Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Amerikában a mexikóiak olyanok...

Amerikában a mexikóiak olyanok mint nálunk a romák?

Figyelt kérdés
olyanok vagy csak hasonló megitélésre esnek

2014. márc. 15. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

Hát, azért több dolgozik közülük.

Viszont az elfogadottságuk sokkal alacsonyabb, mint a feketéknek.


De, úgy általában nem szeretik a mexikóiakat.

2014. márc. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mondhatnánk mert Amerikában a romák olyanok mint a romák.Igazából a feketék tartják a mexikóiakat,latin amerikaiakat a legalja népnek.
2014. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Az tény, hogy nem sokba nézik őket, de azok legalább dolgoznak, legalábbis a legnagyobb többségük.
2014. márc. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szépen el vannak nyomva. Tény hogy dolgozni akarnak és dolgoznának is keményen, de a nagy szabadsághazája a határokat kutyákkal és szögesdróttal védi. http://www.youtube.com/watch?v=bsoVMS4q1j4

Egy kis szabadság hazája. Íme a valóság az igazi és nem a tévés kamerákon keresztül.

2014. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A mezei mexikóival nem az integrációs szándék hiánya miatt van probléma, hanem mert elképesztően leveri a béreket és a munkakörülményeket minden szektorban (természetesen feketén) és sztrájktörőként sem voltak túlzottan közkedveltek annó, mert sokkal többet is hajlandóak dolgozni fillérekért a lehetőségek hazájában. Ez pedig az amerikai állampolgároknak nem tetszik.


Meg persze a történelmi és vallási ellentét is adott a déli államokban.


Egy kis olvasnivaló pluszban:

[link]

2014. márc. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rémuralom ***** válasza:
Abszolút nem olyanok, kőkeményen dolgoznak a legborzasztóbb munkakörülmények között is, mert úgy gondolják, ez az út az amerikai álomhoz. Hogy ez az amerikaiaknak nem tetszik, mert "elveszik a munkánkat", az egy másik kérdés. Erre Louis CK azt mondta, hogy naná, a bevándorlók valóban elvesznek munkahelyeket - de ha egy olyan ember, aki nem itt született, nem beszéli a nyelvet, ki tudja, milyen iskolába járt és mit tanult ott, és ráadásul kapcsolatai sincsenek a határnak ezen az oldalán, kiszorít téged a munkahelyedről, akkor te egy sz.r vagy. És végül is van a dologban valami.
2014. márc. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem olyanok!

En eltem otthon, lattam/tapasztaltam milyen a romak megitelese es most itt elek es latom/tapasztalom milyen a mexicoiak (mekak) megitelese es eg es fold a ketto.


A romakat mindig messzire elkerultem es a sok rossz tapasztalat miatt egy termeszetes odzkodas alakult ki bennem irantuk, meg akkor is ha volt rendes roma ismerosom, de a nagy atlag nem volt rendes :(


A mekak nem a bunozesrol/lopasrol/csalasrol hiresek. Tenyleg kemenyen dolgoznak, es jopofat vagnak a dologhoz. Mindig illedelmesek, szinte zavarba ejto az alazkodasuk, es teny hogy alig makognak angolul, de barmi munkat kiadsz nekik, a legjobb tudasuk szerint elvegzik azt, es kozben rohogcselnek, karattyolnak, hallgatjak a h.lye meka zenet, amitol nekem a hatamon a szor felall de a nap vegen a munka el van vegezve.


Ha kozottuk vagyok nincs az az odzkodas, utalat, kellemetlen erzes, amit pl. egy csapat roma kozott ereznek, ha korulvennenek a buszon. Tudom, rasszistanak hangzik amit irok, de ez van. Az alapjan itelek, amit tapasztaltam, es eddig azt tapasztaltam, hogy a mekakkal semmi baj, es ha valasztani kene a mekak es a romak kozott, szazszor elobb biznam magam a mekakra, mint a romakra.


Az USAban (feketen vagy legalisan) kemenyen dolgozo mekakrol beszelek es nem a Mexicoban elo szervcsempeszekrol ;)

2014. márc. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!