Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen volt a 90-es években...

Milyen volt a 90-es években fiatalnak lenni?

Figyelt kérdés
bulizni, utazni stb...
2014. febr. 4. 21:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalnak gondtalannak lenni mindig jó volt.
2014. febr. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Bár én gyerek voltam akkor 87-ben születtem de egy biztos:A TV sokkal jobb műsorokat adott akkor mint ma.Nem volt ennyi szemét és szenny a televízíózásban mint manapság.Tehát ebből a szempontból sokkal szivesebben ült le az ember a TV elé mint ma.
2014. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2014. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

77-es születésű vagyok. Igazán nem nagyon volt más mint most. A lényeges különbség, hogy nem volt senkinek mobilja, az internet is csak a 90-es évek végén terjedt el. Szóval az emberi kapcsolatok valahogy természetesebbek voltak. Otthoni számát kaptad meg egy lánynak a buliban, a városban megbeszélt időpont és hely fix volt, nem lehetett mobilon mindent átszervezni. Ami még érdekes volt, hogy a három évvel fiatalabb korosztály ráállt a különböző márkákra, minél menőbb cuccok legyenek. Ez még a mi korosztályunkban nem volt. A 80-as években mi köpenyben jártuk az első osztályokat, nem volt a ruhákkal az a felvágás. A lányok egyszerű iskolásoknak látszottak gimnáziumban is, nem mintha kifutóra készültek volna.

Nem volt facebook, iwiw, nem tudtál név alapján utánanézni a másiknak. Úgy az emberek intimitása talán ezért nagyobb volt.

De persze erről is ahány ember annyiféleképpen lehetne mesélni.

2014. febr. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is jobb volt mint most, bár sok mindenre nem emlékszem annyira a koromnál fogva.
2014. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 kovpet ***** válasza:
77%
Ahogy #4 írta. Apróságok máshogy voltak, az ember lehetőségei is korlátozottabbak voltak kicsit, de maga az ember, az emberi kapcsolatok nem voltak mások. Mivel nem volt annyi szórakozási lehetőség meg internet, így talán többet találkoztunk személyesen. Viszont internet híján online meg kevesebbet ( = 0 ) beszéltünk, tehát 1:1 :)
2014. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a 90-es évekre emlékszem jobban, és attól függetlenül, hogy nem volt ilyen és ennyi modernebb technika tömkelege mint most nem volt rosszabb az az időszak sem.


Valahogy "boldogabbak" is voltak az emberek, bár lehet ezt csak az idő szépíti meg.

2014. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2%

Én 90-ben születtem így maximum 10 éves koromig tartottak a 90-es évek, de szerintem rohadt szar volt a mai korhoz képest.


Elmesélem milyen volt 1999, 2000 körül:



Ha az egyik hozzászóló által belinkelt youtube csatornán lévő "sárgakazettás nintendót" megvették a szüleid karira, szülinapra, akkor te voltál az isten, különben nézhetted az unalmas szar korabeli tévéműsorokat vagy buherálhattad a Lada régi alkatrészeit a sufniban.


Számítógépe (valami szar 10 éve "nyugatról" leselejtezett 386-os, 486-os) márcsak a felső középosztálynak volt, internet (alig volt pár oldal, nagyon lassú volt és drága) kb. csak Rózsadombon létezett magánszemélyeknek.


Tévében kb. vadászhattál az olyan műsorokra amiben elcsípsz egy falatnyi Amerikát pl. Knight Rider stb. mai szemmel borzalmas klisé műsorok, különben meg voltak unalmas politikai előadások, meg egyéb műsorok amikben pár goromba öreg beszélgetett egymással egy raktárnak kinéző szürke stúdióban.


Az ételek ízetlenek, zsírosak voltak, minden sütemény kb. egy hatalmas vajkrémkupac volt mosószerízű szénné égett tésztán színes mázzal bevonva. Fagyi, hamburger, chips aranyárban volt, örömünnep volt, mikor vettünk.


A közbiztonság borzalmas volt, folyamatosak voltak az utcai rablások, betöréses gyilkosságok, megerőszakolások, a TV tele volt műsorokkal, amikben a gyerekeket figyelmeztették a pedofilokra, nőket az erőszakolókra.


Suliban elméletileg törvény védte a gyerekek testi, lelki egészségét, gyakorlatilag meg a tanár elvert, mint szódás a lovát, öngyilkosságba sodort a szavaival, ha úgy tartotta kedve.


Minden iszonyat drága volt a fizetésekhez képest, úgy lehetett lépést tartani a kapitalizmusra való átállással és a rakétaként inflálódó pénzzel, hogy a fizetés kb. havonta megduplázódott. Aki mondjuk 1989-re eltett jósok pénzt, hogy majd öregkorára abból fog élni, mint Marci Hevesen, az 2000-re egy rúd szalámira se volt elég.


