Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szidják olyan keményen...

Miért szidják olyan keményen és trágár módon sok helyen az Orbán kormányt?

Figyelt kérdés
Nem szeretek politizálni, de komolyan érdekel, mert rengeteg helyen (itt, facebook, fórumok) olvasom, hogy így az Orbán anyját, meg a Fidesz....nem írom le miket, trágár módon szidják őket. De mivel rosszabbak mint a többi? Mit csináltak olyan felháborító dolgot az emberek, az ország ellen? Rezsicsökkentés? Minimálbér emelése? Gyed extra? Pedagógusok bérének normalizálása? Ok, persze nem hibátlanok meg senkinek semmi köze hozzá, hogy ki kire fog szavazni, de konkrétan mi/mik azok amiket ennyire elcsesztek?
2014. jan. 27. 10:12
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
24%

"végül pedig milyen formában vállalja az ellenzék fel jobban a kisemberek munkás parasztok és nem vagyonos emberek sorsát?"


Az összefogás esélyegyenlőséget hirdet az oktatásban a közéletben a szociálpolitikában stb-stb.


Meg akarják hallani azoknak az embereknek a hangját akik arról beszélnek hogy tisztességes munkát és tisztességes bért szeretnének.


Vissza akarják adni a munkásokt jogait amit orbán elvett tőlük stb-stb.


Csak pár dolog a teljesség igénye nélkül azért hogy értsd.

2014. jan. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
97%

"A négymillió szegény országában, ahol többszázezer gyermek éhezik, ahol 2012-ben a lakosság közel harmada nem engedhette meg magának, hogy minden második nap húst fogyasszon, ott felháborító az a pazarlás, amit az Orbán-kormány megenged magának. "


Azok az embereket akiket írsz, azok az MSZP idején ugyanúgy éheztek...de amúgy tisztában vag az éhezés szó fogalmával? AZ neked éhezés hogy minden második nap ehet húst? A szocializmusban örült az ember ha egy héten egyszer ehetett...


"Az MSZP az emberek pártján áll. Amint kormányra kerül, igazságos országot épít, ahol nem a kiváltságosok, hanem minden magyar ember napról napra jobban élhet. "


Én az MSZP idején napról napra rosszabbul éltem, a többi becsületesen DOLGOZÓ és nem a f....t otthon verő magyar honfitársammal együtt...erről ennyit

2014. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 titak ***** válasza:
77%

"Mit csináltak olyan felháborító dolgot az emberek, az ország ellen? Rezsicsökkentés? Minimálbér emelése? Gyed extra? Pedagógusok bérének normalizálása?"


-Rezsicsökkentés: 2011-12-ben 15%-al emelték az árakat, miközben a világpiaci áram kb. ennyivel csökkent. A különbség 30%. most ebből 20-at visszaadtak. 2014-ben a piaci ár további 10%-al csökken (erről hallgatnak, de Szlovákiában az E-ON kiértesítette fogyasztóit). MO-n najd, talán szeptemberben csökkentik 5%-al. Jöhet a matek. :D

És még meg sem említettem vállalkozókat, a nagyfogyasztókat ahol megemelték az energia árakat, amit végül a kisemberek fizetnek vissza.


-Minimálbér emelése: A 16% egykulcsos adó előtt 1,7mill.forintig 17% volt az adó, plusz az adójóváírás. Többet vesznek vissza mint amit adtak. A munkáltatóknál viszont növelték az alkalmazottak utáni járulékokat, aminek elbocsájtások a következménye.


-Gyed extra: kivitelezhetetlen kampányfogás

1, ha mindenki élne a lehetőséggel, akkor + 150 ezer bölcsődei férőhelyre volna szükség. ráadásul a hatályos törvények szerint azok a szülők, akik gyedet vesznek igénybe, nem kérhetik gyermekük bölcsődei elhelyezését.

