Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kire szavazzak 2010 ben?

Kire szavazzak 2010 ben?

Figyelt kérdés

Tudom hogy már 1000 szer fent van ez a kérdés de egyszerűen muszáj megkérdeznem egy pár dolgot mert elég tájékozatlan vagyok és nem tudom már hogy kire szavazzak.

Na szóval ha jól tudom a három legesélyesebb a FIDESZ az MSZP meg a JOBBIK.

A Fidesz meg az Mszp szerintem egy és ugyanaz mert csak hazudni és lopni tudnak.Ha bekerülnek szerintem csak a hatalom fogja őket érdekelni meg a pénz.Ott van a Jobbik.

Na most ha megfelelő szavazást kapnak akkor ők csak bekerülnek a Parlamentbe mint egy párt vagy a ők és a vezetőjük lesz a miniszterelnök?

Néztem pár videót a youtubon és hát van egy két javaslatuk amit nem nagyon tetszett és ott ha ők kapnák a szavazatot ki lenne akkor a miniszter elnök?Vona Gábor?

Rajtuk kívül van más akire lehetne szavazni vagy nekik semmi esélyük?

ja és mikor lesz a szavazás?


2009. dec. 13. 00:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

12:57-esre: nem ismertem eddig a szema-t, elég pofásnak tűnnek, de mintha kicsit az szdsz utódjai lennének.. amúgy úgy érzem, mintha antijobbikként jöttek volna létre és nem érzem rajtuk, hogy nekem bármivel jobb lenne tőlük. roma integráció is egy nagy humbuk, sehol egy konkrét elképzelés, hogy MOST mivel foglalkoztatnák őket (jobbik a mezőgazdaságba rakná be őket)..


amúgy ez az egész olyan, hogy bármilyen hangzatos dolgot lehet szarul csinálni és bármilyen rettentőnek tűnő dolgot lehet kellemesen csinálni. nem feltétlen a programtól és/vagy ideológiáktól függ a siker.

2009. dec. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

"Ha a Fideszből és a 'Jobbikból' végleg kiábrándultál, "

A 'jobbik' helyett nem MSZP -T akartál írni ?Mert azokból már nem kérek!

Nem tudom ez az új pártra nem hiszem hogy szavazok mert akkor szerintem majdnem olyan lenne mint az Mszp.Ez is csak a kisebbségeknek kedvezne mi meg le lennénk sz@rva mint most.

"Az MSZP-re NE!"Arra tuti nem szavazok és remélem más se fog.Már nem hiszem hogy olyat tudnának tenni ami megváltoztatná a véleményemet vagy más véleményét.El kurták nem kicsit nagyon xD

A többi pártnak még elolvasom a programjukat.

2009. dec. 13. 13:40
 13/26 anonim ***** válasza:

"Nem tudom ez az új pártra nem hiszem hogy szavazok mert akkor szerintem majdnem olyan lenne mint az Mszp."


Az MDF régebbi, mint a Jobbik, az LMP-vel meg egyidősek.

2009. dec. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Az LMP-ben az Szdsz ifjúsági tagozata van. Ezt hívják hatalomátmentésnek.
2009. dec. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
26%

12:57

Ha kérhetlek, kifejtenéd bővebben hogy mit értesz kiábrándulás alatt?

Tiszteletben tartom hogy ennyire demokrata, liberális elveket vallasz, de ajánlom mindenki figyelmébe ezt a tömör útmutatót.


?SZEMA?

Nemrég megalakult baloldali liberálisok, akik befogadnak mindenkit (zsidók, cigányok, ateisták). Nincs sok esélyük.


?MDF?

MDF-politika: liberális értékek és elvek.

„Elkötelezettségemben a liberalizmushoz való ragaszkodás mellett saját szakpolitikai céljaim és elveim is megerősítenek” Szécsi Gábor


?LMP?

Sokan felvetik azt, hogy az LMP mögött valójában az SZDSZ áll, elit politikusaink és vezetőink új pártok mögé kívánnak bújni.


Már csak az a kérdés hogy melyik fogja felváltani az SZDSZ t. A legvalószínűbbnek az MDF ( 6.3 % ) LMP ( 2.3 %). Ezek az adatok közvélemény-kutatáson alapulnak, tehát ez csak útmutató jellegű. Az SZDSZ mindössze 1% al kullog az utolsó helyen.


Forrás: [link]

2009. dec. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
55%
Az szdsz-re, mszp-re semmiképpen ne szavazz!
2009. dec. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

ma 18:50

arra semmi képen se fogok csak ha nem tesznek olyat ami megváltoztatja Magyarországot bár kétlem hogy tudnának újat mutatni :(

2009. dec. 13. 22:22
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Ha jobb jövőt akarsz az országnak, és ha rám hallgatsz, akkor a Jobbikra teszed az x-et.
2009. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
70%
A Jobbik legalább kézbe venné ezt a kialakult helyzetet, és felelősségre vonná az ezért felelős embereket.
2009. dec. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

én is a Jobbikra fogok szavazni! mégpedig azért, mert szerintem ők azok akik a legjobban képviselik az egyszerű magyar érdekeit.ha belegondolsz abba, hogy az Mszp meg az Szdsz mindig hazudtak eddig nekünk,...és most együtt szidják a Jobbikot,hogy nácirasszista,alkalmatlan,programtalan, meg effélék, akkor azt a következtetést kell levonni, hogy megint csak hazudnak, és ha hazudnak akkor pont az ellenkezőjét kell annak csinálni, mint amit mondanak:vagyis a Jobbikra szavazni.

szerintem fognak akkora meglepetést okozni, mint az Uniós választáson, csaak nehogy még a Viktor nagyarányú győzelme is elszálljon miattuk. elképzelhetőnek tartok egy akár 30-35 %-os Jobbik eredményt, és csak 40-45% körüli Fideszt.ha mégsem,akkor is legalább 15% Jobbik, és 60 % Fidesz,...az Mszp kb 10 % körül fog kapni, a többin osztoznak a "futottak még" kategóriások. az MDF-ben nem vagyok biztos, vagy bejutnak vagy nem,...most úgy látszik, hogy nem, de már látszott párszor úgy,hogy nem lesz meg az 5%-uk, aztán mégis meglett.

2009. dec. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!