Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig vannak olyan...

Még mindig vannak olyan emberek, akik a Jobbikra a rasszista, náci jelzőket rakják. Ők ezt tényleg komolyan gondolják? Vagy miért mondják, mert nem értem, kérem magyarázzátok el.

Figyelt kérdés

A múltkor megkérdeztem, hogy akik azt mondják, hogy a Jobbik nem demokrata, azok ezt mire alapozzák. Nos, mondanom sem kell, nem kaptam mást, csak hebegést-habogást.


Szóval a kérdés adott, és KONKRÉT válaszokat szeretnék, nem olyanokat, mint amiket hadoválni szoktatok: "Nézd meg a programjukat", "Mert gyűlöletet, félelmet kelt" stb....

Ismerem a programjukat, és lehet, hogy csak nekem kerülte el a figyelmemet az a pont, amiben kifejtik a náci törekvéseiket, de gondolom a nácizók majd jobb belátásra bírnak, mert úgyis olyan jó képességűek, hogy nekik semmi nem kerüli el a figyelmüket.


Ja igen, mielőtt választ kapnék tőlük, kérem őket olvassák el az első pár sort, hogy megismerjék a számukra ismeretlen fogalmakat a kérdés szövegéből:


[link]


[link]



2014. márc. 19. 16:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Akkor volna rasszista, ha a bőrük színe miatt bárkit is elítélne. De ilyet nem tesz. Azért nevezik rasszistának és nácinak, mert szót emel a romák bűnöző életformája ellen, amit a többi párt érdekből nem tesz meg, vagy nem meri még kimondani sem, nemhogy felszámolni.


Nyilván a Jobbikosok között van néhány százalék rasszista, de a nagy része normális, munkába vagy iskolába járó, családját szerető ember.


Nagyjából ugyanazért nácizzák a jobboldalt, amiért a jobboldal magyargyűlölő hazaárulózza a baloldalt.

2014. márc. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Egyébként már több elemző kifejtette, hogy Magyarországon nincs szélsőjobb, mint pl. Szlovákiában a Slota pártja, vagy Romániában a Nagy-Románia Párt. Ilyen szélsőség Magyarországon nincs! A Fidesz eltolódott a nemzeti oldalról egy centrum vagy jobbközép szerepbe, a Jobbik pedig nemzeti, jobboldali párt.
2014. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondolom. De amikor azt látom itt sokszor, hogy valaki egy vita-féleségben azzal jön elő legnagyobb érvként a Jobbik ellen, hogy náci, rasszista, akkor az azért eléggé bicskanyitogató. Bár az is elárul valamit, hogy ha rossz fényben kell feltüntetniük a Jobbikot, akkor csak ezekkel tudnak jönni. Ja meg azzal, hogy nevetséges a programja :). Amikor meg megkérdezem, hogy miért nevetséges, akkor már szaladnak el.

Na de itt az alkalom, kedves nácizók, elmondhatjátok, hogy ti ezt mire alapozzátok, szerintetek miért náci vagy rasszista a Jobbik. De ha nem tudjátok megmagyarázni, akkor miért érveltek vele?

2014. márc. 19. 16:44
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig megkérdezem, hogy mondjanak egyetlen mondatot a Jobbiktól, amely náci vagy rasszista (azaz a bőrük színe vagy nemzeti hovatartozása miatt ítél el másokat). Persze nem tudnak. Ilyenkor én kérdezek vissza, hogy akkor honnan veszik a bátorságot, hogy nácizzanak...
2014. márc. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem a jobbik akkor is túl sok, és igen én ezért nem fogok rászavazni.
2014. márc. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%

Ne is szavazz rá. Majd 4 év múlva, amikor már külföldre költözést fontolgatod! :)

Szebb jövőt!

2014. márc. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Most akkor döntsétek már el, hogy gyűlölitek-e a cigányokat, mert a primitív fajgyűlölők 90%-a ezért akar a Jobbikra szavazni.
2014. márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Hányszor írod még ki ezt a kérdést? Hogy miért tartják őket annak?? MERT EZT HIRDETIK ÉS ŐK IS AZOKNAK TARTJÁK MAGUKAT!!!

Nem találkoztam még olyan jobbikossal, akinek minden második szava ne az erőszakról, népirtásról szólna.

2014. márc. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"MERT EZT HIRDETIK ÉS ŐK IS AZOKNAK TARTJÁK MAGUKAT!!! "


Nagyszerű, akkor már csak konkrétan meg kéne mondanod, hogy mikor hirdette ezt a Jobbik magáról. És ki mondta, hogy annak tartják magukat? Ilyet pont nem mondtak, de az ellenkezőjét igen. Szóval kedves hozzászóló, te egy agyatlan f**z vagy!

2014. márc. 20. 01:11
 10/17 anonim ***** válasza:
30%

Én ezt rühellem a legjobban a Jobbik szimpatizánsokban. Teljesen egyértelmű, hogy a Jobbik a cigány kérdést faji alapon kezeli, és erőszakkal akarja megoldani. Nem népirtásról beszélek, de a roma gyerekek külön iskolába járatása, a csendőrség intézménye, és még sok más faji alapú javaslat ezt bizonyítja. Lehet itt dobálózni, hogy ez szó szerint nem hangzott el, és nem csak a c-sekre vonatkozik de ettől még erről van szó. De visszakanyarodva a Jobbik szimpatizáns kérdéshez. Természetesen aki nácizik, rasszistázik, az nem szó szerint a fogalomtárban körbeírt definícióra gondol, csupán csak így tudja a legegyszerűbben kifejezni a nemtetszését. Emlékszem, hogy nálunk általános iskolában kb 6-7. osztályban folytak vérre menő viták a szemantikáról. Rég nem a vita tárgya volt a lényeg, hanem hogy mit mondott a másik, és hogyan mondta. Nőjünk fel! Nem az a kérdés, hogy milyen fogalmat használunk, hanem, hogy milyen megoldást javasol a Jobbik. Ez pedig igen is faji alapú, és erőszakos megoldás. Persze, hogy nem hitleri nácista népirtás, de szerintem ő sem úgy kezdte a politikai felemelkedését, hogy zsidókat fog elgázosítani.


Én, mint cigányokat rühellő ember nem javaslom, hogy mártírt csináljunk belőlük. Mikor akkor is áldozatot tudnak magukból csinálni, amikor gyilkolnak (Kozma ügy), mi lenne itt, ha olyan törvények születnének, amik konkrétan ellenük irányulnak? Mi lenne, ha csak egyetlen csendőr is bántalmazna egy cigányt? Ez nem megoldás. Az a megoldás, hogy kihúzzuk a lábuk alól a talajt. A kommunizmus alatt kuss volt nekik. A liberalizmus korában kezdtük el őket pátyolgatni, ajnározni. Ezt be kell fejezni. Nem kell semmilyen megkülönböztetést, se pozitív, se negatív. Egyszerűen nem szabad velük foglalkozni. A médiában pedig kőkeményen nyomatni a propagandát, hogy a cigányoknak hol a helyük, milyen a történelmük, mi volt a szerepük a magyarság mellett, stb stb... Ki kell venni alóluk a lovat. Nem volt velük semmi gond, amíg el nem kezdték módszeresen ajnározni, és szaporítani őket.

2014. márc. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!