Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért politizálnak itt a buta...

Miért politizálnak itt a buta és tudatlan emberek?

Figyelt kérdés

Elsősorban kikötöm: nyilván mindenkinek joga van megszólalni egy ilyen nyílt fórumon, én szimplán a belső indíttatást nem tudom megérteni.


Naponta feljövök és kíváncsiságból beleolvasgatok ebbe a kategóriába, de szinte már fáj, ahogy süt a tudatlanság. Az emberek úgy politizálnak, hogy


- nem tudják az alapvető fogalmak jelentését (nacionalizmus, diktatúra, demokrácia, jogállam, rasszizmus, antiszemitizmus, liberalizmus szavak téves használata)


- nincsenek tisztában semmilyen gazdasági összefüggéssel, sem korábbi történelmi eseményekkel, alapvető közgazdasági igazságokkal


- nem olvasták a kritizálni kívánt dolgot (pl. Alkotmány elemzésekor fordul elő, de az is gyakori, hogy úgy védik a pártot, hogy halvány gőzük nincs a programjáról, tevékenységéről)


- nincsenek tisztában az állam működésével alapszinten (pl. népszavazást akarnak sokan itt a gyakorin vagy az Összefogás FB-oldalain az Alkotmányról)



Ha esetleg megpróbál nekik válaszolni az ember, példákat, tényeket, netalántán hivatalos forrásokat hoz, akkor meg sem hallják, fröcsögik tovább a hülyeségeiket ( pl. ordítják, hogy Horthy mekkora gazember volt, de azt már nem tudják, hogy az amerikai nagykövet és a zsidók támogatták őt külföldön, ők csak tolják tovább, hogy Horthy-t el kell felejteni). A kérdéseknél is mondják a butaságaikat, és nem arról van szó, hogy véleményeket nem képesek elfogadni, hanem már magukat az igazolt gazdasági-történelmi eseményeket sem.



Ez nekem jogászhallgatóként kifejezetten feltűnik és kifejezetten zavaró. Mármint, nem az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy az emberek nem értenek hozzájuk, nyilvánvalóan nem mindenki tanult gazdaságtant vagy közjogot felsőfokon, nem is kell - csak nem értem, hogy ha valami mellett ennyire kardoskodtok, miért nem vagytok képesek legalább utána nézni a dolgoknak? Legalább utána olvasni, minimum a saját pártjuk programjának... ez kicsit olyan, mintha én most nekiállnék az informatikai kategóriában osztani az észt, miközben nem értek hozzá.


2014. márc. 2. 22:23
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Viktornak ez igy tökéletes megfogalmazták már az egytekervényű szavazó állampolgár.Ezeknek lehet hazudni nem kell bizonyitani semmit hisz úgy sem emlékeznek rá. Ez az alapelmélet gondoljátok végig.(érdemes belegondolni)
2014. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
64%-os, nem unod még? :-D
2014. márc. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez az egyik különbség a demokrácia és a diktatúra között.

Diktatúrában, csak egyesek beszélhettek/nek, demokráciában mindenki és azoknak erősebb a hangja, akik többségben vannak. :)


Amúgy ez a fórum nem a szakemberek számára jött létre, nem kell különösebb végzettség, hogy felszólaljunk.

De ezekből a hozzászólásokból, azért lehet valamire következtetni. :)

De azért ezen a fórumon is sok értékes hozzászólással is találkozhatunk, ami hasznunkra lehet.


Ezért érdemes szelektálni, vagy szakmai fórumokra regisztrálni.

2014. márc. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!