A költségvetés évtizedek óta deficites? Tehát minden
évben vesz fel hitelt az aktuális kormány? Nem úgy
kellene, hogy addig takaróz ameddig a takaród tart?
Figyelt kérdés
2014. febr. 4. 09:21
1/7 anonim válasza:
a gazdaságban nem, ott ha van egy olyan projekted ami sok pénzt termel, de nincs rá kereted, akkor arra szokás hitelt felvenni, mert kitermeli, és máshogyan nem tudnád megvalósítani.
az más kérdés, hogy mi nem erre vettünk fel hiteleket, hanem a szociális jólét látszatának fenntartására. szóval, ebben az esetben de, addig kellene amíg a takaró tart. Akkor viszont kevesebben szavaznának rájuk.
2014. febr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
A költségvetést mindig úgy tervezik hogy deficit lesz, csak az nem mindegy mennyi. Aztán hogy ez miért van kérdezz meg egy közgazdit.
2014. febr. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anti paladin válasza:
A forint erősségének ingadozása is beleszól a költségvetési hiányba. 100 milliárd forintos nagyságrendnél pár %-os forintgyengülés is megdobhatja a törlesztőrészleteket.
Egyébként jól mondja az első, megtérülő beruházásra simán lehet felvenni hitelt, megfelelő feltélekkel persze.
2014. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 A kérdező kommentje:
Akkor most mi van? Egy elveszett ország vagyunk ahol semmi remény mert soha nem tudjuk vissza adni a kölcsönt mivel nem termelünk
2014. febr. 4. 10:05
5/7 anonim válasza:
hát körülbelül a jelenlegi helyzetben abban a "szarból nem lehet várat építeni" stádiumban vagyunk. a világgazdaság működése a rossz, és innentől ha tegyük fel olyan kormányunk lenne, aki tudja, mit akar, és meg is meri lépni, akkor is nagyon keserves évekbe telne, mire fel tudnánk állni. ez ugyanis valóban megszorításokkal, illetve lemondásokkal járna. ahhoz képest az elmútnyócév megszorításai semmik nem voltak. mint ahogy az első is mondja, csak azért nem omlott még össze a szociális rendszer, mert hitelekből össze van tákolva. nyilván ha magunknak termelő beruházásokra fordítanánk a hiteleket, akkor mégtöbb szegény ember lenne, de kapnánk esélyt, hogy 10-15 év múlva talán kifizetődne beruházás. és ahogy mondták, nyilván ez egy népszerűtlen lépés lenne akármilyen kormány részéről.
2014. febr. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 rémuralom válasza:
A megtérülő beruházásra felvett hitel nagyon jól hangzik, de megsúgom, hogy az államnak nem igazán vannak megtérülő beruházásai, ugyanis ami megtérül, azt megcsinálják magánbefektetők. Egyébként pedig nem az a szomorú, hogy néha becsúszik egy-két pontatlanság a költségvetés tervezésekor, és így átcsúszunk 1-2%-os mínuszba, hanem az, hogy eleve úgy tervezik a költségvetést, hogy legyen benne kb. 2,5% hiány, ha pedig elcsúszunk, akkor jönnek a menetrend szerinti megszorítások novemberben, hogy teljesíteni tudjuk az EU által előírt 3%-ot.
2014. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Igen és igen. A költségvetési bevételek és kiadások eltérő ütemezettségétől, illetve a számszerűsített prognózisoktól való eltérés mértékét egészítik ki hitellel. De az aktuális komolyabb törlesztéseket is új hitelkonstrukciókkal vágják ki.
Az állam amikor épp nem hitelből teremt jólétet, akkor vagy olyasmibe foghat, érdemes fognia, amilyen projektet a hazai piac egyetlen szereplője sem tudna megfinanszírozni a mozgatandó tőke nagysága miatt (lsd a mostani atomprojekt), és/vagy kezességet vállalni a visszafizetését, vagy aminek számszerűsítve nem feltétlenül van anyagiakban mérhető haszna esetleg emellé állami monopólium is (közoktatás, egészségügy).
A mostani magyar kormány a világgazdaság tengerén lévő zátonyoktól keletkező lyukat foltozgatja ilyesmivel, illetve a magánszektor dolgaiba nyúl bele anyagi és jogi eszközökkel, amire hosszútávú rohadtul ráfizet.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!