Nettó befizetői vagyunk-e az EU-nak?
Ez az Eu s forrásokból egy elég nagy lózung!
Miért is?
Mert ugye mi eleve a lehívható 100% nak befizetjük a 25% át és soha nem hívott még le senki 80% nál többet.
Az az ez a 25% már elev 30% nak vehető. Illetve az önrésze a beruházásoknak 3 további részből áll Eus saját és állami vagy önkormányzati. Az az a befizető az önrész és az állami együttesen legalább 65-70% ot tesz ki.
Na a maradékot adja az Eu.
A kérdés az hogy megéri-e?
Hiszen így van infrastruktúrális meg felzárkóztatás stb stb alap és meg van határozva hogy mire mennyit lehet költeni. Mi jó abban nekünk hogy a fejlesztéseink nagy részét utak meg terek építésére költjük amiben az alapanyagot meg a fő kivitelezőt az nyugat adja, miközben a gazdaságszerkezetünk nem fejlődőképes.
A valódi kérdés hogy megéri nekünk az a 30-35% hogy a többi 65-70% ot ne teljes egészébe a gazdaságunk fejlődésére költsük úgy hogy bent tartsuk az országba majd az egészét?
Tessék itt a hivatalos!
"Mennyit fizet be Magyarország az EU költségvetésébe és hogyan részesül az uniós forrásokból?
Az Európai Unióba történő belépést követően Magyarországnak - mint minden tagállamnak - „tagdíjat” kell fizetnie, ennek meghatározó elemeit a GNI forrás és az áfa-alapú befizetések képezik.
Az áfa-alapú befizetések a harmonizált áfa alap 0,3%-át teszik ki. Amennyiben ez az áfa-alap meghaladja a bruttó nemzeti jövedelem (GNI) 50%-át, úgy az ezt meghaladó rész után nem keletkezik befizetési kötelezettség.
A GNI források mértéke - ahogyan a nevében is szerepel - a tagállamok bruttó nemzeti jövedelmével arányos, minden tagállamban egyforma kulcsot alkalmaznak, így a befizetések az egyes országok teherviselő-képességét is figyelembe veszik.
A befizetésekkel szemben a lehívható források állnak: például a jelenlegi 2007 és 2013 közötti hétéves költségvetési keretterv alapján hazánk részére az Európai Unió (2004-es árakon számítva) 32,8 milliárd euró értékű kötelezettségvállalást tett. Ez alatt a hét év alatt hazánknak 8,3 milliárd euró a befizetési kötelezettsége.
Magyarország jelenleg a nettó haszonélvező országok közé tartozik, ami azt jelenti, hogy nagyobb támogatásban részesül, mint amekkora összeggel hozzájárul a közös költségvetéshez. Az ún. nettó pozíció kiszámításakor figyelembe kell venni az uniós költségvetésből Magyarországnak ténylegesen kifizetendő támogatások és a költségvetésbe befizetendő magyar hozzájárulás adott évi egyenlegét.
Magyarország befizetéseinek összege 2004 és 2010* között (millió euró):"
Az a kérdés a fentebbi komentemben már leírtak alapján hogy van e értelme felvenni, mert ezt az összeget még keményen ki kell pótolni sok megy vissza nyugatra és a gazdaságuk akkor is sokkal jobban fejlődne ha a miáltalunk beruházott összeg csak gazdaságbővítés és fejlesztésre menne el.
Aki csak azt képes felfogni hogy Eu s támogatás és nem érti a rendszer kedvezőtlen hatását az egyszerűen IDIÓTA!
"Egyértelműen haszonélvezői vagyunk az EU-nak,sokkal többet kapunk,mint amennyit befizetünk.
És ezzel az 1+1=2 faék logikával számodra az a világos hogy haszonélvezői vagyunk? Nem számít hogy ki is költi el a mi pénzünk mennyi az az önrész amivel beruházunk, mennyire hasznos az ami készül belőle, és ha nem választanánk ezt a megoldást akkor mit is kezdhetnénk a befizetéssel meg az önrésszel?
Ha az EU költségvetést nézzük, akkor évente 400-500 milliárd forinttal többet kapunk, mint amennyit befizetünk.
Ha viszont figyelembe vesszük a nyugati multik piachódítását és az általuk kivitt hasznot, már lehet, hogy negatív a mérleg.
"a közfejlesztések mintegy 90%-a EU-s forrásokból folyik ,amit a kormány önmagában nem tudna pénzelni."
Tudná az ha az Eu nem hordana ki minden pénzt az országból.
"Ha viszont figyelembe vesszük a nyugati multik piachódítását és az általuk kivitt hasznot, már lehet, hogy negatív a mérleg."
Az nem lehet, hanem biztos. Az Eu kártékonyságát a két világháború sem tudta űberelni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!