Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek melyik a nagyobb...

Szerintetek melyik a nagyobb tragédia? Trianon vagy Holokauszt?

Figyelt kérdés

Magyar szempontból kérdezem, mivel a Holokauszt minden országban tragédia, míg a Trianon kifejezetten öröm a szomszédos népeknek.

Ti melyik eseményt tartjátok tragikusabb eseménynek? (Már ha lehet két ilyen súlyú dolog közt választani) Így ebből következik még pár kérdés: a hatszázezer magyarországi zsidót sajnáljátok jobban, vagy a máig meghatározatlan számú (de szintén több százezres) külhoni magyar áldozatok. Utóbbinál gondolok például a délvidéki vérengzésekre, de sokkal inkább a román nacionalista diktatúrára.

Ide jön még az is, hogy szerintetek Károlyi vagy Horthy a nagyobb bűnös?

Az én válaszaim a következők:

A Holokauszt már történelem, amiről már csak megemlékezünk, de a Trianon következményeit a magyarság (leginkább külföldön) máig is nyögi (gondolok itt a magyar-verésekre). Így szerintem Trianon a nagyobb tragédia.

A nagyobb bűnös pedig Károlyi. Horthyra legalább rá lehet fogni, hogy nem volt választása, és, hogy Észak-Erdély visszacsatolása pozitívum. Ráadásul az ő idejében szinte a nulláról kellett kezdeni, ugyanis a területek elcsatolása az ország eddig rendszeresen használt forrásait vette el. Károlyinak ezzel szemben volt választása, és volt hadserege is. Amit szélnek eresztett, éppen a legválságosabb pillanatokban...


2014. jan. 27. 19:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

Csak a 200.000-es számadat a holokauszt áldozatainak esetében az 1941-45-ös határra vetíti ki. Mindezt nemzetközileg is elismerik.

A népszámlálási adat amely be lett linkelve az 1941 esetében szintén a világháborús területű magyar lakosság létszámának a KSH adata a 49-es viszont a Csonkaország KSH adata. Magyarul 41-ben a háború előtti államhoz viszonyítva van megjelenítve az adat kivándorlás Izraelbe és Nyugatra ide, kivándorlás oda.

Magyarul amit állít az pont ellentétes a valósággal.

Egyébként a 200.000-es adat a nemzetközileg elismert történet írás szerint az 1941 -és 45 között magyar területekről leölt izraeliták számát jelzi. Ajánlóm megnézni Izrael és az USA által eziránt elfogadott álláspontját.

Javaslóm olvassa át a hivatalos holokauszt irodalmat is, mert nem ismeri.

2014. jan. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
66%

Egyértelműen a trianoni diktátum a nagyobb veszteség az ORSZÁG számára. 3,3 millió magyart veszített az ország, míg a holokausztnál "csak" 570 ezer főt (a halottakat és hozzátartozóikat nyilván ez nem vígasztalja). Tudom hogy durva leegyszerűsítés pl a határon kívüliek nem haltak meg stb de akkor is így van. Továbbá bányákat, erdőket, szántókat stb veszítettünk. Továbbá trianonnal szétbarmolták a Kárpát medence gazdasági egységét.


Továbbá esküdt ellenségeket gyártottak számunkra. Akikkel addig sem voltunk jó viszonban de a diktátumtól az ellenségeik vagyunk mindörökre (figyelem! nem ők nekünk, hanem mi nekik!). A térség vezető ereje voltunk és össztákoltak körénk 3 nálunk egyenként is erősebb államot.

2014. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg egyértelműen a holokauszt. Trianonba nem halt bele senki, csak akit a nyilas provokatőrök a halálbakergettek.
2014. febr. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Egyértelműen trianon.Mint székelynek nekem sokkal inkább fáj trianon.De megértem a zsidókat is akiknek nagyon fáj a holokauszt,de nekem személy szerint ,mint írtam jobban fáj trianon.Tény az is ,hogy nagyon nagy volt már ekkor (kb:35-40%) a kisebbségek aránya,de ha ekkor nem a mai teljesen mesterségesen, az etnikai határokhoz közel sem igazodó határokat alakították volna ki,akkor nagyon sok minden nagy valószínűséggel elkerülhető lett volna.PL nem lehetett volna minket belerángatni ilyen könnyen a 2.VH-ba

És ma pl szlovákiában sem csak 450 ezer magyar élne,hanem sokkal több,mert bizony sok szlováknak még a nagyszülei magyarul beszéltek.

Forrásnak megjelölném a Szomszédaink című sorozatot,igen csak sokat mondó így mindenkinek ajánlom.

Ja és még csak annyit,hogy míg 1918-ban a kárpát medence lakosságának mint egy 65-70%-a volt magyar,ma (trianonhatásként) 40%.Nekem sokkal jobban fáj trianon s aki magyarnak érzi magát csak remélni tudom ,hogy annak is.Sokszor csodálkozom ,hogy itt Székelyudvarhelyen ahol a

románok a székelyeket le bozgorozzák (bozgor=hazátlan),itt a román tenger közepében,a magyar határtól 700 km-re itt tanulja meg sok magyarországi magyar ,hogy milyen is igazán a hazaszeretet érzete.

2014. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!