Nettó befizetői vagyunk-e az EU-nak?
Nem vagyunk nettó befizetői többet kapunk vissza mint amennyit befizetünk mert a magyar éves GNI közelébe sincs az EU átlag kilenc tizedéhez. Hogy mire fordítjuk az már egy másik kérdés.
Alapvetően az Unió csak egy nagy irányvonalat jelöl ki K+F, oktatás, vidékfejlesztés, infrastruktúra építés, versenyképesség javítása etc. a különböző támogatási formák csak ezt jelölik ki a különböző támogatások lehívásáról és elosztásáról a kormány által kijelölt nemzeti testület végzi.
Hazánkban a térkövezésre jobbra tény hogy sajnos nem igazán futja, bár igaz hogy ezt legalább magyar cégek is el tudják látni még ha egy nullával többért és rosszabbul is dolgoznak egy kormánnyal nem oly szoros kapcsolatot ápoló csoportnál Vannak más hasznosabb projektek is mint például a JEREMIE program többek között, csak itt nem lehet annyit és láthatóan lopni, mert fel is kell valamit mutatni cserébe.
Lehet ezt csűrni és csavarni, de a jelenlegi igen gáz GDP egy tetemes részét adja ki az EU pénz ami idejön.
Az, hogy nem hívják le a 100%-át az meg az aktuális kormányok impotenciája, hiszen erre a figyelmet az EU minden évben felhívta. Mondjuk akkora kiesés soha nem volt, mint amikor az összes hazai pályázatot csak úgy törölték 2010-ben váltáskor.
Az is tény, hogy a magyarországi beruházások és fejlesztések 90%-a EU-s pénzből megy. Például az összes Széchenyi terves munka is. Ezeknél a projekteknél általában 70% az EU pénz aránya. Ezt akarta a jelenlegi kormány 90%-ra növelni, csak elküldték őket a sunyiba az ötlettel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!