Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadják egyesek most...

Miért támadják egyesek most azt az öreget, aki agyoncsapta otthonában a késekkel rátámadó rablót? Ez nem jogos önvédelem?

Figyelt kérdés
Olvastam fórumokon erről, bár a nagy többség az öreg oldalán áll, de olvastam hajmeresztő liberális hozzászólásokat is.
2014. jan. 21. 13:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ha más nem mászik be. Akkor igen, csak azt.
2014. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 tetro ***** válasza:
65%

14.12

mely esetek azok, ahol mindig a védekezőt ítélték el?

szerintem egyáltalán nem az önvédelemmel van a gond. pl ha ez a nő most meghalt, aki késsel fenyegette a bácsit a saját otthonában, ő meg fejbe vágta, hát akkor ez a nő magának kereste a bajt, és az öreg jogosan védte meg magát.

ha viszont amit 31%-s javasolt, engedélyeznék, hogy bárkire lehessen lőni, aki belép magánterületre, akkor félő, hogy néhány önjelölt Rambo (ilyenből azért akad az országban) nem mérlegelne túl sokat. én meg nem szeretnék ilyen országot. ennyi.

2014. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 tetro ***** válasza:
49%

14.14

és ha ne adj isten mégis a te gyereked mászik be? igaz, jól nevelted, hiszen te nem hibázhatsz, de mégis bemegy.

sőt, nem tudja hogy magánterületre megy be. csak kirándul a haverjaival, és nincs kerítés se, csak 500 méterrel arrébb egy tábla, hogy magánterület, illetéktelen behatolókra törvény általi joguk miatt lövünk.

2014. jan. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
31%
hozzánk állandóan cigányok másznak be (lopni). Én szívesen tennék ez ügyben valamit. Most akkor ez etnikai kérdés?
2014. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 tetro ***** válasza:
48%

14.26

és mit tennél?

2014. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Tehát a rendőrnyomozóknak is vigyázniuk kell, mert ha valaha is arra jutnak, hogy valamit mégsem az a személy követett el, akit a közvélemény vádol, akkor rögtön gaz liberálisokká válnak...?
2014. jan. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem lenne túl szerencsés, hogy egy alkoholista emberek lakta országba bevezessék a magánterületre belépõ embereket simán lelövését.

Ha már lenne egy ilyen törvényünk legyen menne az is, hogy csak akkor löhetjük le a behatolót, aki valószinû viselkedése, kinézete alapján egy betörô vagyis cigányokat lazán lelehet puffantani.

2014. jan. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

tetro:


Egy ilyet támogatnál? Kaphat fegyvert önvédelemre, aki a lentiek közül az összesnek megfelel:

-elmúlt 18 vagy 21 éves

-van fegyvervizsgája, ami alapos felkészültség után szerezhető meg és igazolja hogy képes biztonságosan használni a fegyvereket a megszerzője

-soha nem volt erőszakos, vagy vagyon elleni bűncselekményért büntetve

-átment a pszichológiai vizsgálaton, mentálisan egészséges.


Hülyeség, hogy bárkit le lehessen lőni, aki belép a magánterületedre. Ez tényleg nagy baromság. Egy ember írta ezt, de kb. senki nem támogatja. Helyette az ideális rendszer már most is létezik Magyarországon. Lehet fegyverrel védekezni az ellen:

-aki éjszaka támad rád (éjszaka=amikor már sötét van, lement a nap)

-amikor csoportosan támadnak rád, aki egyedül vagy

-már eleve fegyverrel a kezében támad rád (legyen kés, vagy bármi)


Amit most elmondtam három feltétel, jelenleg is érvényben van Magyarországon :)

A btk. 2013. július 1-től arra módosult, hogy a fenti esetek valamelyikének fennállása esetén önvédelem közben a támadó megölése nem büntethető. És ez a támadó számára halálos önvédelem jogosan alkalmazható ha saját magad vagy más elleni, vagy a saját vagy más tulajdona elleni jogtalan támadást kell megakadályoznod és a fenti háromnak akár csak az egyike fennáll.

2014. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!