Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem tűnik úgy, hogy a...

Csak nekem tűnik úgy, hogy a választásokhoz közeledve direkt hergelik az embereket a kormány ellen?

Figyelt kérdés

Lehet nézegetni a főbb (balos érdekeltségű) internetes hírportálok vezető híreit.


Félreértés ne legyen, nem vagyok megszállott FIDESZ hívő, de ami az EU politikában és így hazánkra gyakorolt hatásaiban (nyomás) megmutatkozik, az szerintem roppant átlátszó.

Ahogy közeledünk majd a választásokhoz, úgy fogják a forintot még jobban ütni, politikailag támadni Magyarországot. Ahol csak lehet, erről semmi kétségem. És ennek a túlnyomórészt bal kezekben lévő média bőven teret is fog adni.


Szerintetek? (balosok véleménye is érdekel)


2014. jan. 31. 10:44
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Jönnek majd a kötelezettségszegési eljárások, rezsicsökkentés támadása, Forint drasztikus leértékelődése, és még sok más, amit jelenleg még el sem tudok képzelni.
2014. jan. 31. 10:46
 2/29 anonim ***** válasza:
38%

"Ahogy közeledünk majd a választásokhoz, úgy fogják a forintot még jobban ütni, politikailag támadni Magyarországot. Ahol csak lehet, erről semmi kétségem. És ennek a túlnyomórészt bal kezekben lévő média bőven teret is fog adni."


Tudom számodra hihetetlen de a médiának semmiráhatása nincs sem a forint árfolyamra, sem a részvénypiaci árfolyamokra.


A kedves kormány viszont odafigyelhetne hogy miket beszél mert pl a mai orbán beszéd után egyből 308-ról egyből 312 közelébe ugrott az euro-forint árfolyam.

2014. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
59%
Most nem azért de a fidesz csak hülyeséget csinál, így ha róla akarnak írni csak rosszat tudnak.
2014. jan. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

# 2


Rólad egy Bogár László könyvrészlet jut eszembe:

"A Világbank, a WTO, a hitelminősítők és a nagy auditáló cégek jelentették a globális figyelmeztető, fegyelmező hatalmat, a globális média pedig a hamis tematizációs és értelmező komplexumként a véleményhatalmi diktatúra zavartalan gyakorlását alapozta meg. Magyarországi sikerességének oka nemcsak abban keresendő, hogy nálunk volt a leggátlástalanabb és egyben a legcinikusabb, hanem abban, hogy itt volt a legtudatlanabb és felkészületlenebb a társadalom, és leginkább kollaboráns a lokális társadalmi, gazdasági, politikai elit."


Persze gondolom balos nézetű embereknek Bogár hiteltelen.

2014. jan. 31. 10:54
 5/29 anonim ***** válasza:
22%
Az ilyen jobbos bérrettegők marhaságai valóban nem túl hiteles.
2014. jan. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

# 5


Szerinted gondolom akkor az sem nyomásgyakorlás és teljesen normális eljárás, ha pont egy bajban lévő országba úgy rúgnak még nagyobbat, hogy a CDS-t (hitelkockázati felár), jól megnyomják?! Mert ugye akkor a bajban lévő hitelfelvevőnek mindjárt könnyebb törlesztenie.


De érdemes lenne megnézni, hogy az MNB korábbi intézkedései mennyire szembe mentek a belpolitikai/gazdasági igényekkel. Kiknek az érdekeit is védték? Miért kell egy "Nemzeti Banknak" a nemzettől függetlenítenie magát?

2014. jan. 31. 11:04
 7/29 A kérdező kommentje:

# 5


Miért kellett mesterségesen magasan tartani az alapkamatot? Miért kényszerültek így az emberek a megfizethetetlen Forint hitel helyett devizában eladósodni.


Persze, tudom. Az emberek a hülyék.

2014. jan. 31. 11:06
 8/29 anonim ***** válasza:
51%

#6

Tudom könnyebb háttérhatalomra meg hasonló marhaságokra fogni az ország döglődését a fityó hívőknek, mint beülni az iskolapadba és egy kis közgázt tanulni. Ha utóbbit tennéd látnád hogy minden okkal történik, és minden reakció egy akció következménye. Ha valaki számunkra negatív hatású intézkedést hoz az azért van mert a döntéshozóink hibás intézkedést hoztak.

2014. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
44%

#7

Az alapkamat nem volt mesterségesen magasan tartva. Annyi volt az indokolt, hogy a forint árfolyama ne legyen kitéve a feltörekvő gazdaságok hullámzásának, és elősegítse a befektetéseket, a devizahitel pedig arra volt jó hogy beindítsa a gazdaságot, csak a sok sügér túlvállalta magát amiről csak is ők tehetnek.

2014. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 tetro ***** válasza:
7%

11.06

senki sem kényszerít rá, hogy adósodj el. élhetsz még két évig ugyanazzal a tévével, autót se kötelező venni, és albérletben is lehet lakni.

2014. jan. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!