Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha értelmiségek, több diplomás...

Ha értelmiségek, több diplomások a baloldali szavazók, akkor miért halmozzák a böszmeségeket?

Figyelt kérdés

És miért politizálnak a kitanult szakmájuk művelése helyett ?


- Horthy kapcsán a Rákosi-korszak baromságait tolják, ő a megtestesült gonosz, közben Rákosiról vagy Kádárról elfelejtkeznek (feudalizmus vóót, csendőrség, 3 millió koldus, burzsoá, második világháború áldozatai neki köszönhetőek, Németország oldalán lépett a háborúba, nem akart kilépni a világháborúból)



(ha tanultak lennének, akkor tudhatnák, hogy mit jelent egy-egy, általuk használt kifejezés vagy hogy milyen körülmények uralkodtak a világban a 3 millió koldus létrejöttekor vagy második világháború előtt 1-2 évvel vagy hogy mit csinált Horthy és Kállay Miklós a világháborúban)



- Jobbik kapcsán tolják a legelképesztőbb marhaságokat (pl.: a Jobbik nem nyugatos, az európai értékekkel szemben teljesen idegen népek felé forduló párt vagy hogy ki akar lépni az EU-ból)


Ha már ennyire politizálnak, miért csak a baromságok tolására futja nekik és miért nem néznek utána a pártprogramnak ? Meg a tanult embernek elvileg nem szabadna a médiumok hazugságait bevenni.



- mentegetik a kommunista rendszerek politikusait, letagadják a bűneiket


(nem zavarja őket, hogy a BTK bünteti a kommunista diktatúrák bűneinek tagadását?)



- csúnyán néznek, ha valaki szidja a kommunista rendszerek alakjait, a Fidesz / Jobbik ellen ezzel a dologgal is "érvelnek"


- ha kiigazítják őket az első két pontban, azután is úgy tolják a cáfolt hülyeségeiket, mintha semmi sem történt volna előzőleg


- mondják, hogy nem szabad érzelmi alapon politizálni, közben meg ők érzelmi alapon politizálnak [ előszeretettel mondogatják hogy "baloldali vagyok, jobboldali pártra elvből nem szavazok soha" (gyengébbek kedvéért: baloldalon lehet egy vadkapitalista oligarcha, jobboldalon meg egy balhoz közelítő, szegényeket segíteni kívánó ember és a magát baloldali zászló alatt álló jobbos emberre szavaz az "elvek embere") ]


- a Jobbik gazdasági programját életképtelennek, összeomlást okozónak mondják, közben meg a(z alapból életképtelen) szocializmusukat / kommunizmusukat életképesnek mondják és akarják visszahozni


- demokrácia védelméről beszélnek és a Kádár-korszakot kívánják vissza (nem zavarja őket, hogy a két dolog üti egymást)


- a szocializmusban szidták/utálták Izraelt, a melegeket és a cigányokat, ha Rákosi/Kádár mondta, most meg elharapozó antiszemitizmusról/homofóbiáról/rasszizmusról szónokolnak


- ha valamely jobboldali politikus (pl. Horthy) birtokol valamilyen luxus dolgot, akkor burzsoáziáról beszélnek, de ha a kommunista politikusok halmozzák a luxust, akkor mélyen hallgatnak



Ezek a felhasználók valamely baloldali / szélsőbaloldali párt agitpropjai / ellenségképgyártói vagy jó sok Moldova György-féle őskövület maradt itt ?


2014. márc. 24. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Mert ostobák mint a tök. Szabó Rebeka például lapátolja a szénát.
2014. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Elég abba belegondolni, h azt hiszik, h a Jobbik majd 2014-ben simán neki áll legyilkolni a cigányokat.

Mert Vona felkapja a baltát és kaszabol.

Na most szerinted értelmiségi az ilyen?

2014. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Mint több diplomás értelmiségi szeretném neked elmondani, hogy bántóan 8 osztályos volt a kérdésed.


Mondhatnám úgy is, hogy böszme.

2014. márc. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom, hol beszélsz te értelmiségi baloldaliakkal, ráadásul politikáról, de ha ezen az oldalon találkozol "értelmiségi baloldaliakkal" akkor tudd, hogy azok nem azok.Ezen az oldalon, főleg a Politika témában, nem találkozhatsz értelmiségiekkel.
2014. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Már megint egy jobboldali akarja tudni, hogy mit csinálnak és gondolnak a baloldaliak.


Én baloldali, értelmiségi vagyok és többdiplomásnak is számítanék, ha nem osztatlan rendszerben tanultam volna, és a Nostradamust megszégyenítő jóslataid közül csak a Jobbik programjának kiröhögése igaz rám. De abban még a legtöbb jobboldali is velem ért egyet.

2014. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4-es:


Igen, ezen az oldalon találkoztam "értelmiségi" baloldaliakkal.

2014. márc. 24. 18:56
 7/11 anonim ***** válasza:
58%

Ezen az oldalon, a Pol fórumban ír mondjuk rendszeresen 20 ember, és akkor szerintem túloztam. Hozzájuk jön még a random 20 másik, mint pl. most a megnövekedett számú Jobbik-droidok. Ha nagyon túlzok, akkor szerintem a Pol kérdéseire összesen 50 embertől érkezhet potenciálisan válasz. Abból balos mondjuk 10.


Micsoda reprezentatív minta, szerintem indulj az eredményekkel most azonnal a KSH-ba.

2014. márc. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
A választások és az uborkaszezon alatt valahogy mindig megugrik a gondolatolvasók és egyéb parafenoménok száma. Csak tudnám hogy a kérdezőhöz hasonló képességű emberek, miért ebben a földhözragadt és ellenséges közegben hirdetik az igét?
2014. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem szoktam ide irkálni , de félelmetes mennyi baromságot hordasz itt össze.


Legelőször is: baloldalinak lenni nagyon nem a kommunista rendszer támogatását jelenti , sokkal inkább a szabad piacgazdaságét lehetőleg az állam minél alacsonyabb szintű inkább nulla közeli beavatkozásával és az egyház államtól távol tartását.


1.) Ha megnéznéd a nyilatkozatokat tudhatnád , hogy Rákosit sokkal mélyebben elítélik mint Horthyt nem kéne különbséget tenni.

2.) Senki nem mentegeti a kommunista rendszerek politikusait sőt , jelenleg a Fideszben van magasan a legtöbb volt MSZMP titkár. (Ki kommunista?)

3.) A Jobbik programja valóban gazdasági összeomlást jelentene tekintve , hogy a magyar állampapírok közel 50% külföldi kézben van már a hatalomra kerülést követően több száz milliárd forintos csapás érné az országot.

4.) Nem a Kádár korszakot kívánja vissza senki ( legalábbis néhány nyugdíjastól és szakmunkástól eltekintve) , hanem a szabad be nem avatkozó európai szellemű politikát

5.) Nagyon nem kell Izraelt szeretni , tudatában hogy egy nyíltan fasiszta állam. Viszont bármiféle gyűlöletet az ország területén mélyen elutasítok tekintve , hogy csak az ellentéteket növeli. ( Ja és Rákosi is zsidó volt egyébként...)

6.) A kommunista politikusok luxus felhalmozása egyértelműen és egyre inkább a Fidesz közeli oligarchákra jellemző.


Egy közgazdász.

2014. márc. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szvsz diplomások, középosztály inkább Fidesz. Legalább is én ezt tapasztalom.
2014. márc. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!