Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sajnáltatják magukat a...

Miért sajnáltatják magukat a határon túli magyarok?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek, de mindig sírnak rínak, mintha csak valami alja afrikai diktatúrában kellene élniük kötelező jelleggel, éheznének meg egész nap vernék őket mert magyarok.

Elismerem, hogy a 100 éve nagy sokk lehetett, mikor külföldre kerültek bizonyos területek, de mikor volt az már és senki nem él már azok közül, meg szar lehetett az előző rendszerben, hogy zárva voltak a határok, de manapság nincs határ, szabad a költözés, munkavállalás, lehet jönni, áttelepülni Magyarországra, nem értem ez a sajnálkozást!


2014. márc. 27. 15:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Teljesen igaza van a kérdezőnek! Sokkal egyszerűbb sírni meg panaszkodni, meg jogokat és kiváltságokat követelni a magyar államtól külföldiként, mint tenni ellene. Én nem sírtam, hanem amint lehetett eladtam ott mindent és átköltöztettem az egész családot Magyarországra, itt rendezkedtünk be, itt dolgozunk, itt fizetünk adót, nem azért mert ott olyan rossz lett volna, hanem mert magyarok vagyunk. És mélyen megvetjük az olyan határon túli magyarokat akik miatt ilyen kép él a magyarországi magyarokban rólunk."


Te azért mentél el, mert feladtad! A gyenge jellemű emberek adják fel leghamarabb! Hál istennek nem mindenki ilyen gyenge jellemű. Tudod nekünk is lett volna ezer egy esélyünk és okunk is elköltözni akár Magyarországra, de nem tettük, mert itt van a szülőföldünk. Erős jellemű embereket nehéz megtörni, és bár sokunkra igen nagy nyomás nehezedik (nyelvi, politikai, gazdasági...) mégis maradunk, mert itt vagyunk büszkék arra, hogy magyarok vagyunk.

A megvetésedről meg csak annyit, hogy pont az ilyen emberek végett mint te van egyre kevesebb magyar a szülőföldemen. Míg mi kitartunk, te gyáván elmenekülsz! Vajon kinek kellene szégyenkeznie?

2014. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én nem akarok elköltözni, mert nekem itt jó. Van még kérdésed?
2014. máj. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!