Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a jegybank műkincseket vásárol?

Figyelt kérdés

Arany helyett sokkal jobban megéri műkincseket vásárolni, főleg ha az kötődik is a magyar történelemhez. Társadalmilag hasznosítani is lehet és értékállósága arannyal vetekszik, sőt...

Még is gúny tárgyát képezi.

[link]


2014. febr. 25. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

A Jegybanknak NEM a műkincs gyűjtés a feladata! Az a múzeumok hatásköre.

A műkincseket sem lehet mindig értékesíteni. A Jegybank nem is rendezhet árveréseket.

2014. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A jegybank adhat pénzt erre a célra, aki rendezhet árveréseket, de a cél az, hogy a magyar államnak olyan befektetése legyen, amivel a kulturális hagyatékot tovább tudjuk gazdagítani, amivel a kutatásokat tudjuk támogatni. Egy-egy igazi ritkaság például külföldi kiállítóknak is vonzó lehet, így kiváló csere alap is lehet.

Világháború után sajnos kiürültek a múzeumok, minimálisan is, de elindult valami ráadásul a műkincsek értéke válságos időszakokban növekszik.

2014. febr. 25. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezö, hosszú évekig múzeumban dolgoztam, ezek alapján írom a következöket: ahhoz hogy egy értékesebb mütárgy kiállításba kerüljön, nagyon sok pénz kell. Pl az értéktárgyra is biztosítást kell kötni, esetleg speciális tárló szükséges az elhelyezésére, az installáció is mind pénzbe kerül (pl festékek, kiegészítõk stb) és még sorolhatnám. A "bérlés", tehát ha másik intézményböl szeretnél másik tárgyat "kölcsönözni" egy kiállításhoz: nem mindegy hogy hogyan, miben van szállítva, csomagolva stb, és magának a kölcsönzésnek is bizonyos esetekben ára van. Végezetül: (nem szerettem volna, de muszáj) a politika betette a lábát a kultúrális intézményekbe, és hidd el, ez sokkal több hátrányt (kizárólag azt!) okoz a kultúrális intézményeknek hosszú távon, mint azt sokan hinnék, de ezek az intézmények már most érzik ennek negativ hatásait.
2014. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit olvastál, de én nem bérlésről beszélek!

Tudom, hogy a biztosítás több száz millió forintban is kerülhet!

De adott esettben egy -egy értékes műtárgyért, inkább egy másik hasonlóan értékes műtárgyat várnak. Pontosan azért, mert nagyon sokba kerül és ritkán mozdítják el egy-egy múzeum ékességét, de ha elviszik, akkor a csere a legkézenfekvőbb, hogy másik múzeum is egy friss és ritka jövevénnyel tudja becsalogatni a embereket.

Szállítási költség, biztosítás persze plusz költségek, de ezt már kitermeli vagy biztosítja az állam vagy az intézmény.

2014. febr. 25. 22:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Tudod mitől tartunk ott, ahol tartunk? Mert mindenki mást csinál, mint ami a dolga, mert minden szónak más az értelme, mint eredetileg, és mert ezek a dolgok akármilyen gyorsan változhatnak.

De legalább itt ne beszéljünk hülyeségeket, nekünk ezért nem fizetnek.

2014. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miért kinek van arra pénze, hogy műkincseket vásároljanak?

Ez egy érték, amit később tovább lehet értékesíteni a jegybanknak, pedig az a feladata, hogy értéket teremtsen a forint mögé! Ha kell hitelezést serkentéssel kamat emeléssel, ha túl magas a kamat és romlik a forint értéke és az országnak adnak hitelt olcsóbban is akkor pedig csökkenteni kell a forint kibocsátást.

2014. febr. 26. 20:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akik műkincseket vásárolnak.

De a Banknak hol van lehetősége, hogy a vásárolt műkincset megfelelően tárolja? Vagy Matolcsy a szobájába teszi?

A Jegybank feladata a monetáris politika és nem a műkincskereskedés.

Hiába vetekszik egy műkincs értéke az arannyal, azt a tőzsdén nem jegyzik. Az aranyat viszont igen.

2014. febr. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem sem áll össze, miért jó, ha a jegybank műkincseket vásárol.

Méghozzá azért, mert magad mondtad, hogy főleg akkor, ha az kötődik is a magyar történelemhez.


Innentől viszont teljesen nyilvánvaló, hogy azt nem lehet eladni. Hacsak nem történik valami tragédia. Hiszen kinek adná el? Praktikusan külföldre. Vajon mi lenne a reakció arra a hírre, hogy "Eladta a jegybank a Munkácsy-trilógiát"? Fogadni mernék rá, hogy minimum hazaárulózás kezdődne.


Szerintem egy bank olyasmibe fektessen be, ami értékesíthető. Vegyen aranyat, ingatlant, mittudomén. De ne műkincset.

2014. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy a forint mögött minél több érték legyen! Nem ez a 30 milliárd jelent értéket, de társadalmilag hasznos és az aranynál értékesebb és hasznosíthatóbb!

Jegybank nem hagyott fel a kötvénykibocsátással és még mindig túljegyzések mellett viszik a magyar fizető eszközt.

Ez a kamat, amit az értékjegyeket után fizetünk, ugyanúgy kiadás a magyar gazdaságnak, mint a kézzelfogható érték vásárlása ( arany vagy műkincs). Csak előbbi jó esetben visszaforog a gazdaságban és gyorsabban megtérül (csak jóval kockázatosabb), utóbbi lassabb, de nagyobb stabilitást ad.

Ha egy fizető eszköz mögött csak a gazdasági befektetések és a tőke áll, akkor az nagyon érzékeny valuta. Magyarország esetében, ahol a multik jelentik a gdp tetemes részát ez különösen nagy kockázattal jár.

2014. febr. 27. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!