2, A törvény szerint GYES havi összege a GYERMEKEK SZÁMÁTÓL FÜGGETLENÜL azonos az öregségi nyugdíj legkisebb összegével. Vagyis a jogszabály alapján két gyerek esetén sem lehet ennek a duplája

3, az új munka törvénykönyve értelmében a kisgyermekes szülő csak akkor áll felmondási védelem alatt, ha fizetés nélküli szabadságot vesz igénybe. Ha visszamegy dolgozni bármikor kirúghatják.


röviden: a kismamák nem lehetnek jogosultak dupla gyesre, a gyerekek bölcsődei elhelyezésére és bármikor felmondhatnak a munkába visszatérőknek.

halandó számára kivitelezhetetlen - talán az olyannak megéri, aki a szomszéd irodát berendezheti bölcsinek, bébisziterrel.


-Pedagógusok bérének normalizálása: ez csak a kezdőknek jó. És a többiek?

2014. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
4%

22-es: Utóbbi 4 évben mi változott akkor?


Ja tudom már... rezsicsökkentés mi? Vagy te is vezető vagy, és az egykulcsos adó miatt érzed gazdagabbnak magad?


Semmivel se jobb az utóbbi 4 év, mint az "emútnyócév".


Erről ennyit.

2014. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
94%

Panel proletár fogalma: az a pár négyzetméteres panel lakásban élő ember, aki egyedül, vagy többedmagával megelégszik azzal az életszínvonallal amiben van, és a tehetetlenségéért a kormányt okolja.

Nem beszélve arról hogy mindent megvesz magának amit a helyi szupermarkettben meglát.

Sokat utazok tömegközlekedésen, és majdnem mindenki kezében okos telefon, tablet, drága márkás cuccokban járnak. A városok telis-tele újabbnál újabb autókkal...ez a mély szegénység? Biztos mind az Orbán kormány embere...

2014. jan. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
0%
Javaslom utazzál néha vidéken is. megfogsz lepődni milyen nagy a különbség a kormány propaganda és a valóság között.
2014. jan. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
96%
Mert mindig egyszerűbb mást hibáztatni, mint az embernek megoldani a saját problémáit. Rossz a fizu? Nem keresek másik melót, orbán a hibás! Nincs munka a környéken? Nem költözök el, orbán oldja meg! Túl sok a hitelem? Nem én vagyok a hülye, hanem a kormány mert nem fizeti ki helyettem!
2014. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
53%

Szidom én mindegyiket, nem csak az Orbán-kormányt.


Amúgy talán azért, mert nem végzik jól a dolgukat?

2014. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Mert teljesen egyértelmű, hogy végleg véget ért nekik a szabad rablás!

És ez bizony vérre megy!

2014. jan. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
5%

Én mint minimálbértől valamivel többet kereső csak a saját tapasztalataimat leírom.


-10-15 ezer Ft-al kevesebb a fizetés

-Délutános pótlék már nem jár teljes egészében

-Tranzakciós adó (megszűnt a 3 havi kp felvétem) És ezen az ingyenes kp felvét bla-bla sem segít, mert 3 éve is volt bankszámlám és abszolút nem vagyok hü-lye.

-Nincs családom, csak szüleim..de engem nem támogat az állam.

-Bezzeg, aki 6 gyereket összebaszik, komfort nélküli putriban neveli. Retkes,büdös tetves..na őket támogatják orba szájba.

-Anyám 42 évet ledolgozott, de még sem mehet nyugdíjba..mert azt nem verték nagy dobra hogy mindent leszámolnak belőle. A-Z-ig.


A Gyedextra pedig egy átdolgozott tervezete az MSZP korábbi ötletéhez, tehát nem saját kút fő. + Gyedextra esetén a 2014 Jan 1 után született gyerekre érvényes a kedvezmény, amit szintén nem reklámoznak.


Lassan oda jutunk, hogy Németországban egy betanított húsipari csontozó többet keres mint itthon egy diplomás.

2014. jan. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!