Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az EU-ról?

Mi a véleményetek az EU-ról?

Figyelt kérdés
Kilépnétek vagy nem ? Èn kilépnek...
2014. márc. 29. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Én nem lépnék ki.

Megvan róla a véleményem, de bízom benne, hogy lesz ennél jobb is.

2014. márc. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem lépnék ki. Az EU nem "szeretetszolgálat", és nem hozza el a Kánaánt, de szerintem egyértelműen ez a kisebbik rossz. Ha kilépnénk, a magyar termékek exportja megdrágulna (vám miatt), hátrányba kerülnénk a többiekkel szemben (körülöttünk lassan minden ország tag). Sok, termékeket előállító multi szintén meggondolná, hogy itt temeljen-e a továbbiakban, vagy egy EU-n belüli országban - még kevesebb lenne a munkalehetőség a képzetlen tömegek számára.

Az meg csak hab a tortán, hogy akármilyen fejlesztés zajlik, kint van egy "EU XY kohéziós alapjából finanszírozva" tábla...

2014. márc. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Az alapötlet jó, hogy létezzen egy európai unió, de a működése, ideológiája rossz.


Én inkább gyökeresen megváltoztatnám.

2014. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Úgy gondolom hibás dolog volt belépni, de most nem vagyunk abban a helyzetben, hogy kilépjünk.
2014. márc. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem lépnék ki. Jelenleg az EU az egyetlen, ami nagyjából a civilizált országok közt tartja Magyarországot. Bele sem merek gondolni, milyen lett volna az Orbán kétharmad, ha nincs közünk az EU-hoz.
2014. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ozmium42 ***** válasza:
53%
Jó lett volna be sem lépni, de miután beléptünk, megtörténtek azok a gazdasági események (ipar, mezőgazdaság leépítése), amelyek a kilépést nem teszik lehetővé. Ez sajnos olyan, mint a tojás: nyers tojást meg lehet sütni, de sült tojásból nem lehet nyerset csinálni.
2014. márc. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%
Én is kilépnék és inkább egy kelet-európai uniót hoznék létre és majd ha ennek az országai "versenyképesek" lesznek akkor lehetne szó az eu-ról.
2014. márc. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 rémuralom ***** válasza:
100%

Nem lépnék ki, mert szerintem csodálatos, hogy korlátozás nélkül utazhatok vagy akár dolgozhatok szinte egész Európában, bizonyos jogok emberként és európaiként 28 országban egyformán megilletnek engem és másik 500 millió embert, valamint, hogy szabadon, az adott állam polgáraival teljesen megegyező feltételekkel vállalkozhatok bármelyik tagállamban (ugyanúgy nyithatok cukrászdát Bécsben, ahogy egy osztrák, hogy a klasszikus példát idézzem). A Magyarországon szerzett diplomámra nem fognak ferde szemmel nézni és különbözeti vizsgát követelni mellé, ha nyugatabbra vet a sorsom, és persze egy újabb német-francia háborút sem látnék szívesen, mert szorgalmasan forgattam a történelemkönyvet középiskolában, így tudom, hogy az soha, senkinek nem volt jó, pedig jó párszor azért megpróbálkoztak vele. Igen, ezek klisék, igen, ezek nem fednek le mindent, amibe az EU beleszól és igen, az EU-nak van egy rakás hátránya is, melyeket most hadd ne soroljak, majd az euroszkeptikus válaszolók úgyis megteszik - de azt hiszem, ennyi nekem elég ahhoz, hogy a legvégsőkig ellenezzem a kilépést.


A kelet-európai uniótokkal, amit annyit szajkóztok, csak egy probléma van: ha ezt felvetnénk, egész Káeurópa hangosan röhögne. Mi vagyunk ugyanis az egyetlen gyökerek, akiknek az EU-tagság nem fellendülést, hanem megtorpanást hozott, a többiek a lengyelektől kezdve a szlovákokon át a románokig mind felzárkóztak hozzánk, pár éven belül pedig le is hagynak minket. Mindez pedig azt valószínűsíti, hogy valójában nem is az EU rombolja le a gazdaságot - az EU lehetőségeket hoz, amelyekkel lehet élni vagy nem élni. A mi kis korrupt csodabogaraink úgy döntöttek, nem élünk velük, mi inkább majd önellátók leszünk orosz atomból, de az EU, az pfuj, azt nem. Ha úgy tetszik, Gyurcsány, Bajnai és Orbán tették tönkre az országot, nem az EU.

2014. márc. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még az eső is EU támogatásból esik szóval vicces lenne anélkül.
2014. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kár volt úgy belépni az eu-ba, hogy engedtek közben mindent tönkretenni - ezzel gátolván a kilépést.
2014. márc. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!