Mi a véleményetek arról, hogy a jegybank műkincseket vásárol?
Arany helyett sokkal jobban megéri műkincseket vásárolni, főleg ha az kötődik is a magyar történelemhez. Társadalmilag hasznosítani is lehet és értékállósága arannyal vetekszik, sőt...
Még is gúny tárgyát képezi.
A Jegybanknak NEM a műkincs gyűjtés a feladata! Az a múzeumok hatásköre.
A műkincseket sem lehet mindig értékesíteni. A Jegybank nem is rendezhet árveréseket.
A jegybank adhat pénzt erre a célra, aki rendezhet árveréseket, de a cél az, hogy a magyar államnak olyan befektetése legyen, amivel a kulturális hagyatékot tovább tudjuk gazdagítani, amivel a kutatásokat tudjuk támogatni. Egy-egy igazi ritkaság például külföldi kiállítóknak is vonzó lehet, így kiváló csere alap is lehet.
Világháború után sajnos kiürültek a múzeumok, minimálisan is, de elindult valami ráadásul a műkincsek értéke válságos időszakokban növekszik.
Nem tudom mit olvastál, de én nem bérlésről beszélek!
Tudom, hogy a biztosítás több száz millió forintban is kerülhet!
De adott esettben egy -egy értékes műtárgyért, inkább egy másik hasonlóan értékes műtárgyat várnak. Pontosan azért, mert nagyon sokba kerül és ritkán mozdítják el egy-egy múzeum ékességét, de ha elviszik, akkor a csere a legkézenfekvőbb, hogy másik múzeum is egy friss és ritka jövevénnyel tudja becsalogatni a embereket.
Szállítási költség, biztosítás persze plusz költségek, de ezt már kitermeli vagy biztosítja az állam vagy az intézmény.
Tudod mitől tartunk ott, ahol tartunk? Mert mindenki mást csinál, mint ami a dolga, mert minden szónak más az értelme, mint eredetileg, és mert ezek a dolgok akármilyen gyorsan változhatnak.
De legalább itt ne beszéljünk hülyeségeket, nekünk ezért nem fizetnek.
Miért kinek van arra pénze, hogy műkincseket vásároljanak?
Ez egy érték, amit később tovább lehet értékesíteni a jegybanknak, pedig az a feladata, hogy értéket teremtsen a forint mögé! Ha kell hitelezést serkentéssel kamat emeléssel, ha túl magas a kamat és romlik a forint értéke és az országnak adnak hitelt olcsóbban is akkor pedig csökkenteni kell a forint kibocsátást.
Sokan vannak, akik műkincseket vásárolnak.
De a Banknak hol van lehetősége, hogy a vásárolt műkincset megfelelően tárolja? Vagy Matolcsy a szobájába teszi?
A Jegybank feladata a monetáris politika és nem a műkincskereskedés.
Hiába vetekszik egy műkincs értéke az arannyal, azt a tőzsdén nem jegyzik. Az aranyat viszont igen.
Nekem sem áll össze, miért jó, ha a jegybank műkincseket vásárol.
Méghozzá azért, mert magad mondtad, hogy főleg akkor, ha az kötődik is a magyar történelemhez.
Innentől viszont teljesen nyilvánvaló, hogy azt nem lehet eladni. Hacsak nem történik valami tragédia. Hiszen kinek adná el? Praktikusan külföldre. Vajon mi lenne a reakció arra a hírre, hogy "Eladta a jegybank a Munkácsy-trilógiát"? Fogadni mernék rá, hogy minimum hazaárulózás kezdődne.
Szerintem egy bank olyasmibe fektessen be, ami értékesíthető. Vegyen aranyat, ingatlant, mittudomén. De ne műkincset.
A lényeg, hogy a forint mögött minél több érték legyen! Nem ez a 30 milliárd jelent értéket, de társadalmilag hasznos és az aranynál értékesebb és hasznosíthatóbb!
Jegybank nem hagyott fel a kötvénykibocsátással és még mindig túljegyzések mellett viszik a magyar fizető eszközt.
Ez a kamat, amit az értékjegyeket után fizetünk, ugyanúgy kiadás a magyar gazdaságnak, mint a kézzelfogható érték vásárlása ( arany vagy műkincs). Csak előbbi jó esetben visszaforog a gazdaságban és gyorsabban megtérül (csak jóval kockázatosabb), utóbbi lassabb, de nagyobb stabilitást ad.
Ha egy fizető eszköz mögött csak a gazdasági befektetések és a tőke áll, akkor az nagyon érzékeny valuta. Magyarország esetében, ahol a multik jelentik a gdp tetemes részát ez különösen nagy kockázattal jár.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!