Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért támadják egyesek most...

Miért támadják egyesek most azt az öreget, aki agyoncsapta otthonában a késekkel rátámadó rablót? Ez nem jogos önvédelem?

Figyelt kérdés
Olvastam fórumokon erről, bár a nagy többség az öreg oldalán áll, de olvastam hajmeresztő liberális hozzászólásokat is.
2014. jan. 21. 13:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
50%

"szeretném én azt látni, amikor a te 10 éves fiad soha sehová nem mászik majd be..."


tetro te nagyon kevered a törvényeket, USA tagállamai szerint is különbözik, de egyik sem szól arról, hogyha bárkit büntetlenül lelőhetsz ha a kertedre lép.

2014. jan. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 tetro ***** válasza:
59%

13.56

nem is írtam, hogy erről szól ott a törvény. a 31%-s javasolta ezt a megoldást, és erre reagáltam, hogy ez miért egy hülyeség szerintem. olvasd vissza.

2014. jan. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 tetro ***** válasza:
49%

13.58

és ennek mégis milyen hatása van az ügyre?

2014. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
54%
Ha a Tietek bemászik akkor az több mint elkeserítő. Rossz nevelés, erre ennyit tudok mondani!
2014. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"amerikában viszont lepuffangatják. konkrétan a lőfegyverrel elkövetett emberölések többségében nem a támadót lövik le..."


Szerintem egy picit közelebb állunk a szlovákokhoz, finnekhez vagy az oroszokhoz mint az amerikaiakhoz, de te tudod.

2014. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 tetro ***** válasza:
61%

14.01

:D

2014. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 tetro ***** válasza:
71%

14.01

én elég jó iskolákba jártam.

nem igazán találkoztam egész gyerekkorom alatt se olyan másik fiú gyerekkel, aki ne mászott volna be velünk hétvégén az iskola udvarra focizni, elhagyott ház udvarára, elkerített legelőre teheneket keregetni vagy labdáért át a szomszédhoz. konkrétan minden barátomról van ilyen emlékem. és ha te komolyan azt képzeled, hogy a szülői nevelésen múlik, hogy bármilyen okból egyszer valamikor egy tinédzser bemegy magánterületre, akkor végtelenül hihetetlenül álnaiv vagy.

2014. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 tetro ***** válasza:
57%

14.03

konkrétan nem olvastam semmilyen elemzést vagy statisztikát soha arról, hogy Szlovákiában hogy működik ez. Az USA-ról igen, ott rosszul.

2014. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 tetro ***** válasza:
64%

14.08

szóval a kerítés mászás is etnikai kérdés. világos. akkor lényegében csak a cigányokat akarjuk lelőni nem?

2014. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
77%

amúgy meg kedves amerikával példálózók jó lenne ha lecuppannának a tv-ről és valós számokkal dobálóznának. lőfegyverrel elkövetett gyilkosságok száma például ukrajnában 2x annyi lakossághoz viszonyítva mint az usában. de londonban statisztikailag 4x nagyobb az esélye annak, hogy halálosan megkésel valaki, minthogy az usa valamelyik nagyvárosában lelőjjenek... persze erről nem szól a tv, a fegyver meg terület védelemre és elrettentésre nem alkalmas ugye csak gyerekekre lőni. vegyük el inkább az emberek otthonvédelmi jogát, nehogy megnehezítsük a betöréseket.

a kedvencem, amikor a rendőrök mondják, hogy ha megtámadnak akkor tegyük amit mondanak. gondolom a lányának is azt mondja, hogy rakja szét a lábát, aztán majd közösen felnevelik a következményét.


felnőtt vagyok, gázpisztolyra van fegyverviselésim, büntetlen vagyok, soha nem volt konfliktusom, és érzem magam annyira felnőttnek, mint egy szlovák, így szeretném, ha jogom lenne megvédeni a családomat egy betöréssel szemben, nem pedig még nekem kellene segítenem szétfeszíteni az asszony lábát a támadónak, hogy biztos minden összejöjjön neki. van aki erre vágyik, remélem egyszer megadatik neki, én viszont inkább a fegyveres otthonvédelem pártján állok. egy puskát amúgy is kissé nehéz lenne az utcán rejtve hurcolni, legálisan engedéllyel tartott fegyverrel pedig még a lenézett usában is vajmi ritkán követnek el bűncselekményt (hiszen ezek beazonosíthatóak).


aki annyira fél a lőfegyvertől, az félhet a késtől is...


a témához hozzászólva pedig: nagyon helyen, nevetséges volt az eddigi eseteknél, hogy még a védekezőt vitték el.

2014. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!