Jóformán nem létezett félretett pénz, aki nem dolgozott, annál előbbutóbb lenullázódott a nála lévő pénzmennyiség értéke.

2014. febr. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Visszagondolva az akkori teknika valóban primitív volt, hatalmasat ugrottunk a 20 év alatt, de akkor az is nagy szám volt, mert nem tudtad hogy milyen a jobb.

Ma azt hisszük a Hd tv mekkora nagy szám, de majd ugyan csak 20+ év múlva ha megjelenik a hologram teknika és általános lesz, akkor majd ezeket a 2d-s kijelzőket fogjuk primitívnek gondolni. Nekem már a CRT monitor is primitívnek hat, holott 10+ évvel ezelőtt még azok voltak a nagy számok.


Akkoriban még azért volt jobb a hangulat mert az emberek még nem tudták hogy a módszerváltás nem értük, hanem a hatalmi elit vagyon privatizálása miatt kellett, ezt sokan még ma sem tudják, vagy nem akarják tudni.

Még volt egyfajta jólét az előző rendszerből, hiába a sorra megszűnő gyárak, aki akkor vállalkozni kezdett, vagy csak jó munkahelye volt, az jól élt.

Nem volt ennyi cigány, nem volt velük ennyi gond, kilehetett menni az utcára, az emberek is többet beszéltek egymással.

Nagy divatja volt az újságoknak, jó tv műsoroknak, vezetékes telefonozgatásnak, mára szerintem úgy már egyik sincsen. Akkor talán mintha többet jártak volna el az emberek tekintve hogy nem volt az hogy leülsz a gép elé, és unalmadban a gyik-re írsz élmény beszámolót a 90es évekről, aztán neten játszol a világ másik felén élő rokonoddal.

Nekem úgy tűnt hogy boldogabb kor volt, persze lehet a fiatalság meg az idő szépíti meg, de akkoriban a zene is sokkal vidámabb volt, sokkalta több volt a nyári vidám sláger, Carpe Diem - Álomhajó és társai.

Még megvolt a Balaton kultusz, holott én sosem rajongtam érte, de azért érzem hogy mások mit szeretnek benne.


Lassabb kor volt az biztos, nem volt ez a rohanás mint ma.

Nem volt ekkora társadalmi, politikai feszültség, még volt közbiztonság. Aztán jöttek a 2000-es évek, és rájöttünk hogy itt bizony elkezdődött valami, amit úgy hívunk kapitalizmus meg liberalizmus, és sajnos azóta romlik a hangulat meg az életszínvonal az országban.


Ha már politika, sokszor eljátszok a gondolattal hogy ha visszalehetne menni az időben, akkor a mai viszonyokat bemutatnám az akkori népnek, hogy bizony a rendszerváltás csak azért kellett hogy valakik nagyon meggazdagodhassanak, az se baj ha eladják ezért az országot, vagy a megélhetést, és ennek fényében szavazzatok poszt kommunistákra meg liberálisokra.

2014. febr. 5. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"A közbiztonság borzalmas volt, folyamatosak voltak az utcai rablások, betöréses gyilkosságok, megerőszakolások, a TV tele volt műsorokkal, amikben a gyerekeket figyelmeztették a pedofilokra, nőket az erőszakolókra.


Suliban elméletileg törvény védte a gyerekek testi, lelki egészségét, gyakorlatilag meg a tanár elvert, mint szódás a lovát, öngyilkosságba sodort a szavaival, ha úgy tartotta kedve.


Minden iszonyat drága volt a fizetésekhez képest, úgy lehetett lépést tartani a kapitalizmusra való átállással és a rakétaként inflálódó pénzzel, hogy a fizetés kb. havonta megduplázódott. Aki mondjuk 1989-re eltett jósok pénzt, hogy majd öregkorára abból fog élni, mint Marci Hevesen, az 2000-re egy rúd szalámira se volt elég.


Jóformán nem létezett félretett pénz, aki nem dolgozott, annál előbbutóbb lenullázódott a nála lévő pénzmennyiség értéke."


Ezt mondjuk nem tudom hova tenni, leginkább a mai korra tudnám értelmezni avval a kitétellel hogy a tanárok már azokat sem fenyíthetik meg akiket egyenesen megverni kéne, illetve a sok kisebbségi meg agresszív domináns hülye gyerek miatt tényleg belehajszolhatnak emberek öngyilkosságba, vagy nyomoríthatják meg lelkileg őket egy életre, mind ezt azért mert a tanár és az iskola kezében nincs hatalom.

Régen sem vert a tanár senkit sem, körmös volt, azt is az kapta aki megérdemelte.

Régen a szülő osztotta a sallert.


Ma leginkább attól kell tartani hogy a kisebbségi miatt katasztrófa a közbiztonság meg úgy általában minden hely az életben ahol előfordulnak.

2014. febr. 5. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!