Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Értelmeznétek nekem a mellékel...

Értelmeznétek nekem a mellékelt mondatot?

Figyelt kérdés

A mondat:

"Mivel sok egyéni választókörzeti győzelemre számítanak, az országos listáról valószínűleg kevesen jutnak be, ezért szerinte sokkal nagyobb lesz a területi lista jelentősége, hiszen itt a pártra leadott szavazatok alapján lehet mandátumot szerezni."


A mondatot tartalmazó cikk:

[link]

, ezen belül a "Voltak jobb jelöltek alcím, második bekezdés.


Nem a politikai véleményetek, hanem a az idézett szöveg, objektív jelentése érdekel. Nem tudtam értelmezni, ezért a segítségeteket kérem!


Köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 15. 02:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom megnyitni a cikket,csak a hirdetést.
2009. dec. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 féleképpen lehet bejutni ogy-be


1) egyéni képviselőként (176 fő)

2) területi listáról (152 fő)

3) országos listáról (58 fő)


176 egyéni választókerület: az ország területe 176 egyéni választókerületre oszlik, minden választókerületből egy képviselő kerül a parlamentbe.

20 területi választókerület: a törvény 20 területi választókerületet intézményesít, amely a 19 megye és a főváros területét fedi le. Ezekben a választókerületekben listás választás van. A listákról maximum 152 mandátumot osztanak ki.

Országos (kompenzációs) lista: E listáról minimum 58 mandátum a pártok mandátumot nem szerzett egyéni jelöltjeire leadott szavazatok, illetve területi listáira leadott, de mandátumot szintén nem eredményező szavazatok (a kettő együtt: töredékszavazatok) arányában kerül kiosztásra.

2009. dec. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mivel sok egyéni választókörzeti győzelemre számítanak, az országos listáról valószínűleg kevesen jutnak be, ezért szerinte sokkal nagyobb lesz a területi lista jelentősége, hiszen itt a pártra leadott szavazatok alapján lehet mandátumot szerezni."


A mondat írója nincs tisztában a választási eljárással valamint saját gondolataival sem, hiszen ellentmond önmagának.

Ne akard értelmezni, mert értelmetlen.

2009. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!