Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alábbi számítás alapján mi...

Az alábbi számítás alapján mi a véleményetek a 2. Orbán-kormány munkájáról? Jobban élünk, mint 4 éve?

Figyelt kérdés
[link]

2014. febr. 9. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Az a véleményem hogy az orbán kormány még a szemünket is kilopja.
2014. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Jobban élünk mint 4 év múlva, ha a Fidesz nyer! :)
2014. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Csak az amúgy is gazdagok élnek jobban, mint 4 éve...
2014. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%
Én jobban élek az utóbbi 4 évben mint előtte!!!
2014. febr. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az Orbán kormány eredményes munkát végez. Kezdettől azt akarta, most különösen, hogy mindenki arról beszéljen, jobban élünk mint négy éve. Valójában az előjel nem fontos (ezt Gyurcsány óta tudjuk). És íme: naponta 5-6, szebb napokon akár 15 ilyen téma adódik. És még variálják is. Igen, a munka eredményes, amit akartak elértek: alig beszélnek a lényegről, a módszerekről.
2014. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban élek, mint bármikor eddig. De! Ennek semmi köze a Fideszhez. Egyszerűen jókor voltam jó helyen, vállalkozásom virágzik, ezért megy jól. Ennek a Fidesznek, vagy bárkinek semmi köze! Én írányítom a saját életem, nem az éppen aktuális megváltónak kikiáltott politikus.
2014. febr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dick Esmen ***** válasza:
55%
Nem élünk jobban.
2014. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
A többség rosszabbul él, és ez csak fokozódni fog. Ez nem csak ennek a számításnak köszönhető, hanem pl. hogy "megvédték" a nyugdíjunkat, stb. :(
2014. febr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Annak mi az oka, hogy a munkavállaló bruttó bére nem emelkedett az elmúlt 4 évben? Miért nem ismeri el a munkáltatója az évek alatt felhalmozódott tapasztalatot, fejlődést? A munkavállaló miért nem kér fizetésemelést, vagy vált munkahelyet, ahol magasabb bért kap?
2014. febr. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%

Amióta az első fáról lemászott majom vágyakozóan nézett vissza a fára ahonnan éppen lehuppant, és felidézte magában a karnyújtásra lévő gyümölcsök és a kényelem és biztonság emlékét, elkönyvelhetjük és könyveltük is, hogy a holnap mindig rosszabb a mánál. Ahogy a tegnap is sokkal szebb mint a jelen, ha az emberi szubjektív szempontot vesszük figyelembe.


Objektív tényezők alapján meg nehéz megítélni, rengeteg adatra és számításra van szükség, hogy az egy főre jutó anyagi javak mennyiségét meghatározzuk. Ha a kormány teljesítményét is értékelni akarjuk az egyéni változásokat is integrálnunk kell ami egy sokváltozós és tetszőleges értékválasztós egyenletnél igencsak bajos. De azért hasonlót szokott a KSH ciklusonként vagy hosszabb távon csinálni. Ez viszont sokkal összetettebb egy mutató kiragadásánál, vagy olcsó propagandánál.


Amúgy a véleményem az, hogy az átlagmagyar rosszabbul él, mint az előz ciklusban, de ez mellékes.

Egy kis olvasnivaló indoklásként:

[link]

[link]

[link]

2014. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!