve, de azok meg nem a jobbikra szavaznak.

Na most hogyha azt érte volna el a jobbik, hogy a 30-40 közötti értelmiségi munkavállalók/vállalkozók szavaznak többségében rájuk, akkor már volna értelme elgondolkodni, hogy fogok-e én is rájuk szavazni.... így nincsen.

2014. márc. 30. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
5%
A legtöbb még ezt a kérdést sem fogja fel.
2014. márc. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Épp ellenkezőleg, éppen a diplomások között a legnépszerűbb a Jobbik. Az okos embereket ugyanis kevésbé tudja megvezetni a többi párt.
2014. márc. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
A 08:52-es hozzászòlás mutatja a többi párt színvonalát.
2014. márc. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
68%

Építészmérnök hallgató nő vagyok és a Jobbikra szavazok.(Nem kérek szexista megjegyzést)


Az egyik válaszoló jól leírta.A vidéki egyetemeken népszerű a Jobbik.


Ha szakokra bontjuk, akkor:mérnöki, jogi, történelem szakokon népszerű.A jogi pálya mindig hagyományosan jobboldali volt.

A közgazdasági szakok viszont inkább baloldaliak, mindig is azok voltak.


A Jobbikban az tetszik, hogy kimerik mondani, amit más nem.Nem beszélnek mellé, nem totojáznak, hanem kimondják.Realista vagyok, mindig is utáltam a jobbközép és balközép pártokhoz tartozó politikusok mellé beszédét, politikai korrektségét.

2014. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
8:17-es és 8:52-es: A szóhasználatod ékesen bizonyítja értelmi képességeidet, nem is érdemes rá szót vesztegetni :) Amúgy is az iskolázottságról volt eddig szó, nem arról, hogy szerinted ki buta, mert az szubjektív. Mert iskolázatlanul is lehet valaki nagyon okos, de őt persze le lehet nézni, mert őt meg azért fogod butának nevezni, mert iskolázatlan. De menj el az iskolázatlanok közé, és kérdezd meg, hogy kire szavaznak, ha már annyira érdekel, az észérveket úgyis semmibe veszed. Szép napot neked :)
2014. márc. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!