Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem, hogy ha azt üvöltik...

Nem értem, hogy ha azt üvöltik politikusaink, hogy nem kívánnak az EU "láncos kutyái" lenni, miért kuncsorognak mégis pénzért folyton?

Figyelt kérdés
Tobzódunk az EU-pénzből megvalósuló projektekben. Ha annyira önálló frankó kis ország vagyunk, nem jellemtelenség, hogy a pénzt azt kérjük/elfogadjuk, a kötelességeink ellen pedig ágálunk?

2014. márc. 8. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Dehogynem. De valamivel be kell vonzani a szélsőjobbosokat.
2014. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Mit szólsz ahhoz, ha azt mondom, hogy az az EU pénz amit kapunk nagyobb részt a mi befizetésünkből is van. Ha normálisan adózol, akkor a te pénzed is, ami kimegy aztán jön vissza. De az igaz, hogy nettó haszonélvezők vagyunk, többet kapunk mint amennyit befizetünk, de cserébe ugye a kapott pénzt csak a korrupt pályázati rendszeren keresztül lehet felhasználni, ahol szépen ki van kötve, hogy mire. (és legtöbbször pont nem arra amire kéne).

Szóval gyakorlatilag te szépen adózol (amit persze itt senki se csinál teljesen korrektül), abból lenyúlnak egy részt, maradék kimegy EU-ba, ott is lenyúlnak egy részt, visszajön egy darab, és azt pedig mind olyan pályázatokra meg beruházásokra költik el, amire csekély esély van, hogy te mint adófizető élvezd a hasznát valaha is.

2014. márc. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

"Ha annyira önálló frankó kis ország vagyunk"

Az bizonyos konkrét fókuszcsoportokra kihegyezett politikai marketing, propaganda.

Ha te nem vagy benne a fókuszcsoportban, akkor ezt nem neked szánták, ne vedd figyelembe.

2014. márc. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
de az eu parlamenti kepviselos fizetesek azert jol jonnek a sok trogernek
2014. márc. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anti paladin ***** válasza:
53%

Az eu egy örök gumicsont amit bármikor be lehet dobni a köztudatba ha valamelyik oldalnak kell egy kis hírverés.

Egyébként az exportunknak helyből annyi lenne ha kilépnénk az eu-ból.

2014. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dick Esmen ***** válasza:
Belülről bomlasztjuk a rendszert...
2014. márc. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jó hallani, hogy azért van még, aki felhúzza a szemöldökét az ilyen ellentmondásokon.


2. hozzászóló: igen, tudom, hogy így megy ez, persze a lenyúlásról nem tanultunk annó a suliban, de nincs kétségem. :)


Az utolsó hozzászólónak: nagyon jót röhögtem, igen, ez az, kis magyar szürreál, „belülről bomlasztunk”! ;)

2014. márc. 9. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!