Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért költik hülyeségekre a...

Miért költik hülyeségekre a pénzt?

Figyelt kérdés

Elolvastam ezt a cikket:

[link]

utána ezt:

[link]


Szerintetek nem felelőtlenség egy ilyen sportágra milliárdokat költeni, miközben annyi helyen szükség lenne arra a pénzre?


Semmilyen bevételt nem eredményez(bár pl stadionnál reménykednek a megtérülésben, de oda is magyar emberek fognak járni, így végülis a saját adójukból épült stadionba való belépésért fizetnek), semmilyen plusz értéket nem teremt, akkor mégis miért költünk erre? Nekem csak szavazatvásárlás szaga van a dolognak, biztos örülnek a székelyek hogy foglalkoznak velük, de ez eléggé mszp színvonal.


2014. márc. 20. 17:23
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az a pár ezer ember komolya adóbevételt jelent akik a magyar focit nézik? Gondolj már bele, több milliárd egy ilyen stadion(közpénzből épül), a fenntartása általában több mint amennyit egész éves bevétel(kipótólják közpénzből), és a bevételek fő forrása is közpénz vagyia a TAO-s pénzek ami szimpla adóbevétel.


Forgatjuk az adópénzeket úgy hogy közben eltartunk egy rakás focistát. Elpazarolunk egy nagyrakás nyersanyagot, energiát, meg egy csomó építészt idejét, és miután felépült a nagy stadion még alkalmazni kell oda hivatalnokokat, karbantartókat stb stb. Zseniális befektetés tényleg. Szerintem minden posztkommunista országban ezt kéne csinálni, ez tényleg előre viszi a társadalmat és az emberiséget. Brávó.

2014. ápr. 1. 22:14
 12/12 A kérdező kommentje:
Első mondatban nem adóbevételre gondoltam, hanem sima bevételre amit a jegyárakból beszednek, hogy a polgárok nézhessék a saját stadionukban, az ő adójukból eltartott, amúgy nagyon tehetséges focistákat.
2014. ápr. 1. 22:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!