Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha az új földtörvény életbe...

Ha az új földtörvény életbe lép, mi magyarok is megyünk majd osztrák földet venni, vagy majd csak ők jönnek ide?

Figyelt kérdés

Kinek az érdeke ez az egész akkor, és miért asszisztál ehhez a Jobbikon kívül minden más párt?

Máshol miért nincs ilyen, csak nálunk?

Ez kimeríti a hazaárulást.



2014. márc. 16. 16:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Látom, hogy halvány fingod nincs a piac működéséről, alapvető gazdasági ismeretekkel sem rendelkezel, ezért inkább nem írok új érveket, felesleges lenne.

Ott majdnem leestem a székből a röhögéstől, amikor kijelentetted, hogy majd osztrákok fogják vezetni a traktort.. Szerinted majd átköltözik ide a traktoros? A vállalkozó pedig majd nem a magyart fogja alkalmazni, aki negyedannyiért megcsinálja, hanem az osztrákot, mert csak úgy?

2014. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

"Látom, hogy halvány fingod nincs a piac működéséről, alapvető gazdasági ismeretekkel sem rendelkezel, ezért inkább nem írok új érveket, felesleges lenne.

Ott majdnem leestem a székből a röhögéstől, amikor kijelentetted, hogy majd osztrákok fogják vezetni a traktort.. Szerinted majd átköltözik ide a traktoros? A vállalkozó pedig majd nem a magyart fogja alkalmazni, aki negyedannyiért megcsinálja, hanem az osztrákot, mert csak úgy?"


Engem ez a piacos, gazdasági mondókáid nem is nagyon érdekelnek, hogy őszinte legyek, úgyhogy feleslegesen is erőlködnél.

Én meg már hallottam olyan esetről is, hogy az ilyen "szakértők" mint te várták a munkát, de a "nagy kilfeldi tulaj" idehozta kamionnal a saját gépparkját, learattak, majd elmentek szépen. :) A tarlóhántásnál ugyanez volt.

Attól még foglalkoztathatnak hazai gépészeket a lényeg ugyanaz marad, hogy nem nagyon származik ebből előnye az országnak ha külföldi tulaja lesz a földeknek, jöhetsz te itt a piac, meg a gazdasági-dumával. :)

2014. márc. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk Ausztriában is van földje, akkor totál logikus, hogy nem fog két gépparkot fenntartani, ha olcsóbb átszállítani. Ettől még a magyar földön végzett munkáért magyar embernek fizet bért, magyar államnak adót és az eredménye magyar termék lesz.

Én is azt mondom, hogy ideális lenne, ha magyar tőke fektetne be, de te is látod, hogy nem teszi, vagy ha igen, akkor kb. csak a támogatásért. Termeli a kukoricát meg a búzát ezerrel, nem érdekli, hogy senkinek sem kell, mert úgyis kapja érte hektáronként a pénzt.

2014. márc. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

"Én is azt mondom, hogy ideális lenne, ha magyar tőke fektetne be, de te is látod, hogy nem teszi, vagy ha igen, akkor kb. csak a támogatásért. Termeli a kukoricát meg a búzát ezerrel, nem érdekli, hogy senkinek sem kell, mert úgyis kapja érte hektáronként a pénzt."


Nyilván, de ugye egy hazai gazdaság nincs olyan tőkeerős, mint mondjuk az osztrák, így ha valaki akarna is most a semmi nélkül belefogni a termelésbe annak szinte biztos, hogy nem fog menni.

Gondolom ez kissé eltántorítja azokat akik netalán szeretnének ezzel foglalkozni, meg a nehézkes helyzet.

Még a sok gabonának, kukoricának úgy lenne is értelme, ha az állattartás működne, de arra is már ráuntak a legtöbben.

Meg hát van aki a támogatásra megy az biztos, de sok olyan is felveszi, vagy vette idáig akinek köze sincs a mezőgazdasághoz, talán még azt sem tudja hol van a földje.

Most nem tudom így működik-e.


Én azért is így gondolom ezt az egész témát, inkább ebből a szempontból és nem a piaci, gazdaságiból, mert kicsit jobban, közelebbről látom a mezőgazdaságot ilyen nézőpontból.

Mert hát a tőkeerősebb osztrákkal a hazaiak közül tényleg csak a "multik" lesznek max. versenyképesek, a kisebbek szinte biztos nem. Aztán vegetálnak, vagy bedobják a törülközőt a végén, aztán lehet az is külföldié lesz.


Szóval bonyolult dolog ez! :D

2014. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:
Én erre azt szoktam mondani, az álomvilágban élő közgazdász az íróasztala mögül azt hazudhat amit akar, ellenben a parasztnak a valóságban muszáj dolgoznia, különben mindkettő éhen hal. Csak utóbbira van szükség mert ő végez tényleges munkát, ő tudja megmondani a büdös nagy igazságot.
2014. márc. 20. 14:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!