Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobban élünk, mint 90-előtt?

Jobban élünk, mint 90-előtt?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 20:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Relatív.

A 80-as években nőttem föl.A szüleim mindketten dolgoztak,apám másodállásban is.Volt egy -OTP hitelre vett-

2 szobás panelunk,és egy rozzant Trabantunk.Gyakorlatilag ennyi.Egy ütött,kopott Szovjet kerékpárom volt,bármit szerettem volna,mindenre az volt a válasz"Fiam sajnos nincs rá pénz"Nyáron el tudtunk menni egy hétre vmi lepukkant vállalati "nyaralóba",persze gyerekként nagy élményként éli ezt meg az ember,mikor kiszakad a 4 fal közül.Aztán ,hogy ezt jólétnek értékeli e vki döntse el maga.

Most felnőttként van munkahelyem,van saját ingatlanom,van egy 15 éves használt autóm,"nyaralni" is el tudok menni

olyan szinvonalon mint akkor.Én semmivel nem érzem,hogy,akkoriban egy szikrával is jobblét lett volna.

2014. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
El nem hiszem,hogy mindig van akinek magyarazkodnom kellene az ekezetek hianya miatt. Mar nem fogok. Jelentkezzen aki igy nem tudja ertelmezni a leirtakat.
2014. febr. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
90 előtt nem volt net és mégis milyen jól megvoltunk, lassan már ezután sem lesz illetve nem merjük használni. Szerinted Jobban élünk, mint 90-előtt?
2014. okt. 22. 20:26
 14/20 anonim ***** válasza:
5-os, 6-os szamu valaszolo, te nagyon hulye vagy, ne is haragudj....90 elott nyugati orszagokban sem volt SENKINEK se lapos TV-je, se okos telefonja stb. MERT NEM TALALTAK MEG FOL....te bekapcsoltad a gondolom szupermodern legujabb kiadasu agyadat, amikor ezt irtad? ...omfg xaxaxaxa LOl
2014. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Akinek ékezethiánya van, az abból következik, hogy a windowsra nincs betöltve a magyar kód. A nyugati országokban erre nincs szükség.


Módosítanám a kérdést. Az itthon élők közül, van aki jobban él, mint a 90-es évek előtt?

2014. okt. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
De mivel Magyarországon élünk,és ha jól tudom Magyarok vagyunk ékezettel írunk.Megtisztelve a másikat aki veszi a fáradtságot és megpróbálja ki silabizálni mit is akart kérdezni a másik. Megvesszük a hiper-szuper tip-toppot, meg a lapostelót(pénzünk van rá) de arra már nincs eszünk hogy bekapcsoljuk az alkalmazást is ami olvashatóvá teszi írásunkat. Na látod ennyire messze is vagyunk mi a csodálatos nyugat Európától. Kérdésedre válaszolva, sokkal szarabbul élünk(élünk???) mint a 90-előtt.
2014. okt. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Azért élünk jobban, mert fejlődött a világ. Akkoriban több volt a pénzünk, de nem volt mit venni rajta. Olcsó volt a közlekedés, az ételek, de volt egyféle margarin, kétféle szalámi, mindenkinél ugyanaz a kád és wc volt, vagy kék csempével vagy fehérrel. A műszaki cuccok, ruhák drágábbak voltak, egy kisebb tv árát két évig törlesztettük. Nyugodtabb volt az élet, mert nem volt internet és mobil, ezért csak azokról a hírekről tudtunk, amit a kormány beengedett a tv-be. Nem voltak igényeink, ergo boldogabbak voltunk. :)
2014. okt. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi nem.

Akkor volt munkahely és még mellette lehetett maszekolni.

Most csak a közmunka az opció.

2014. okt. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A többség mindenképpen!


Ez csak egy hangulatcsináló kérdés.

2014. okt. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
En pl. azertnem irok ekezettel,mert szerb billentyuzetem van, mivel Szerbiaban elek, es tudom, h 3-4 kattintassal at lehet allitani magyar billentyuzetre, denem teszem, mert akkor nem tudom, h hol van pl. a kerdojel, felkialtojel stb., mert mas billentyuhoz vannak hozzarendelve ezek, amugy sztem nem problema elolvasni ekezetek nelkul, itt is sokan irnak Š,Č,Ć,Ž,Đ nelkul, es megis el lehet olvasni ....nem temazik rajta mindenki, mint sokan itt az oldalon :P
2014. okt. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!