Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért politizálnak itt a buta...

Miért politizálnak itt a buta és tudatlan emberek?

Figyelt kérdés

Elsősorban kikötöm: nyilván mindenkinek joga van megszólalni egy ilyen nyílt fórumon, én szimplán a belső indíttatást nem tudom megérteni.


Naponta feljövök és kíváncsiságból beleolvasgatok ebbe a kategóriába, de szinte már fáj, ahogy süt a tudatlanság. Az emberek úgy politizálnak, hogy


- nem tudják az alapvető fogalmak jelentését (nacionalizmus, diktatúra, demokrácia, jogállam, rasszizmus, antiszemitizmus, liberalizmus szavak téves használata)


- nincsenek tisztában semmilyen gazdasági összefüggéssel, sem korábbi történelmi eseményekkel, alapvető közgazdasági igazságokkal


- nem olvasták a kritizálni kívánt dolgot (pl. Alkotmány elemzésekor fordul elő, de az is gyakori, hogy úgy védik a pártot, hogy halvány gőzük nincs a programjáról, tevékenységéről)


- nincsenek tisztában az állam működésével alapszinten (pl. népszavazást akarnak sokan itt a gyakorin vagy az Összefogás FB-oldalain az Alkotmányról)



Ha esetleg megpróbál nekik válaszolni az ember, példákat, tényeket, netalántán hivatalos forrásokat hoz, akkor meg sem hallják, fröcsögik tovább a hülyeségeiket ( pl. ordítják, hogy Horthy mekkora gazember volt, de azt már nem tudják, hogy az amerikai nagykövet és a zsidók támogatták őt külföldön, ők csak tolják tovább, hogy Horthy-t el kell felejteni). A kérdéseknél is mondják a butaságaikat, és nem arról van szó, hogy véleményeket nem képesek elfogadni, hanem már magukat az igazolt gazdasági-történelmi eseményeket sem.



Ez nekem jogászhallgatóként kifejezetten feltűnik és kifejezetten zavaró. Mármint, nem az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy az emberek nem értenek hozzájuk, nyilvánvalóan nem mindenki tanult gazdaságtant vagy közjogot felsőfokon, nem is kell - csak nem értem, hogy ha valami mellett ennyire kardoskodtok, miért nem vagytok képesek legalább utána nézni a dolgoknak? Legalább utána olvasni, minimum a saját pártjuk programjának... ez kicsit olyan, mintha én most nekiállnék az informatikai kategóriában osztani az észt, miközben nem értek hozzá.


2014. márc. 2. 22:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szerintem IRCSUKKI! a mocskos, pofátlan fiatalokat és üdvözöljük egy jobb világ eljövetelét!


Végül is minek ők nekünk, mit számít a fiatalság?

2014. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Majdnem minden ember politizál, de buta és tudatlan emberből van a legtöbb, ezért csak az ő hangjuk hallatszik igazán. :D
2014. márc. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Az uccsó kettő válaszoló kezébe Kalasnyikov, és máris kész a válasz!
2014. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
-értem-
2014. márc. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 T-55 2.0 ***** válasza:
A parlamentben ezek szerint csak okos és tudós emberek vannak? Akkor viszont nem értem miért tart itt az ország.
2014. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"pl. ordítják, hogy Horthy mekkora gazember volt, de azt már nem tudják, hogy az amerikai nagykövet és a zsidók támogatták őt külföldön, ők csak tolják tovább, hogy Horthy-t el kell felejteni"


Idáig olvastam.


Jogászhallgatóként ilyet leírni haladás ..., pár év múlva majd testközelből kommunikálhatsz az általad most kritizált emberekkel gyárban a szalag mellett.

2014. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Az idősebbek is a nagy egó miatt politizálnak ilyen primitív hangnemben és tudatlanul ?"


Nem, ott más van. Idős korban a személyiségszerkezet merevedik. Kijönnek a (mentális)rigolyák, hajthatatlan, makacs lesz az ember. Leélt egy életet valamiben, nem lesz könnyű kimozdítani az álláspontjából. Pláne az érvelés stílusa miatt, ami olyan alpári a legtöbb esetben, hogy az ember az információig se jut el, mert jobban hat az érzelmekre.

2014. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Miért-miért, mert ez a DEMOKRÁCIA!


Ezek a "tudatlan emberek" fognak dönteni pár hónap múlva az ország további sorsáról.

2014. márc. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Emberi butítás megy az oktatásban könnyebb a buta embert irányítani (tisztelet a kivételnek)a médián keresztül is butítanak nagyon sokan nem informálódnak kellő képen
2014. márc. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Azért, mert az okosok nem politizálnak, hanem pénzt keresnek.


Mindegy, hogy valaki baloldali nyuggersajnáltató vagy liberális gonoszkapitalista vagy jobbikos divatmagyar, hülyék mindenhol vannak.


Az emberek nem veszik észre az összefüggéseket, legyen az a baloldalon vagy a jobboldalon.

MSZP kampányol, hogy megújult a párt? Ugyan azok vannak a vezetésben mint 5 éve.

Fidesz kampányol a megjátszott nacionalista marhaságaival miközben Orbán az oroszok seggét nyalja? Nem számít.

Jobbik osztja az észt a szittya keresztény elvekről úgy hogy tele van meleggel meg zsidóval + a szimpatizánsainak a fele terrorista-kezdemény? Ezt sem látják.


Mint ahogyan azt sem látják, hogy rengeteg az "okos jogász, mérnök, orvos diák vagyok és Jobbikos" kérdés, amivel a Jobbik körül a színlelt műveltséget akarják megteremteni, miközben a szimpatizánkok vérprolik...

2014. márc. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!