Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik vagy Mszp?

Jobbik vagy Mszp?

Figyelt kérdés
Szerintetek kire érdemesebb szavazni, ha 1 jobb Magyarországot szeretnénk? Ami teljesen eltér a Fidesz féle diktatúrától. Sok rosszat hallottam az Mszp-ről, azonban a szüleim véleménye szerint még mindig érdemlegesebb rájuk szavazni mint a Jobbikra, mondván kisebbségi támogatók, miegymás. Szerintetek kire célszerűbb adnom a voksom?
2014. márc. 29. 11:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
82%

Jobbik.

( Akik le vannak értékelve, bármire szavaznak, nem én értékeltem le, így remélem, hogy ezt is kapom vissza. Szerintem a szavazás mindenkinek egyéni elképzelése, legfeljebb csalódik, mint ahogy most legutóbb a fideszesek többsége. )

2014. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
7%

"Szerintem a szavazás mindenkinek egyéni elképzelése, legfeljebb csalódik, mint ahogy most legutóbb a fideszesek többsége"


Nos, nem tudom, hol élsz, de Magyarországon 2010 óta fideszkormány van, ráadásul 2/3-os többséggel... szóval olyan nagyot azért nem csalódhattak....

hozzátenném még, hogy csalódni egyvalaki fog idén, azok az őrültek, akik azt hiszik, hogy a jobbiknak FIKARCNYI esélye is van 2014-ben kormányra kerülni. De azok nagyon fognak csalódni.

2014. márc. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
77%

Szia Kedves Kérdező.


A választás a te kezedben van nem is nagyon akarom ezért párt nevét leírni, erről neked kell döntened, de annyit elmondhatok,hogy a mai magyarországi baloldal jelenlegi formájában teljesen életképtelen, míg a radikális nemzeti jobboldal még nem volt hatalmon és szimpatikusak számomra. A Fidesz és az MSZP a múltat és a jelent jelentik, sok dologban egyeznek, néhányban eltérnek.

Ha még gondolkodsz kérlek nézd meg ezt:

https://www.youtube.com/watch?v=VCCTXivC8Kc

Előre!

2014. márc. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
59%

Nem a Jobbik videója, nem a párt készítette, legfeljebb azért gondolod róla hogy a jobbiké mert a legtöbb hozzászóló a youtube-link alatt jobbik szimpatizáns.

Szerintem az általam linkelt videó egy baloldali szimpatizánst továbbra sem fog meggyőzni, a jobbikot ugyanolyan színben látják mint eddig, és ez ugyanúgy igaz egy jobbik szimpatizáns ha megnézi.

2014. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
12%

MSZP/Kormányváltás


A Jobbik híres-neves programját egy olyan végzettség nélküli senki írta meg nagyon kedvelhetőre, aki csak tavaly vásárolt egy sima közgáz-diplomát egy szentpétervári(jéé, már megint az oroszok kerülnek a képbe?) diplomagyár egyetemen. Én is tudok szépeket hazudni az egészségügy helyzetéről, pusztán azért, mert fogalmam sincs a realitásokról.

2014. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
70%
Inkább a Jobbik, mint visszahozni a szocikat.
2014. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 MolotovPunk ***** válasza:
31%
MSZP.
2014. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy a jobbik milyen lenne kormányon, azt viszont igen, hogy az összelopás (lánykori nevén maszop-szadesz) egy tragikomédia.
2014. márc. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Szavazz a Botkormányváltásra! Összevisszafosás mindörökké!
2014. márc. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%

Magyarországon (és valószínűleg a világon bárhol) egyik párt sem tökéletes, sőt, mondhatni: nagyítóval kell keresni az erényeiket, de ettől függetlenül fontosnak tartom azt, hogy részt vegyünk a választásokon, hiszen ez a demokrácia egyik alappillére. Volt néhány lépése a Fidesznek, amit szimpatikusnak találok, de pl. a kommunikációjuk (folyamatos "harcok" különféle témákban /rezsiharc, fülkeforradalom, stb./) taszít.

A Jobbik a radikális mivolta miatt nem tetszik, plusz számomra túlságosan konzervatívak.

Az LMP szimpatikus lenne, mert egy fiatalos, liberális, Nyugat-barát párt, de túlságosan kicsi, így nem igazán tudja hallatni a hangját.


Számomra ezért "marad" az MSZP-féle összefogás. Megannyi hibát követtek el 2002-2010 között, ami részben hozzájárult a Fidesz 2010-es kétharmadához, de ők már voltak kormányon, így valamelyest felkészültebbek, mint pl. a Jobbik. Tény, hogy a jelenlegi választáson szinte semmi esély a kormányváltásra, de az is nagy eredmény lenne, ha meg lehetne akadályozni a kétharmadot (nem a Fidesz miatt, én egyik párt kétharmadát sem támogatnám, mert a demokrácia megrontója lehet).


18/f

2014. márc. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!