Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a külföldre...

Mit gondoltok a külföldre vándorolt honfitársainkról?

Figyelt kérdés
Miért mentek ki?Tényleg ennyire rossz itthon?
2014. febr. 6. 21:32
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kösz a választ,ez is egy más ember észjárása:)
2014. febr. 6. 22:40
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

10#

Szakmunkás bízin kivül, nem gondolnak semmire a legtöbben, ebbõl lesz aztán a kivándorlás.

2014. febr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
72%

"Viszont az olyanokat utálom mint az ürüléket akik onnét fröcsögnek, hogy "így a magyarok, úgy az ország", és vagy valami "felsőbbrendű" valakiknek képzelik magukat azután, hogy kimentek!"


Már ne haragudj, de miután unokatesóm kiment Londonba és elbeszélgetett a brit munkatársaival, hogy itthon átlagosan 300-400 euró a nettó kereset, akkor úgy néztek rá kerek szemekkel, mint egy Bear Grylls-re és megmondták neki nyíltan, hogy "hát ne haragudj haver, tudjuk hogy az a te hazád, de elég nagy putri hely lehet, ha ezt megcsinálják az emberekkel és ők szó nélkül el is tűrik".


Unokabátyám rendesen dolgozik, mert ahhoz volt szokva Magyarországon, hogy a főnök még szó szerint a xart is kihajtotta belőle és amikor látták ezt a britek, akkor azon röhögtek rajta hetekig, hogy "nem kell úgy teperni Peti, itt nem állnak feletted korbácsos őrök, mint otthon..."


Szóval nem kell itt jönni ezzel a "mit pofázó kintrő Jóskagyerek?" dumával, hanem szépen be kéne látni, hogy tényleg minden el van itt cseszve, Magyarországon elég szánalmasak a munkavállalók jogai és a bérek és tenni kell ellene.

Addig meg szerintem teljesen joggal mondja bárki, hogy ami itt van, az egy putri. Mert attól, hogy te habos-babos kalácsnak látod a száraz kenyeret, az még nem válik azzá.

2014. febr. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval nem kell itt jönni ezzel a "mit pofázó kintrő Jóskagyerek?" dumával, hanem szépen be kéne látni, hogy tényleg minden el van itt cseszve, Magyarországon elég szánalmasak a munkavállalók jogai és a bérek és tenni kell ellene.

Addig meg szerintem teljesen joggal mondja bárki, hogy ami itt van, az egy putri."


A belátás és az agyatlan fröcsögés közt van különbség!

2014. febr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
50%

"A belátás és az agyatlan fröcsögés közt van különbség!"


Ha változtatsz rajta, akkor nem lesz agyatlan fröcsögés. Változás pedig csak kritikus tömeggel lehetséges. Az pedig csak kellő szenvedéllyel lehetséges. A puliszka nem fog robbanni, indulatok kellenek.

2014. febr. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ha változtatsz rajta, akkor nem lesz agyatlan fröcsögés. Változás pedig csak kritikus tömeggel lehetséges. Az pedig csak kellő szenvedéllyel lehetséges. A puliszka nem fog robbanni, indulatok kellenek."


Szerintem nem értetted mire céloztam a kettő közti különbséggel. :D


Amúgy meg már hamarabb kellett volna változtatni!

De hát mindenki lesz.rta. Akkor meg?

2014. febr. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
94%

13: "Unokabátyám rendesen dolgozik, mert ahhoz volt szokva Magyarországon, hogy a főnök még szó szerint a xart is kihajtotta belőle és amikor látták ezt a britek, akkor azon röhögtek rajta hetekig, hogy "nem kell úgy teperni Peti, itt nem állnak feletted korbácsos őrök, mint otthon...""


Nemrég jöttem külföldre, irodai munka. Fél órával munkaidő vége előtt már nem kezdenek bele semmi újba, mondván majd holnap, mindjárt lejár a munkaidő. Munkaidő végén 3 perccel már süvít kifelé a társaság és nekem még odaszólnak, hogy mi van, túlórázol? Kétszer szóltak már be, hogy ezek csak számok és papírok, nem kell komolyan venni.

Az interjún szóba került a munkaidő és hogy néha túlórázni kell záráskor. Itt a zárás volt olyan, mint otthon egy átlagos munkanap.

