Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis mi az a melegpropaganda?

Mégis mi az a melegpropaganda?

Figyelt kérdés

Mit propagál? Hogy mindenki legyen meleg? Erre valami forrás valahonnan?


Stephen Fry mondta néhány éve azt, hogy "Homosexuals are not interested in making other people homosexual. Homophobes are interested in making other people homophobes." és ennek a két mondatnak az igazságtartalma a magyar interneten is virít. Ha valaki összegezné csak ezen az oldalon a meleges kérdéseket, olyan jó 95%-ra tippelem az őket megverni, négy fal közé zárni, szem elől eltüntetni akarók arányát.


De ha a melegpropaganda káros, akkor tulajdonképpen ez nem azt jelenti, hogy a heteroknak vannak elnyomott homoerotikus érzéseik és rettegnek, hogy előjönnek belőlük?



2014. márc. 9. 19:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%

Jó mondás:

A homofóbia az, amikor félsz, hogy úgy bánnak veled, ahogyan te bánsz a nőkkel.


A melegpropaganda egyébként létező jelenség, csak nem olyan értelemben, ahogy mondják. Sok országban ugyanis komoly pénzeket áldoznak arra, hogy a homoszexualitást elfogadtassák az emberekkel. Olyanról még nem hallottam, hogy terjesztenék, de a homofóboknak biztos vannak erre alátámasztott adataik, úgyhogy kérem mutassák be.


A homofóbiának egyébként közös gyökere is van a gyűlölet minden formájával. Magyarországon erős ez a gyökér. kb. ennyi.

2014. márc. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem azt jelenti, ezt csak ti szeretnétek, hogy így legyen! De nem így van. Egyszerűen arról van szó, hogy nem akarjuk, hogy az utcán azt kelljen nézni, ahogy ilyen homok egymás szájába dugják a nyelvüket meg hasonlók.. Azért nem, mert sok emberből undort vált ki, miképpen gondolom belőled is undort vált ki sok dolog.

Én nem tartom ezt normális dolognak, és azza semmi bajom, ha az ilyenek zárt ajtók mögött csinálják a dolgukat.

2014. márc. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Ozmium42 ***** válasza:
77%

Érdekes, hogy csak a férfi (XY kromoszóma) homoszexuálisokkal szemben, és csak a heteroszexuális férfiak részéről van ez a fóbia, ami nem csak dühöngésben és dobálásban nyilvánul meg, hanem pusztán abban is, hogy felfordul a gyomruk, ha meglátnak egy meleget. Ez szerintem olyan nagyon elterjedt, hogy nem lehet egyszerűen a sztereotípiákra fogni.


Én azzal magyaráznám, hogy a hetero férfi társadalmon belül létezik egy állandó bizonyítási kényszer, egy férfinek folyamatosan bizonygatnia kell a férfiasságát. Ez már gyerekeknél is meg van (lásd kislányozás, b*zizás, ami teljesen nyilvánvalóan csak egy üres cukkolás). De mégis amikor egy hetero férfinek viszonyba kell helyezni magát egy homoszexuális férfival, akkor egyből felmerül, hogy gyanúba keveredhet, amit az életbe nem mos le magáról.


A harsány homofóbia egy lehetséges megoldás erre, de persze a látens homokos elméleted is helytálló, bár ez esetben a homofóbia még jobban elvetemültebb lehet (túlkompenzálás).

2014. márc. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Láttál te már meleg párt életedben és nem a 8-10 évvel ezelőtti Prideokról készült képeken?


Ugyanúgy viselkednek, mint mindenki más. Ha boldogok, adnak egymásnak puszit vagy csókot váltanak, ahogy a heterok. Ha az utóbbiakat nem szidod, akkor őket sincs jogod korlátozni.


De a kérdés még mindig ez: mi a melegpropaganda? Mit propagál? Mit akar elérni?

2014. márc. 9. 19:52
 5/32 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként másik jó megjegyzés. Lehet, hogy fiút vagy lányt vársz, de bármilyen gyereked születik is, olyannak kell elfogadnod, amilyen.


Lehet, hogy azt szeretnéd, hogy a gyereked közgazdász legyen, de ha informatikusnak akar tanulni, akkor nem tudsz mit csinálni. Akkor jársz jól, ha elfogadod olyannak, amilyen Ő akar lenni, különben elveszíted.


Ha születik egy meleg gyermeked, választhatsz: homofób maradsz és kényelmes lesz neked, de elveszted a gyereked, vagy pedig megbékélsz a dologgal, és lesz ki gondoskodjon rólad öreg korodra. Annyira nem nehéz a feladvány: csak egy igazi lúzer választaná a homofóbiát.

2014. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
37%

"De ha a buz1propaganda káros, akkor tulajdonképpen ez nem azt jelenti, hogy a heteroknak vannak elnyomott homoerotikus érzéseik és rettegnek, hogy előjönnek belőlük?"


Nem, a heterók leginkább ettől rettegnek:


[link]


[link]

2014. márc. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 tetro ***** válasza:
59%

19.49

belőlem undort vált ki az utcán a okádó részeg tinik látványa is. tiltsuk be a tiniket!

2014. márc. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 tetro ***** válasza:
71%

19.53

én hetero vagyok. nem kelt bennem ez félelmet. benned miért? mi jut eszedbe a képről?

2014. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
78%

Kedves kérdező, te miért tartod undorító dolognak, amikor valaki az orrában turkál és utána megeszi azt, amit onnan szedett ki?


Ja, én tudom, hogy miért! Mert te is erre vágysz a lelked mélyén!


Na tessék, ilyen az érvelésed...

2014. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%
A melegpropaganda az egy olyan dolog, mint a anno zsidók Hitlernek. Egy ürügy, egy kreált ellenségkép, hogy meg lehessen magyarázni a diszkriminációt.
2014. márc. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!