Akik támogatják a paksi erőműbővítést és/vagy a FIDESZ-t, azok szerint rendben van, hogy a leköszönő Orbán-kormány egy most beterjesztett törvényben teszi visszavonhatatlanná ezt a megaberuházást?
A hozzáértők szerint még lett volna legalább 5-10 évünk a döntésre. Ehhez képest ez nem pofátlanság, ahogy ők szokták mondani?
"Az, hogy a Greenpeace-nek 50 oldalas tanulmánya van arról, hogy teljes egészében alternatív energiával hogyan fedezhető Európa energia szükséglete, senkit nem zavar."
Azok azok a megélhetési környezetvédők?
És te idiótázol itt másokat, de a 35%-od azt mutatja, hogy egy komolytalan troll vagy. :)
"megélhetési környezetvédők"
Nagyon találó rájuk nézve :D
De nevezhetjük őket kontár, hazug csalóknak is, meg demagóg, népbutító roha*dékoknak, ezzel is a valóságot mondjuk ki.
Sem a szélenergia, sem a napenergia, nem tud folyamatosan termelni, mert a szél nem fúj folyamatosan, a nap éjjel nem süt, viszont az energiatárolás és oda-vissza alakítása horribilis összegekbe kerül. A vízenergia hasznosítás egy ilyen viszonylag sík területen, mint Magyarország, megint csak nem kecsegtet olcsó energiával. Szenünk, olajunk, gázunk kevés, szinte semmi. Talán gondolkodni kellene, mielőtt minden ellen tiltakozunk, talán meg kellene mondani a megoldást is, nem csak hablatyolni a semmibe.
Persze ehhez tájékozottság kellene, nem csak hangzatos demagóg kijelentések. Mert aki tiltakozik, az tiltakozik a rezsicsökkentés ellen is,hiszen képes a saját érdekei ellen is fellépni, mert mindegy hogy mi, csak tiltakozhasson.
Viszont ha megoldható a magfúzió, az elvileg végtelen energiát tudna biztosítani.
Ha megoldható.
Ennek sem kisebb, csak más a veszélye, mint a láncreakciónak.
Ha csak nem indul meg az egész bolygón a magfúziós folyamat, akkor viszont másodpercek alatt megoldódik az egész bolygó energiaellátása örökre. Soha többé nem kell tiltakozni. Nem lesz többé aki tiltakozzon.
A nap egy esztendőben hány órát világít? (ha a fényenergiát akarjuk hasznosítani és milyen hatásfokkal?) Egy esztendőben hány órán át lehet a hőenergiáját hasznosítani? A napsugárzás négyzetméterenként kb. 400W. Ha süt a nap! ez napi átlagban maximum 12 óra, de ha kinézek az ablakon, azt látom, hogy napok óta semmi.
Óriási tévedés, hogy az energiatárolás megoldott, mert a nálunk sokkal gazdagabb országok sem engedhetik meg maguknak, hogy mellőzzék a szén, olaj, vízenergia hasznosítását. Nyilván, mert az olcsóbb, mint a megújuló energia. De miután nekünk ezekből a fosszilis energiahordozókból nem sok jutott, ezért kénytelenek vagyunk a jelenleg elérhető legolcsóbb energiát hasznosítani. Ha csak egy családi házat szeretnék ellátni megújuló energiával, szeretnék energia szempontjából önellátóvá tenni, mekkora befektetést igényel? Olyan a költségszerkezete, hogy a 25 évre tervezett napenergia hasznosító teljes rendszer költsége mai áron minimum annyi, mintha kifizetnéd előre a 25 évi villanyszámlát. Nekem ez kb. 5millió lenne, (Nem tudom pontosan)de nem vagyok benne biztos, hogy ennyiből meg lehetne oldani a teljes elektromos energiaellátást. Az sem mindegy, hogy egyszer ismét le kellene mindent cserélni, legalább ugyanennyiből. Ráadásul mi van ha egy hónapig nem süt a nap? Én havonta kb. 3-400kW-ot használok, ami napi 24 órás igénybevételnél folyamatos 500W-os igénybevételt jelent. De ha megy a hűtő, a boyler, a mosógép, a TV, az már egyszerre több kW. Mekkora fényelem és mekkora tárolókapacitás kell, hogy az ellátás csúcsfogyasztásnál is egyenletes legyen?
És itt nem beszélek a termelőüzemekről és a közületi fogyasztásról. Nagyon szép az álmodozás, - mint tudjuk az emberi fantázia végtelen,- de jobb, ha megmaradunk a realitásoknál. Jelenleg sem anyagilag, sem technikailag nem gazdaságos a megújuló energia. Azokat a berendezéseket is amortizálni kell egy idő után, tehát ott is folyamatos újratermelés szükséges.
Megérdeklődtem egy napelemes rendszereket tervező szakembertől, hogy egy lakásra számítva mennyibe kerül egy napelemes energiaellátó rendszer, 7kW csúcsfogyasztásra. (ami nem biztosít folyamatos 7 kW-os energiaellátást!!)
A bekerülési költség kb. 5,5 millió Ft., ami 25 évig működőképes. Kivéve az akkumulátorokat, amiket ezalatt kb. 3x kell cserélni. Maga az akkumulátor a bekerülési költségen belül 2283000Ft, plusz csere szállítással (jelenlegi áron) ez kb 3millió.
Tehát egy ilyen rendszer kiépítése 25 évre: 5,5millió, plusz 3x3 millió, azaz összesen 14,5 millió Ft. Én jelenleg évi 200000Ft villanyszámlát fizetek, az 25 évre 5, azaz Öt millió Ft. Havi részletekben! Szemben a napelemes rendszer 14,5M Ft-os költségével, aminek az indulási költsége több mint 5 Millió Ft, azonnal, egy összegben! És itt még nem szerepel az a bizonytalansági tényező, hogy mi van, ha nem süt a Nap két-három hétig!
Hogy a szakember mennyire autentikus?
A szakember a fiam, aki ezzel foglalkozik, ilyen rendszereket tervez és a cégénél kiviteleznek. Pedig neki elemi érdeke az ilyen rendszerek telepítése!
Most lehet tovább érvelni az "olcsó" megújuló energia mellett!
Csupán 2040-ig kell majd a hitelt fizetnie Magyarországnak!!!
ez ám a jó befektetés!!!!!!!!!!!!!!
""Csupán 2040-ig kell majd a hitelt fizetnie Magyarországnak!!!""
Az új blokkokra szüksége van az országnak.
Mindegy ki építi az ország hitel nélkül ekkora beruházást nem tud végrehajtani. Ahhoz, hogy az ország energiaellátása ne külföldről történjen ami függőséghez és energia ár emeléshez vezet ezt meg kell lépni az országnak
Kíváncsi vagyok hányan szavaznának az atom energia mellett..
Biztos leszavazták volna,de ennél okosabb Viktoria és a hátunk mögött intézte el a beruházást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!