Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent számodra a "nemzeti...

Mit jelent számodra a "nemzeti öntudat"?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 11:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
valamit, ami összeköt bizonyos embereket, és ezáltal elválasztja őket a többiektől. kollektív identitás, ugyanúgy mint a vallásoknál. számomra konkrétan nem jelent semmit, én nem hiszek benne. :)
2009. dec. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
semmit. ez egy üres szólam. főleg itt minálunk.
2009. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Alapesetben természetes dolog. Büszkének lenni mindenre, ami magyar, szeretni a hazát, és nem csendben maradni, amikor mások oktalanul kritizálják a népet.


Ezt az érzést viszont nem szabad összekeverni azzal, amikor valaki más népeket, etnikumokat becsmérel, illetve azzal, hogy mindenkiben a magyarok ellenségét látja. Bennem van őszinte nemzeti érzés, hazaszeretet, de mélységesen elítélem a sovinizmust és az ebből fakadó paranoiát.

2009. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
aminek össze kellene kovácsolnia egy nemzetet, hogy egészséges módon megerősítse, éés együttműködésre késztesse
2009. dec. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az ember jellemének a gerince, mindenképpen több lesz tőle valaki. Akiben nincs meg, persze lehet ugyanolyan jó ember mint egy nemzeti öntudattal bíró, de egy fontos lépcsőt hagy ki a természetben elfoglalt helyét illetően. Hiszen elsősorban magamért vagyok felelős, ezután a családomért, ezután a környékemért, ezután a nemzetemért, ezután az emberiségért. Mindig jót, soha senki más kárára kell cselekednem. A fontossági sorrend viszont pont fordított, a nagyobbat soha sem szabad feláldozni a kisebb körért. Ha a nemzet lépcsőt kihagyjuk, túl nagy az ugrás, nem szervezhető ésszerűen, könnyen belenyúlhat valaki önző hatalmi okból.

Másrészt jó gyógyszer egy önző világra. Én (ésszerű kereteken belül) bármit megtennék nemzettársaimért, meghalnék egy háborúban, ha úgy kívánná a történelem, te viszont, kedves nemzeti öntudat nélküli barátom, nem tennéd meg ugyanezt értem. Akkor ki a jó? A nemzeti öntudatosak gyűlölködnek, meg fasiszták? Nem, ők szeretnek téged is úgy, hogy te nem szereted őket viszont. Esetleg veszélyekre hívják fel a figyelmed, tévesen, vagy nem. Az, aki kihagyja a nemzet lépcsőjét, "üresen", távolról szereti az emberiséget, a környezete soha sem lesz közösségileg hosszú távon élhető, önző marad.

2009. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%
számomra azt,hogy büszke vagyok a magyarságomra, a magyar történelemre és hagyományokra és saját népemet, hazámat jobban szeretem a többinél. De a többi népet,kultúrát nem utálom vagy gyűlölöm,inkább meg szeretném ismerni. Viszont ha a saját országomban egy más szármízású embert előnyben részesítenek velem szemben pusztán a származása miatt, azért dühös vagyok. (pl az egyetemre engem pusztán a tudás alapján vettek fel, de vannak olyan roma származásúak, akik csak a származásukra kaptak plusz pontokat és külön ösztöndíjat is. nem értem,hogy ez nekik miért jár és nekem miért nem? Tőlem miért várják el a teljesítményt, amíg más pusztán a származásával eléri azt,amit én kemény munkával tudok csak?
2009. dec. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
41%

"Én (ésszerű kereteken belül) bármit megtennék nemzettársaimért, meghalnék egy háborúban, ha úgy kívánná a történelem, te viszont, kedves nemzeti öntudat nélküli barátom, nem tennéd meg ugyanezt értem."


ezért mondom, hogy üres szólam.


1. légyszives tedd meg. itt és most, hallj meg a hazért. akkor elhiszem. igérgetni bárki tud bármit.


2. a hazáért élni kell. tanulj, dolgozz, gondoskodj a családodról. fizesd be az adót. hogy ez evidens? hát ma, itt, minálunk, Magyarországon egyáltalán nem az. erről ennyit.

2009. dec. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%

A nemzeti öntudat számomra egyre kevesebbet tehet, és erről azok tehetnek, akik kárpátiás pólóban, nagymagyarországos nyakláncban és zsidógyűlöletben mérik. A "nemzeti öntudatnak" talán első sorban befelé kéne irányulnia, és nem kifelé, és nem a gyűlöletnek kéne mozgatnia, hanem egyféle közösségi érzületnek.


Az egészséges nemzeti öntudattal persze semmi bajom sincs, de az utóbbi időben talán ez alatt a kérdés alatt találkoztam vele először.

2009. dec. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
A nemzeti öntudat számomra az ,hogy büszke vagyok magyarságomra.És ez feltétel nélküli.Nem a gazdasági helyzettől,az ország méretétől teszem ezt függővé.Sőt pártállástól is független.
2009. dec. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
Valamit, ami régen nekem is volt, de a jobbik-őrület elterjedése óta inkább titkolom.
2009. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!