Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért menjek el szavazni?

Miért menjek el szavazni?

Figyelt kérdés

A kérdésem magáért beszél. Minek? Van értelme? Teljesen szimpátia alapon megy az egész. A facebookon, itt mindenhol ennyit lehet olvasni, hogy "Hajrá ez, vagy hajrá az!" És hogyha megkérdezek egy nyuggert, egy épp most 18 évest, vagy egy középkorút egyik sem tudja megmondani igazából ,hogy miért erre vagy arra fog szavazni. És én sem. Miért szavazzak a fideszre? Mert most jobban élünk? Én speciel nem. Mikor a nagyon szidott MSZP és Gyurcsány volt "hatalmon" akkor én és a családom pont, hogy jobban éltünk sokkal.


Másik kérdés. Miért maradjak ebben az országban? Mi értelme lenne? Nyakamon a diákhitel, sőt még alá is íratták velem azt a papírt ,hogy x évet itthon kell dolgozzak. De kérdem én, hogyha Németországban sokkal, de sokkal (de sokkal) többet tudok majd keresni a diplomámmal(mérnök ) mint itthon, és így röhögve kifizetek majd mindent, mi késztet arra, hogy ebben a szétlopott, széthazudott, korrupt, kilátástalan országban maradjak, és ezt nevezzem hazámnak? És akikkel beszéltem mindenki így gondolkozik, a velem egyidősek. Mi lesz ebből az országból hogyha elhúzunk innen , hogyha elmegy a jövő "értelmisége"? Akkor majd a civakodó politikusok vajon észhez kapnak?



2014. jan. 19. 16:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a kétfarkú kutya pártra is szavazhatnék mert ők sem voltak még hatalmon,basszalak szájba!
2014. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azok már bizonyították, hogy nem tudják irányítani az országot, tehát ideje egy "újat" kipróbálni
2014. febr. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!