Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A BKV miért kezdett el buszoka...

A BKV miért kezdett el buszokat bérelni? Normálisak?

Figyelt kérdés

[link]


Értem én, hogy kellenek az új buszok,meg a járműpark fiatalítás, de így?


A végén olyan sok pénz megy el a bérlésükre,hogy annyiból szinte meg is vehetnék magát a buszt?

Ennek így mi értelme?


Akkor inkább meg kellett volna venni és hitelből fizetni, ugyanott van, csak a végén tényleg a BKV tulajdonába kerül a busz.

De most ahogy csinálták bérlésnél, külön meg kell még venni, persze, ha akarják.



2014. márc. 2. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

"A végén olyan sok pénz megy el a bérlésükre,hogy annyiból szinte meg is vehetnék magát a buszt? "


És ezt az alsónadrágodból való kihúzáson kívül mégis honnan szedted? Valószínűleg nem te vagy az egyetlen az országban, aki képes az X évre szóló bérleti díját összehasonlítani a busz megvásárlási költségével, és jó eséllyel legalább 1-2 ilyen ember a BKK-nál és BKV-nál is dolgozik és esélyesen arra jutottak, hogy jobban kijönnek így.


2020-ban meg bérelhetnek újra 2-3 éves buszokat, ahelyett, hogy egy csomó 11 évessel állnának ott. Nem mindegy.

2014. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

# 1

11 évessel? :D

Ikarus 412 busz konkrétan 24 évesek

a Ikarus 260 buszok pedig 42 éves járművek!

2014. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A végén olyan sok pénz megy el a bérlésükre,hogy annyiból szinte meg is vehetnék magát a buszt? "


Na téged se az eszedért szeretlek. (OK. be kell valljam, nem is szeretlek).


De legalább az alapvető logikát és a magyar nyelvet megtanulhatnád használni. Gondolkodj már. Ha csak _szinte_ kerül annyiba a bérlés, mint megvenni, akkor bérelni éri meg jobban! Akkor éri meg jobban bérelni, ha az az olcsóbb. (Már feltéve, hogy a te szótáradban az olcsóbb a jobb és nem fordítva)

2014. márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

# 2:


"Ikarus 412 busz konkrétan 24 évesek "


Ikarus 412-est 1999-2001-ig vásárolt a BKV. Ha a 415 / 435-re gondolsz, azok 1992-től álltak forgalomba.


"a Ikarus 260 buszok pedig 42 éves járművek!"


A BKV által jelenleg használt 260-asokat '80-as évek végén, '90-es évek elején gyártották.


A rendszerváltás előtt a BKV a 200-asokat 8-10 év után selejtezte, mint minden más közlekedési vállalat teszi az autóbuszaival.

2014. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4

Szoktam látni a busz belsejébe egy ilyen fém lemezre bele van ütve a forgalomba helyezés stb. valahol a sofőr fülkénél!

2014. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

11 évessel? :D

Ikarus 412 busz konkrétan 24 évesek

a Ikarus 260 buszok pedig 42 éves járművek!



Te szörnyen ostoba vagy :)


Az Ikarus 412-esek 1999-ben és 2001-ben érkeztek a BKV-hoz. Tehát 13 és 15 évesek.


Az Ikarus 260-as buszok közül a legidősebbek 1987-es évjáratúak, tehát barátok között is "csak" 27 évesek.


Ikarus 260-ból van amelyik csak 15 éves...


Először olvass utána, vagy gondolkodj kicsit mielőtt baromságokat löksz ide.

2014. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

# 6

Oké te szörnyen okos ember akkor mond meg a BKV-nak hogy rossz üzembe helyezési évszám van a buszokon!

Gyökér!

2014. márc. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#6, én vagyok az ostoba, amikor te nem tudsz szöveget értelmezni?


A cikk írja, hogy 2009-es gyártású buszokat bérelnek 2020-ig, opcióval akkori megvásárlásra.


Na gyakorold az áltisis matekot: 2020-ban egy 2009-es gyártmányú busz vajon hány éves lesz?

2014. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves 8-as, amire válaszoltál, az az a szöveg amit a 2 kommentelőtől beidéztem, egyszóval neki tedd fel ezt a kérdést :)
2014. márc. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"# 4

Szoktam látni a busz belsejébe egy ilyen fém lemezre bele van ütve a forgalomba helyezés stb. valahol a sofőr fülkénél!"


Akkor Te nem azt láttad :)

Kedves hozzáértő pályatárs.

2014. márc. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!