Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a külföldre...

Mit gondoltok a külföldre vándorolt honfitársainkról?

Figyelt kérdés
Miért mentek ki?Tényleg ennyire rossz itthon?
2014. febr. 6. 21:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
92%

Mielott elolbvasnam a kommenteket, belikelek egy videot es valaszolok. Aztan elolvasom a kommenteket is, es annak a tukreben is valasozlni fogok.


http://www.youtube.com/watch?v=uYzaq9rZp_k


Igen, ennyire rossz otthon. A kozbiztonsag nulla. Munkahely nulla, fizetes nulla. Diplomaval sem lehet allast talalni, de meg egy jo szakmunkas sem kell sehova. Es ha megis talalsz munkat, akkor mivel mindenki felti a poziciojat, azon lesznek, hogy furkalodjanak ellened, es stressz alatt tartsanak. Ha megnezel egy atlagos allashirdetest, majdnem mindegyikben benne van, hogy legyen kivalo stresszturo kepesseged. Es ezt nem veletlenul mondjak, tapasztaltam is a sjaat boromon. Ezen kivul beszelj legalabb 2 nyelven perfektul, legyen 3 diplomad, 10 ev munkatapasztalatod (az mar mas kerdes, hogy egy palyakezdo igy a budeos eletben nem fog munkat kapni), es mindezt a leheto legkevesebb penzert.


A masik ok a magyar mentalitas, ez a gyulolkodes, ami otthon megy. Ha vegigmesz az utcan, mindenhol csak besavanyodott arcokat lehet latni, akik ha mar valaki egy kicsit is boldogabb naluk, akkor a sarga foldig lehordjak. A bunozes merteke, hogy egyik naprol a masikra tengodok, mert vagy a szamlakat fizetem ki, vagy kajat veszek. A ruha az mar luxusnak szamit.


Miota idekint vagyok, erdekes modon ezekkel a problemakkal nem szembesulok. Viszont faj, hogy itt mindig is idegen fogok maradni, de meg igy is tobb megbecsulesben van reszem, mint otthon, a sajat honfitarsaim kozott. En ezert mentem el otthonrol.


Na es most elolvasom a hozzaszolasokat is.

2014. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
88%

Elozo valaszolo vagyok.


ma 10:21


Na hat pont az ilyen szellemi agyhalottak miatt (is) vandoroltam ki.


A tobbi hozzaszolasra reagalva, ugy latom, hogy sok embernek egyezik a velemenye az enyemmel. Aki irta, hogy a nyevltudasa miatt kenytelen a fos munkahelyen dolgozni, annak csak annyit tudok mondani, hogy tanuljon, es akkor lesz lehetosege arra is, hogy jobbat talaljon. Nyelvtudas enlkul senki nem varhatja el, hogy egybol menedzseri allast kapjon, plane megfelelo vegzettseg nelkul. En diplomaval jottem ki ide, de eleinte nekem sem volt megfelelo nyelvtudasom, ugyhogy egy mekiben dolgoztam. Aztan minden szabadidomben azon voltam/vagyok, hogy angolt tanlujak. Minel jobban megy a nyelv, es minel tobb mindenhez ertesz, vagy egyvalamihez, de ahhoz nagyon, annal tobb eselyed lesz.


Otthon, ha nem vagy valakinek a csokosa, vagy nem nyalod minden nap csontszarazra a fonok segget (bar neha meg ez sem eleg), akkor soha nem lesz beloled senki. Az elozo munkahelyemen olyanok voltak igazgatoi meg menedzser pozicioban, akik szakmai nullak voltak, de segget ugy tudtak nyalni, mint senki mas. A jokat meg ugysem fogjak hagyni ervenyesulni.

2014. febr. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!