Persze a költségeim picit magasabbak mint otthon (lakhatás), de a fizetésem jóval nagyobb.


Olvasom néha azokat a véleményeket, hogy azért ne menjenek külföldre az emberek, mert külföldön csak lenézett bevándorló csicskák lesznek... miért, otthon megbecsülik az embert????

2014. febr. 7. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%

Én éltem kint 5 évet, de egy családi tragédia miatt haza kellett költöznöm.

1 hónapja elindítottam egy vállalkozást. Még akadozik, de azért megindult.

Gondoltam rendelek névjegykártyát, mert szükségem van rá.

5000 db-ról beszélünk, nyomdából.

Itthonról kértem 3 árajánlatot, és Angliából egyet.

Itthon 40 ezer ft, 7 napos szállítással 3 ezerért szállítják ki.

Angliából kiszállítással 5 napos szállítással határidővel 25 ezer ft.

Most akkor mi van?

ÉS bizony, mikor Angliában éltem ennyivel olcsóbb minden odakint. Egyedül a lakás drága, ha Londonban élsz.

A fizetés pedig nem ennyi.

Szerintem ez mindent elmond a kétkedőknek.


Szerintem az ország szégyene, hogy 2500 km-ről olcsóbb árat adnak kiszállítással (10000 ft) együtt mint itthon.

Ezért tart itt az ország.

Majd miután visszaírtam nekik meg voltak sértődve, és követelték az oldal címét. Miután megadtam nekik már nem volt akkora a mellény.

2014. febr. 7. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
55%

Hát nem mindenki éli ezt meg amiről itt írnak külföldről.

Dolgoztam Magyarországon olyan cégnél ahová öröm volt bejárni. Lazaság, nem hajtott a főnök, nyugisság. Komolyan az ember szeretett dolgozni. Bevallom sírva jöttem el a cégtől, mert tényleg jó volt. Az élet megy tovább, végül a sorsom úgy alakul, hogy Angliába kerültem. Itt is dolgozom egy cégnél. Ha nem lenne hiányos az angol tudásom már rég leléptem volna. Ahogy a főnök bánik a dolgozóival az kész röhej. Lecsökkenti az óraszámot, és mellette meg is alázza őket, durván leszidja, hogy mi az, hogy nincs munkamorál?? A szemedbe hazudnak, sőt ha valaki hibázik és az illető a főnök kedvence akkor mindegy hogy a másik bent sem volt akkor is ő a hibás. Ismerek egy magyar házaspárt kint akik még a 70-es években jöttek ki, és azóta kint élnek. Ők mesélték, hogy akkor éltek jól, ami most megy Angliában az már messze nem az amire sokan gondolnak. Nemsokára nyugdíjba mennek, és már tervezgetik, hogy ha hazamennek, melyik városba költözzenek. Azt hiszem én is így vagyok vele. Ha eljön az idő mi is szeretnénk hazamenni..Otthon is vannak jó munkahelyek, otthon sincs azért annyira gáz..

Csak egy érdekesség:

Nem volt munkánk így beszélgettem az angol kollégáimmal (és más nemzetiségű kollégákkal), hogy nyáron ki hova szokott menni nyaralni. Kiderült, hogy a 60 fős csapatból talán ha 10-en voltak külföldön. A többiek soha egy idegen országban nem jártak. Kérdeztem miért. A legtöbben ezt mondták> "nincs rá keret, mert fizetni kell a banki tartozásokat, számlákat."

Itt olvasva, hogy minden második gyakoris Amerikába vagy egzotikus országba megy.. akkor mégsem lehet olyan rossz a helyzet.

(egyébként az otthon maradt családjaim sem panaszkodnak, hogy rosszul élnének)

Még egy érdekes dolog: Karácsonyra pólóra akartunk nyomtatni egy emblémát. 50 pólóról lett volna szó. Angliában több helyen érdeklődtünk, majd érdeklődtünk Magyarországon is. Meglepődtünk, hogy semmivel sem olcsóbb az otthoni pólónyomtatás mint Angliában. Angliában 3 nap, otthonról 5 nap alatt szállították volna. Így mi itt kint csináltattuk meg, mert ha a postaköltséget beleszámoltuk akkor kicsivel olcsóbb volt itt kint..

Szóval nem minden olcsóbb Angliában mint otthon.

2014. febr. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
23%
Hazaárulók és csicskák.
2014. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!